21918-2025 - Ergebnis
Polen – Kreditgewährung – „Długoterminowy kredyt w wysokości do 9 000 000,00 zł na finansowanie planowanego deficytu budżetu gminy”
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Długoterminowy kredyt w wysokości do 9 000 000,00 zł na finansowanie planowanego deficytu budżetu gminy”
Beschreibung: Długoterminowy kredyt w wysokości do 9 000 000,00 zł na finansowanie planowanego deficytu budżetu gminy Opis: Przedmiotem zamówienia jest usługa udzielenia i obsługi długoterminowego kredytu w wysokości do 9 000 000,00 PLN (słownie: dziewięć milionów zł i 00/100) na finansowanie planowanego deficytu budżetu gminy na rok 2024, stosownie do art. 89 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych (t.j. Dz.U. z 2023 r. poz. 1270 ze zm.). Kredyt musi być uruchomiony do dnia 30.12.2024 r. Dokładny czas uruchomienia i kwota kredytu zostaną określone przez zamawiającego w oparciu o pisemną dyspozycję o uruchomienie kredytu (bez składania przez zamawiającego odrębnego wniosku kredytowego podlegającego rozpatrzeniu), która zostanie złożona wykonawcy drogą elektroniczną, na adres e-mail wskazany w umowie w sprawie niniejszego zamówienia publicznego. Uruchomienie kredytu musi nastąpić nie później niż w ciągu trzech dni następujących po dniu, w którym zostanie złożona wykonawcy pisemna dyspozycja zamawiającego o uruchomienie kredytu. Zamawiający zastrzega możliwość nie pobrania kredytu w pełnej wysokości, tj. 9 000 000,00 PLN (na dzień ogłoszenia niniejszego postępowania zamawiający określa minimalną wysokość kredytu na kwotę 100 000 zł). W takim przypadku wykonawca nie obciąży zamawiającego kosztami niepobranego w pełnej wysokości kredytu. Prowizja, odsetki, opłaty itp., od niepobranego kredytu w pełnej wysokości 9 000 000,00 PLN, nie są dopuszczalne. Spłata rat kredytu będzie następowała w terminach i wysokości określonej w SWZ.
Interne Kennung: 12/RFN-1/PN-U/2024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66113000 Kreditgewährung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Długoterminowy kredyt w wysokości do 9 000 000,00 zł na finansowanie planowanego deficytu budżetu gminy
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest usługa udzielenia i obsługi długoterminowego kredytu w wysokości do 9 000 000,00 PLN (słownie: dziewięć milionów zł i 00/100) na finansowanie planowanego deficytu budżetu gminy na rok 2024, stosownie do art. 89 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych (t.j. Dz.U. z 2023 r. poz. 1270 ze zm.). Kredyt musi być uruchomiony do dnia 30.12.2024 r. Dokładny czas uruchomienia i kwota kredytu zostaną określone przez zamawiającego w oparciu o pisemną dyspozycję o uruchomienie kredytu (bez składania przez zamawiającego odrębnego wniosku kredytowego podlegającego rozpatrzeniu), która zostanie złożona wykonawcy drogą elektroniczną, na adres e-mail wskazany w umowie w sprawie niniejszego zamówienia publicznego. Uruchomienie kredytu musi nastąpić nie później niż w ciągu trzech dni następujących po dniu, w którym zostanie złożona wykonawcy pisemna dyspozycja zamawiającego o uruchomienie kredytu. Zamawiający zastrzega możliwość nie pobrania kredytu w pełnej wysokości, tj. 9 000 000,00 PLN (na dzień ogłoszenia niniejszego postępowania zamawiający określa minimalną wysokość kredytu na kwotę 100 000 zł). W takim przypadku wykonawca nie obciąży zamawiającego kosztami niepobranego w pełnej wysokości kredytu. Prowizja, odsetki, opłaty itp., od niepobranego kredytu w pełnej wysokości 9 000 000,00 PLN, nie są dopuszczalne. Spłata rat kredytu będzie następowała w terminach i wysokości określonej w SWZ.