2. Verfahren
Verfahren
Titel: Pasport a pasportizace odvodnění pozemních komunikací a odtokové plány
Beschreibung: Předmětem plnění DNS bude zpracování dat pasportů odvodnění komunikace stanoveného na základě jednotného sběru prvků odvodňovacího systému. Postup prací a zpracování dat bude provedeno na základě datových předpisů v rámci Ředitelství silnic a dálnic. Pasportizace odtokového hospodářství: Na základě datového předpisu B7 pro sběr a evidenci pasportů odtokového hospodářství se sbírají a evidují data pasportu trubního odvodnění a data pasportu povrchového odvodnění. Prvky trubního odvodnění obsahují zejména dešťovou kanalizaci a kanalizační šachty. Prvky povrchového odvodnění obsahují žlaby a další prvky odvodnění komunikace. Podrobnosti, co je obsahem jednotlivých částí odvodnění a další prvky odvodnění komunikace jsou obsahem datového modelu v předpise pro sběr a evidenci pasportů odtokového hospodářství. Předmětem sběru pasportu je souhrn všech informací o jednotlivých prvcích systému. Součástí pasportu je zjištění stavebně technického stavu, který je zjištěn a zaznamenán během terénní prohlídky. Tvorba odtokových plánů: Na základě pasportních dat o odvodnění komunikace a dokumentace skutečného provedení stavby, terénních pochůzek se zpracovávají odtokové plány komunikace, které stanovuje datový předpis B1 pro tvorbu odtokových plánů. Jedná se o tvorbu mapových podkladů, které zobrazují odtokové poměry komunikace a jsou potřebou Správce komunikace pro účely havarijních zásahů při úniku látek ohrožujících povrchové a podzemní vody. Pomocí odtokových plánů je možné co nejefektivněji lokalizovat místo úniku látek do vod povrchových či podzemních. Náležitosti odtokových plánů jsou stanovené předpisem B1 včetně odevzdávaných datových sad. Odtokové plány je nutné průběžně aktualizovat bezprostředně po stavebních úpravách či doplnění vodohospodářských objektů, které mají vliv na odtokové poměry komunikace. Běžná revize odtokových plánů bez změn odtokových poměrů se provádí jednou za 5 let.
Interne Kennung: 01CS-000386
Verfahrensart: Nichtoffenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71300000 Dienstleistungen von Ingenieurbüros
5. Los
Los: LOT-0001