218657-2026 - Wettbewerb
Polen – Verkehrsschilder – DOSTAWA ZNAKÓW DROGOWYCH I URZĄDZEŃ BEZPIECZEŃSTWA RUCHU DROGOWEGO NA ROK 2026 DLA SIECI DRÓG WOJEWÓDZKICH ADMINISTROWANYCH PRZEZ ZARZĄD DRÓG WOJEWÓDZKICH W ŁODZI Z PODZIAŁEM NA CZĘŚCI I Z PRAWEM OPCJI 100%
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: DOSTAWA ZNAKÓW DROGOWYCH I URZĄDZEŃ BEZPIECZEŃSTWA RUCHU DROGOWEGO NA ROK 2026 DLA SIECI DRÓG WOJEWÓDZKICH ADMINISTROWANYCH PRZEZ ZARZĄD DRÓG WOJEWÓDZKICH W ŁODZI Z PODZIAŁEM NA CZĘŚCI I Z PRAWEM OPCJI 100%
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest Dostawa znaków drogowych i urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego na rok 2026 dla sieci dróg wojewódzkich administrowanych przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Łodzi z podziałem na części i z prawem opcji 100 % Zadanie Nr 1 – Dostawa znaków drogowych i urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego dla Rejonu Dróg Wojewódzkich w Poddębicach z prawem opcji 100 % Zadanie Nr 2 – Dostawa znaków drogowych i urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego dla Rejonu Dróg Wojewódzkich i Obwodu Dróg w Łowiczu z prawem opcji 100 % Zadanie Nr 3 – Dostawa znaków drogowych i urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego dla Rejonu Dróg Wojewódzkich w Piotrkowie Trybunalskim z prawem opcji 100 % Zadanie Nr 4 – Dostawa znaków drogowych i urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego dla Rejonu Dróg Wojewódzkich w Bełchatowie z prawem opcji 100 % Zadanie Nr 5 – Dostawa znaków drogowych i urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego dla Rejonu Dróg Wojewódzkich w Sieradzu z prawem opcji 100 %
Interne Kennung: DZ.2611.4.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Zamawiający będzie stosował procedurę, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp (tj. tzw. procedurę odwróconą). W pierwszej kolejności Zamawiający dokonana badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 2. Zgodnie z art. 257 pkt. 1 Pzp Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia przedmiotowego postępowania, jeżeli środki, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane. 3. Komunikacja między zamawiającym a wykonawcami odbywa się wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej zgodnie z art. 61 ustawy, za pośrednictwem elektronicznej platformy zakupowej (dalej: „Platforma”) pod adresem: https://zdwlodz.eb2b.com.pl/open-preview-auction.html/505052, która spełnia wymagania opisane w art. 64 ustawy. 4. Wykonawca zamierzający wziąć udział w niniejszym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, musi posiadać konto na Platformie Zakupowej. Zarejestrowanie i utrzymywanie konta na Platformie Zakupowej oraz korzystanie z Platformy jest bezpłatne. 5. Wykonawca, którego oferta zostanie uznana za najkorzystniejszą, zobowiązany jest do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wysokości 5 % wartości zamówienia. 6. Wykonawcy występujący wspólnie przed zawarciem umowy o zamówienie zobowiązani są do złożenia umowy regulującej ich współpracę w związku z realizacja zamówienia. 7. Wykonawca zobowiązany jest do zawarcia umowy zgodnej ze wzorem załączonym do SWZ. 8. Przewiduje się zmiany umowy opisane w par. 8 wzoru umowy. 9. Wykonawca może złożyć ofertę na każde z pięciu zadań (części). 10. Zamawiający wymaga, aby zamówienie podstawowe było realizowane sukcesywnie, od daty zawarcia umowy do dnia 15.12.2026 r. Realizacja zamówienia w opcji do dnia 15.12.2026 r. Wskazanie terminu realizacji zadania wynika z potrzeby zabezpieczenia dostawy znaków drogowych na bieżący rok kalendarzowy. Wskazanie terminu realizacji zadania w dniach, tygodniach, miesiącach lub latach nie jest możliwe z uwagi na planowane sukcesywne realizowanie dostaw w okresie umownym dostosowanych do bieżących potrzeb RDW. 11. Wykonawca będzie związany ofertą przez okres 90 dni, tj. do dnia 08.07.2026 r.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34992200 Verkehrsschilder
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Zadanie Nr 1 – Dostawa znaków drogowych i urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego dla Rejonu Dróg Wojewódzkich w Poddębicach z prawem opcji 100 %
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa znaków drogowych i urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego na rok 2026 dla sieci dróg wojewódzkich administrowanych przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Łodzi z podziałem na części i z prawem opcji.
Interne Kennung: DZ.2611.4.2026 zadanie 1
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Opcja obejmuje dostawę znaków drogowych i urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego na rok 2026 dla sieci dróg wojewódzkich administrowanych przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w ilości do 100% zakresu rzeczowego zamówienia podstawowego. Ceny jednostkowe za sztuki znaków drogowych i urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego w opcji będą takie same jak ceny jednostkowe za sztuki znaków drogowych i urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego w zamówieniu podstawowym, zgodnie z formularzem cenowym ( dotyczy tych samych pozycji tj. uwzględnionych w zamówieniu podstawowym i w opcji). Zaoferowanie przez Wykonawcę w Formularzu wyceny ofertowej (FWO) ceny jednostkowej w opcji innej niż cena jednostkowa w zamówieniu podstawowym, skutkowało będzie odrzuceniem takiej oferty na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5) ustawy Pzp, gdyż jej treść jest niezgodna z warunkami zamówienia. Realizacja opcji będzie następowała wyłącznie w przypadku złożenia przez Zamawiającego pisemnego oświadczenia woli o realizacji opcjonalnej części zamówienia. Uruchomienie prawa opcji nastąpi po wyczerpaniu ilości zamówienia podstawowego dla poszczególnych pozycji. Zakończenie opcji nastąpi z dniem 15.12.2026 r.
Los: LOT-0006
Titel: Zadanie Nr 2 – Dostawa znaków drogowych i urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego dla Rejonu Dróg Wojewódzkich i Obwodu Dróg w Łowiczu z prawem opcji 100 %
Interne Kennung: DZ.2611.4.2026 zadanie 2
Los: LOT-0007
Titel: Zadanie Nr 3 – Dostawa znaków drogowych i urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego dla Rejonu Dróg Wojewódzkich w Piotrkowie Trybunalskim z prawem opcji 100 %
Interne Kennung: DZ.2611.4.2026 zadanie 3
Los: LOT-0008
Titel: Zadanie Nr 4 – Dostawa znaków drogowych i urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego dla Rejonu Dróg Wojewódzkich w Bełchatowie z prawem opcji 100 %
Interne Kennung: DZ.2611.4.2026 zadanie 4
Los: LOT-0009
Titel: Zadanie Nr 5 – Dostawa znaków drogowych i urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego dla Rejonu Dróg Wojewódzkich w Sieradzu z prawem opcji 100 %
Interne Kennung: DZ.2611.4.2026 zadanie 5