2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Odbiór transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Miejskiej Piechowice”
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na odbieraniu odpadów komunalnych od 01.01.2026r. do 31.12.2027 r. na terenie Gminy Miejskiej Piechowice, ich transporcie oraz zagospodarowaniu w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowanie do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych, ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w Załączniku Nr 11 do SWZ Opis Przedmiotu Zamówienia (OPZ). W ramach wykonywanej usługi Wykonawca zobowiązany jest w szczególności do: 1) Odbioru, transportu i zagospodarowania odpadów komunalnych od: a) właścicieli nieruchomości zamieszkałych b) właścicieli nieruchomości, na których znajdują się domki letniskowe lub innych nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjno-wypoczynkowe, wykorzystywanych jedynie przez część roku c) właścicieli nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne, 2) Odbioru, transportu i zagospodarowania odpadów komunalnych z Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (zwanego dalej PSZOK) oraz obsługa PSZOK i wyposażenie punktu w kontenery, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. 3) organizacja i obsługa mobilnej zbiórki odpadów wielkogabarytowych pochodzących z gospodarstw domowych; 4) odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów z cmentarza komunalnego, koszy ulicznych, imprez i akcyjnego zbierania odpadów komunalnych na terenie Gminy Miejskiej Piechowice. Szacunkowa (prognozowana) ilość odpadów komunalnych ogółem objętych przedmiotem zamówienia w okresie od 01.01.2026 do 31.12.2027r, łącznie: 5192,7696 Mg +/- 10 %
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Działając na podstawie art. 138 ust. 4 ustawy Prawo zamówień publicznych Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert o 5 dni krótszy niż określony w ust. 1, jeżeli składanie ofert odbywa się w całości przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, w sposób określony w art. 63 ust. 1.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90510000 Beseitigung und Behandlung von Siedlungsabfällen, 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90511100 Einsammeln von kommunalem Müll, 90511200 Einsammeln von Hausmüll, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513000 Behandlung und Beseitigung ungefährlicher Siedlungs- und anderer Abfälle, 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90513200 Beseitigung von kommunalem Müll, 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen, 90530000 Betrieb einer Mülldeponie, 90533000 Verwaltung von Müllhalden
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na odbieraniu odpadów komunalnych na terenie Gminy Miejskiej Piechowice, ich transporcie oraz zagospodarowaniu w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowanie do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych, ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania. W ramach wykonywanej usługi Wykonawca zobowiązany jest w szczególności do: 1) Odbioru, transportu i zagospodarowania odpadów komunalnych od: a) właścicieli nieruchomości zamieszkałych b) właścicieli nieruchomości, na których znajdują się domki letniskowe lub innych nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjno-wypoczynkowe, wykorzystywanych jedynie przez część roku c) właścicieli nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne, 2) Odbioru, transportu i zagospodarowania odpadów komunalnych z Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (zwanego dalej PSZOK) oraz obsługa PSZOK i wyposażenie punktu w kontenery, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. 3) organizacja i obsługa mobilnej zbiórki odpadów wielkogabarytowych pochodzących z gospodarstw domowych; 4) odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów z cmentarza komunalnego, koszy ulicznych, imprez i akcyjnego zbierania odpadów komunalnych na terenie Gminy Miejskiej Piechowice. Szacunkowa (prognozowana) ilość odpadów komunalnych ogółem objętych przedmiotem zamówienia w okresie od 01.01.2026 do 31.12.2027r, łącznie: 5192,7696 Mg +/- 10 % Zobowiązania Wykonawcy w zakresie dotyczącym harmonogramu wywozu odpadów komunalnych: 1) Dla odbiorów odpadów komunalnych zostanie ustalony Harmonogram odpadów. Przedstawienie przez Wykonawcę do zatwierdzenia Zamawiającemu projektu harmonogramu nastąpi nie później niż w ciągu 3 dni od podpisania umowy. Wszelkie zmiany harmonogramu wymagają formy pisemnej, za wyjątkiem zmian jednorazowych wynikających z nadzwyczajnych sytuacji, m.in. powódź, gwałtowne opady śniegu, nieprzejezdna droga, dni ustawowo wolne od pracy. We wszystkich przypadkach zmiana harmonogramu nastąpi po co najmniej ustnym uzgodnieniu między stronami. Zmiana harmonogramu nie stanowi zmiany umowy. 2) Odbiór odpadów powinien przypadać na ten sam dzień tygodnia w przypadku odpadów komunalnych odbieranych 1 raz na tydzień. 3) Odbiór frakcji powinien przypadać na ten sam dzień miesiąca w przypadku odpadów odbieranych 1 raz na 2 tygodnie (np. pierwszy i trzeci wtorek miesiąca). 4) Określenie w harmonogramie godzin, w jakich może się odbywać odbiór odpadów komunalnych. 5) Zakaz odbioru odpadów w niedziele oraz dni ustawowo wolne od pracy. W przypadku, gdy dzień odbioru przypada w dzień ustawowo wolny od pracy, dniem odbioru odpadów są pierwsze dwa dni robocze następujące po dniu wolnym. 6) Dostarczenie właścicielom nieruchomości papierowej wersji harmonogramu odbierania odpadów komunalnych w trakcie pierwszego odbioru odpadów oraz analogicznie w przypadku trwałych zmian harmonogramu (za wyjątkiem zmian jednorazowych). 7) Zamieszczanie na stronie internetowej Wykonawcy aktualnego harmonogramu odbioru odpadów, z zapewnieniem dostępności dla osób niepełnosprawnych. 8) Wykonawca zobowiązany jest w trakcie realizacji umowy do objęcia systemem odbioru odpadów wszystkich nieruchomości zgłaszanych przez Zamawiającego. 9) W przypadku, gdy Wykonawca nie odbierze odpadów z nieruchomości zgodnie z ustalonym harmonogramem, zobowiązany jest do odbioru odpadów w ciągu …… godzin (nie więcej niż 24 godziny – wartość określona w ofercie przez Wykonawcę) od uzyskania zgłoszenia reklamacyjnego od Zamawiającego. 10) Odbieranie w wyjątkowych sytuacjach, na zgłoszenie Zamawiającego, odpadów poza ustalonym harmonogramem, jeżeli odpady te zostaną zebrane i zgromadzone na nieruchomości w terminach innych, niż przewiduje harmonogram ich odbioru, a zagraża to bezpieczeństwu życia i zdrowia mieszkańców. 11) W przypadku braku możliwości odbioru odpadów zgodnie z harmonogramem z przyczyn nie leżących po stronie Wykonawcy (m.in. braku dostępu do nieruchomości), Wykonawca zobowiązany jest do bezzwłocznego poinformowania Zamawiającego o tym fakcie za pośrednictwem poczty elektronicznej. W takim przypadku zainteresowane strony (Wykonawca, właściciel nieruchomości) uzgodnią nowy termin odbioru odpadów, o którym Wykonawca poinformuje Zamawiającego. Zobowiązania Wykonawcy w zakresie transportu odpadów komunalnych: 1) Zakaz mieszania selektywnie zebranych odpadów komunalnych ze zmieszanymi odpadami komunalnymi odbieranymi od właścicieli nieruchomości. 2) Zakaz mieszania ze sobą poszczególnych frakcji selektywnie zebranych odpadów komunalnych. 3) Zakaz mieszania i wspólnego transportu odpadów zebranych z nieruchomości zamieszkałych z odpadami zebranymi z nieruchomości niezamieszkałych lub części nieruchomości, na których prowadzona jest działalność gospodarcza, w tym o charakterze hotelarskim, za wyjątkiem nieruchomości, których wykaz stanowi załącznik nr 16 a, b ic do SWZ. 4) Zabezpieczenie przewożonych odpadów przed wysypaniem na drogę oraz powstawaniem wycieków nieczystości płynnych z pojazdów. 5) Przekazywanie odebranych od właścicieli nieruchomości odpadów komunalnych do Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych. 6) Zamawiający wymaga, aby Wykonawca realizował usługi objęte zamówieniem za pomocą co najmniej: a) 2 (dwóch) pojazdów przystosowanych do odbierania odpadów komunalnych zmieszanych (śmieciarki), b) 2 (dwóch) pojazdów przystosowanych do odbioru selektywnie zebranych odpadów komunalnych, c) 1 (jednego) pojazdu do odbierania odpadów bez funkcji kompaktującej. Zamawiający wymaga aby w realizacji zamówienia udział pojazdów kategorii N2/N3, o których mowa w art. 4 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady UE z dnia 30 maja 2018, napędzanych paliwami alternatywnymi, o których mowa w art. 68b Ustawy z dnia 11 stycznia 2018 r. o elektromobilności i paliwach alternatywnych, wynosił co najmniej 1 pojazd.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1) Zamawiający, na podstawie art. 214 ust. 1 pkt 7 p.z.p, przewiduje możliwość udzielenia w okresie 3 lat od udzielenia zamówienia podstawowego zamówień o wartości do 20 % wartości zamówienia podstawowego, polegających na powtórzeniu podobnych usług. 2) Zamówienia, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 p.z.p., będą obejmowały powtórzenie podobnych usług, zgodnych z przedmiotem zamówienia podstawowego opisanym w SWZ i załącznikach i na warunkach określonych we wzorze umowy, z zastrzeżeniem negocjacji w odniesieniu do warunków cenowych. 3) Udzielenie zamówień, o których mowa powyżej, może nastąpić, gdy zaistnieje uzasadniona potrzeba rozszerzenia / przedłużenia zamówienia podstawowego (w tym m. in. brak wyboru kolejnego Wykonawcy lub przedłużające się kolejne postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego) i zostaną zapewnione środki finansowe na ten cel. 4) Zamówienia, o których mowa powyżej, mogą zostać udzielone po przeprowadzeniu odrębnego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w trybie zamówienia z wolnej ręki. 5) Realizacją prawa do wznowienia umowy będzie przedłużenie umowy, zawartej pierwotnie na okres 2 lat, o kolejne 3 miesiące. Zamawiający nie przewiduje opcji.