218234-2025 - Wettbewerb
Dänemark – Reinigungsdienste – AAB Silkeborg - Udbud af rengøring 2025 - Offentligt udbud
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelAAB Silkeborg - Udbud af rengøring 2025 - Offentligt udbud
BeschreibungUdbudsopgavenServicemægleren A/S har glæden af at bistå AAB Silkeborg med udbud på rengøring af dennes adresser/afdelinger beliggende i Silkeborg:AfdelingLokation/adresse1Frederiksberggade 64-68 / Bryndumsvej 2-8 + 10A-C5Århusvej 16 – 446Hejrevej 2 – 107Solsortevej 1-35 / Rylevej 9 -379Vaskeri Sneppevej 3711Frederiksberggade 19-21+ 60 - 62 / Sanatorievej 112Århusvej 46 – 5613Baggesensvej 28- 30 / Landlystvej 32-3416Hjejlevej 26-3617Hjejlevej 32-34 + 45-71 / Nattergalevej 2 - 1618Resedavej 1 – 9720Lindeparken 2-20 + 321Lindeparken 122Arendalsvej 104 – 24225Arendalsvej 4 – 10227Møllegade 22-2428Hostrupsgade 9 - 11 / Søgade 3130Håndværkervej 18932Solbakkevej 18-28/ afd. 3235Lyngbygade 2 – 636Højmarken 6037Sanatorievej 25-2939Højmarken 13440Narvikvej 12144Toldbodgade 5-746Borgergade 105-10747Estrupsgade 8 – 1248Lyngbygade 54 / Svendsgade 3-9 & 2-1052Hjejlevej 1-11 & 2-16Opgaven vedrører udførelse af hovedsageligt programmeret rengøring på 29 afdelinger i boligselskabet. Adresserne er kendetegnet ved at de benyttes af beboer og administrativt personale hos Ordregiver.Derudover omfatter rengøringen typisk trappeopgange, vaskerier, gangarealer og kontorlokaler. Der henvises i øvrigt til kravspecifikationen, tegningsmaterialet samt lokalefortegnelsen i udbudsmaterialet til en nærmere beskrivelse af omfanget af rengøringsopgaven.
Interne Kennung253291528
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensUdbuddet gennemføres som et offentligt udbud efter udbudsloven.Udbudsprocessen gennemføres af Servicemægleren A/S (CVR: 18619385) som rådgiver for AAB Silkeborg, jf. beskrivelsen af udbuddetOpgaven er ikke opdelt i delaftaler.Ordregiver har undladt at opdele opgaven i delaftaler, grundet opgavens begrænsede økonomiske og volumenmæssige omfang. Ordregiver ser desuden flere positive synergimæssige og styringsmæssige effekter ved, at det er en leverandøren, der håndterer den samlede opgave for Ordregiver, hvorfor det er optimalt, at opgaven udbydes som én samlet opgave.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90910000 Reinigungsdienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90911100 Reinigung von Unterkünften, 90911200 Gebäudereinigung
5. Los
LosLOT-0000
Optionen
Beschreibung der OptionenOrdregiver har mulighed for at forlænge kontrakten på uændrede vilkår i op til 24 måneder. (Denne optionsforlængelse er en del af den samlede kontraktlængde under afsnittet ''Varighed'')