2. Verfahren
Verfahren
Titel: "Budowa Szkoły Podstawowej w Wiszni Małej ETAP II"
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie: 1) zamówienia podstawowego (gwarantowanego) pn.: „Budowa Szkoły Podstawowej w Wiszni Małej – Etap II” obejmującego wykonanie robót opisanych w Suplemencie ze stycznia 2024 r. do projektu (dalej: „ETAP II”); 2) robót objętych prawem opcji (art. 441 u.p.z.p.; niegwarantowanych) obejmujących wykonanie wszelkich robót objętych Dokumentacją projektową, a nie objętych Suplementem, wraz z reprezentacją w ramach wszelkich postępowań administracyjnych (formalno-prawnych), w tym w ramach postępowań prowadzących do uzyskania niezbędnych uzgodnień, postanowień oraz decyzji administracyjnych wraz z uzyskaniem prawomocnej decyzji pozwolenia na użytkowanie (dalej: „OPCJA”). Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji (zgodnie z art. 441 ust. 1 ustawy Pzp), w zakresie robót określonych w pkt 2) powyżej. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, Wykonawcy nie przysługuje żadne roszczenie z tego tytułu. Warunkiem uruchomienia zakresu zamówienia objętego prawem opcji, jest doręczenie Wykonawcy przez Zamawiającego pisemnego oświadczenia woli dotyczącego realizacji zamówienia we wskazanym zakresie. Zamawiający uprawniony będzie do złożenia w/w oświadczenia w terminie 4 miesięcy przed upływem terminu wykonania ETAPU II. Zamawiający informuje, że swoją decyzję w zakresie uruchomienia prawa opcji uzależnia w szczególności od pozyskania wystarczających środków finansowych na realizację robót wynikających z OPCJI. Przedmiotem zamówienia należy wykonać zgodnie z dostarczoną przez Zamawiającego dokumentacją projektową, STWiORB, Specyfikacją Warunków Zamówienia (dalej: „SWZ”), Suplementem ze stycznia 2024 r. do projektu budowlanego (dalej: „Suplement”). Przedmiot zamówienia (zamówienie podstawowe oraz zamówienie objęte prawem opcji Zamawiającego – obydwie pozycje łącznie) obejmuje budowę budynku Szkoły podstawowej w miejscowości Wisznia Mała – bez aranżacji i zakupu oraz dostawy wyposażenia obiektu. Zadanie składa się z zamówienia gwarantowanego, tj. budowy stanu surowego budynku oraz zamówienia opcjonalnego, objętego prawem opcji Zamawiającego w rozumieniu art. 441 u.p.z.p. – zawierające zlecenie wykonania robót budowlanych i części formalno-prawnej, tj. uzyskanie wszystkich decyzji oraz pozwoleń niezbędnych do uzyskania decyzji o pozwoleniu na użytkowanie i złożenie kompletnego i prawidłowego wniosku o wydanie decyzji o pozwoleniu na użytkowanie. W ramach przedmiotowej inwestycji (całości Przedmiotu zamówienia, tj. zamówienia gwarantowanego i zamówienia opcjonalnego ) Zamawiający planuje budowę budynku dydaktycznego składającego się z trzech segmentów połączonych ze sobą bezpośrednio. Budynek zaprojektowano w 2 kondygnacjach nadziemnych, niepodpiwniczony z dachem w większości płaskim z dominantami w formie dachów spadzistych na elewacji frotowej i bocznej. W ramach budynku przewiduje się budowę trzech segmentów: A – to budynek dydaktyczny przeznaczony w części parterowej na trzy oddziałowe przedszkole, klasę „0” oraz bibliotekę z czytelnią. Na piętrze segmentu A zaprojektowano 4 sale dydaktyczne oraz pomieszczenia świetlicy. Segment B – to budynek dydaktyczno-administracyjny w którym na parterze zaprojektowano 4 sale lekcyjne, szatnię oraz pomieszczenia administracyjne wykorzystywane przez szkołę. Na piętrze segmentu B zaprojektowano 7 sal dydaktycznych z zapleczami. Segment C – to budynek dydaktyczny składający się na parterze z auli przeznaczonej na występy szkolne, kuchni wraz z zapleczem oraz jadalnią, kotłowni i gabinetów użytkowych. Na piętrze segmentu C zaprojektowano 3 sale lekcyjne, pokój nauczycielski oraz pomieszczenia techniczne. Podstawowe parametry budynku dydaktycznego: • Kubatura: 19 884,31m3 • Powierzchnia użytkowa: 4 316,49m2 • Powierzchnia całkowita: 4 558,21m2 • Powierzchnia zabudowy: 2 630,98m2 • Wysokość budynku do kalenicy: 12,57m • Długość: 71,64m • Szerokość: 46,74m • Liczba kondygnacji: 2 nadziemne W zakres przedmiotu zamówienia, opisanego w ust. 3.1 SWZ, nie będzie wchodziło wyposażenie pomieszczeń budynku dydaktycznego, którego specyfikacja zawarta jest w Projekcie wykonawczym: Aranżacja wnętrz oraz Technologia kuchni. Etap dostawy wyposażenia będzie stanowił przedmiot odrębnego zamówienia.
Vorherige Bekanntmachung: 665994-2024
Interne Kennung: RI.271.12.24
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45214210 Bau von Grundschulen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45200000 Komplett- oder Teilbauleistungen im Hochbau sowie Tiefbauarbeiten, 45000000 Bauarbeiten, 45112700 Landschaftsgärtnerische Arbeiten, 45100000 Baureifmachung, 45111200 Baureifmachung und Abräumung, 45111291 Erschließungsarbeiten, 45111230 Baugrundverfestigungsarbeiten, 45112210 Mutterbodenabtrag, 45112000 Aushub- und Erdbewegungsarbeiten, 45342000 Errichtung von Zäunen, 45223100 Zusammenbau von Metallkonstruktionen, 45223220 Rohbauarbeiten, 45233200 Diverse Oberbauarbeiten, 45233260 Bau von Fußgängerwegen, 45261210 Dachdeckarbeiten, 45261000 Errichtung von Dachstühlen sowie Dachdeckarbeiten und zugehörige Arbeiten, 45261410 Dachabdichtungs- und -dämmarbeiten, 45261420 Abdichtungsarbeiten gegen Wasser, 45261320 Dachrinnenarbeiten, 45262520 Mauerarbeiten, 45320000 Abdichtungs- und Dämmarbeiten, 45321000 Wärmedämmarbeiten, 45262522 Mauerwerksarbeiten, 45421152 Installation von Trennwänden, 45421146 Einbau von abgehängten Decken, 45262300 Betonarbeiten, 45400000 Baufertigstellung, 45431000 Boden- und Fliesenarbeiten, 45233221 Straßenmarkierungsarbeiten, 45410000 Putzarbeiten, 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 45421000 Bautischlerarbeiten, 45311000 Installation von Elektroanlagen, 45330000 Installateurarbeiten, 45232400 Bauarbeiten für Abwasserkanäle, 45332200 Wasserinstallationsarbeiten, 45333000 Installation von Gasanlagen, 45331110 Installation von Kesseln, 45331000 Installation von Heizungs-, Lüftungs- und Klimaanlagen, 45331100 Installation von Zentralheizungen, 45213316 Anlage von Fußgänger-Verbindungsgängen, 45312310 Blitzschutzarbeiten, 45112723 Landschaftsgärtnerische Bauleistungen für Spielplätze
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie: 1) zamówienia podstawowego (gwarantowanego) pn.: „Budowa Szkoły Podstawowej w Wiszni Małej – Etap II” obejmujące wykonanie robót opisanych w Suplemencie ze stycznia 2024 r. do projektu (dalej: „ETAP II”); 2) robót objętych prawem opcji (art. 441 u.p.z.p.; niegwarantowanych) obejmujących wykonanie wszelkich robót objętych Dokumentacją projektową, a nie objętych Suplementem, wraz z reprezentacją w ramach wszelkich postępowań administracyjnych (formalno-prawnych), w tym w ramach postępowań prowadzących do uzyskania niezbędnych uzgodnień, postanowień oraz decyzji administracyjnych wraz z uzyskaniem prawomocnej decyzji pozwolenia na użytkowanie (dalej: „OPCJA”). Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji (zgodnie z art. 441 ust. 1 ustawy Pzp), w zakresie robót określonych w pkt 2) powyżej. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, Wykonawcy nie przysługuje żadne roszczenie z tego tytułu. Warunkiem uruchomienia zakresu zamówienia objętego prawem opcji, jest doręczenie Wykonawcy przez Zamawiającego pisemnego oświadczenia woli dotyczącego realizacji zamówienia we wskazanym zakresie. Zamawiający uprawniony będzie do złożenia w/w oświadczenia w terminie 4 miesięcy przed upływem terminu wykonania ETAPU II. Zamawiający informuje, że swoją decyzję w zakresie uruchomienia prawa opcji uzależnia w szczególności od pozyskania wystarczających środków finansowych na realizację robót wynikających z OPCJI. Przedmiotem zamówienia należy wykonać zgodnie z dostarczoną przez Zamawiającego dokumentacją projektową, STWiORB, Specyfikacją Warunków Zamówienia (dalej: „SWZ”), Suplementem ze stycznia 2024 r. do projektu budowlanego (dalej: „Suplement”). Przedmiot zamówienia (zamówienie podstawowe oraz zamówienie objęte prawem opcji Zamawiającego – obydwie pozycje łącznie) obejmuje budowę budynku Szkoły podstawowej w miejscowości Wisznia Mała – bez aranżacji i zakupu oraz dostawy wyposażenia obiektu. Zadanie składa się z zamówienia gwarantowanego, tj. budowy stanu surowego budynku oraz zamówienia opcjonalnego, objętego prawem opcji Zamawiającego w rozumieniu art. 441 u.p.z.p. – zawierające zlecenie wykonania robót budowlanych i części formalno-prawnej, tj. uzyskanie wszystkich decyzji oraz pozwoleń niezbędnych do uzyskania decyzji o pozwoleniu na użytkowanie i złożenie kompletnego i prawidłowego wniosku o wydanie decyzji o pozwoleniu na użytkowanie. W ramach przedmiotowej inwestycji (całości Przedmiotu zamówienia, tj. zamówienia gwarantowanego i zamówienia opcjonalnego ) Zamawiający planuje budowę budynku dydaktycznego składającego się z trzech segmentów połączonych ze sobą bezpośrednio. Budynek zaprojektowano w 2 kondygnacjach nadziemnych, niepodpiwniczony z dachem w większości płaskim z dominantami w formie dachów spadzistych na elewacji frotowej i bocznej. W ramach budynku przewiduje się budowę trzech segmentów: A – to budynek dydaktyczny przeznaczony w części parterowej na trzy oddziałowe przedszkole, klasę „0” oraz bibliotekę z czytelnią. Na piętrze segmentu A zaprojektowano 4 sale dydaktyczne oraz pomieszczenia świetlicy. Segment B – to budynek dydaktyczno-administracyjny w którym na parterze zaprojektowano 4 sale lekcyjne, szatnię oraz pomieszczenia administracyjne wykorzystywane przez szkołę. Na piętrze segmentu B zaprojektowano 7 sal dydaktycznych z zapleczami. Segment C – to budynek dydaktyczny składający się na parterze z auli przeznaczonej na występy szkolne, kuchni wraz z zapleczem oraz jadalnią, kotłowni i gabinetów użytkowych. Na piętrze segmentu C zaprojektowano 3 sale lekcyjne, pokój nauczycielski oraz pomieszczenia techniczne. Podstawowe parametry budynku dydaktycznego: • Kubatura: 19 884,31m3 • Powierzchnia użytkowa: 4 316,49m2 • Powierzchnia całkowita: 4 558,21m2 • Powierzchnia zabudowy: 2 630,98m2 • Wysokość budynku do kalenicy: 12,57m • Długość: 71,64m • Szerokość: 46,74m • Liczba kondygnacji: 2 nadziemne W zakres przedmiotu zamówienia, opisanego w ust. 3.1 SWZ, nie będzie wchodziło wyposażenie pomieszczeń budynku dydaktycznego, którego specyfikacja zawarta jest w Projekcie wykonawczym: Aranżacja wnętrz oraz Technologia kuchni. Etap dostawy wyposażenia będzie stanowił przedmiot odrębnego zamówienia.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45200000 Komplett- oder Teilbauleistungen im Hochbau sowie Tiefbauarbeiten, 45000000 Bauarbeiten, 45112700 Landschaftsgärtnerische Arbeiten, 45100000 Baureifmachung, 45111200 Baureifmachung und Abräumung, 45111291 Erschließungsarbeiten, 45111230 Baugrundverfestigungsarbeiten, 45112210 Mutterbodenabtrag, 43210000 Erdbewegungsmaschinen, 45342000 Errichtung von Zäunen, 45223100 Zusammenbau von Metallkonstruktionen, 45223220 Rohbauarbeiten, 45233200 Diverse Oberbauarbeiten, 45233260 Bau von Fußgängerwegen, 45261210 Dachdeckarbeiten, 45261000 Errichtung von Dachstühlen sowie Dachdeckarbeiten und zugehörige Arbeiten, 45261410 Dachabdichtungs- und -dämmarbeiten, 45261420 Abdichtungsarbeiten gegen Wasser, 45261320 Dachrinnenarbeiten, 45262520 Mauerarbeiten, 45320000 Abdichtungs- und Dämmarbeiten, 45321000 Wärmedämmarbeiten, 45262522 Mauerwerksarbeiten, 45421152 Installation von Trennwänden, 45421146 Einbau von abgehängten Decken, 45262300 Betonarbeiten, 45400000 Baufertigstellung, 45431000 Boden- und Fliesenarbeiten, 45233221 Straßenmarkierungsarbeiten, 45410000 Putzarbeiten, 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 45421000 Bautischlerarbeiten, 45311000 Installation von Elektroanlagen, 45330000 Installateurarbeiten, 45232400 Bauarbeiten für Abwasserkanäle, 45332200 Wasserinstallationsarbeiten, 45333000 Installation von Gasanlagen, 45331110 Installation von Kesseln, 45331000 Installation von Heizungs-, Lüftungs- und Klimaanlagen, 45331100 Installation von Zentralheizungen, 45213316 Anlage von Fußgänger-Verbindungsgängen, 45312310 Blitzschutzarbeiten, 45112723 Landschaftsgärtnerische Bauleistungen für Spielplätze
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający przewiduje skorzystanie z prawa opcji (art. 441 u.p.z.p.; zamówienie niegwarantowane) obejmujące wykonanie wszelkich robót objętych Dokumentacją projektową, a nie objętych Suplementem, wraz z reprezentacją w ramach wszelkich postępowań administracyjnych (formalno-prawnych), w tym w ramach postępowań prowadzących do uzyskania niezbędnych uzgodnień, postanowień oraz decyzji administracyjnych wraz z uzyskaniem prawomocnej decyzji pozwolenia na użytkowanie (dalej: „OPCJA”). Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji (zgodnie z art. 441 ust. 1 ustawy Pzp), w zakresie robót określonych powyżej. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, Wykonawcy nie przysługuje żadne roszczenie z tego tytułu. Warunkiem uruchomienia zakresu zamówienia objętego prawem opcji, jest doręczenie Wykonawcy przez Zamawiającego pisemnego oświadczenia woli dotyczącego realizacji zamówienia we wskazanym zakresie. Zamawiający uprawniony będzie do złożenia w/w oświadczenia w terminie 4 miesięcy przed upływem terminu wykonania ETAPU II Zamawiający informuje, że swoją decyzję w zakresie uruchomienia prawa opcji uzależnia w szczególności od pozyskania wystarczających środków finansowych na realizację robót wynikających z OPCJI.