2. Verfahren
Verfahren
Titel: Ubezpieczenie majątku i innych interesów Powiatu Kłodzkiego
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest ubezpieczenie majątku i innych interesów Powiatu Kłodzkiego. Przedmiot zamówienia podzielony został na trzy następujące części: Część I: Ubezpieczenie majątku i odpowiedzialności cywilnej Powiatu Kłodzkiego. Zakres ubezpieczenia obejmuje: 1) ubezpieczenie mienia od wszystkich ryzyk, 2) ubezpieczenie sprzętu elektronicznego od wszystkich ryzyk, 3) ubezpieczenie maszyn od wszystkich ryzyk, 4) ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Część II: Nadwyżkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej Powiatu Kłodzkiego. Zakres ubezpieczenia obejmuje ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej będące nadwyżką ponad podstawowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej z tytułu posiadanego mienia i prowadzonej działalności.
Interne Kennung: ORG.272.6.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: W związku z upływem umownego terminu ubezpieczenia majątku i innych interesów Powiatu Kłodzkiego w dniu 24.03.2026 r. Zamawiający działając z należytą starannością wszczął w dniu 19.01,2026 r. postępowanie o zamówienie publiczne: Ubezpieczenie majątku i innych interesów Powiatu Kłodzkiego (ogłoszenie 38893-2026 - Procedura konkurencyjna. Polska – Usługi ubezpieczeniowe – Ubezpieczenie majątku i innych interesów powiatu kłodzkiego OJ S 13/2026 20/01/2026) W postępowaniu w: Części 1 - Ubezpieczenie majątku i odpowiedzialności cywilnej, Części 2 - Nadwyżkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej nie wpłynęły żadne oferty. W związku z powyższym zamawiający w dniu 06.03.2026 r. unieważnił postępowanie w tych częściach i na podstawie art. 455 ust 3 Pzp zlecił dodatkowo przedłużenie umowy ubezpieczenia mienia o jeden miesiąc dla zachowania ochrony ubezpieczeniowej. Jednocześnie Zamawiający wszczyna postepowanie o zamówienie publiczne oraz na podstawie art. 138 ust. 2 Pzp skraca termin składania ofert do 16 dni w związku z pilną potrzebą objęcia ubezpieczeniem: mienia, odpowiedzialności cywilnej i innych interesów Powiatu Kłodzkiego w zakresie ubezpieczeń, zachowania ciągłości ubezpieczenia mienia i innych interesów powiatu oraz w związku z koniecznością zabezpieczenia ochrony istotnych interesów powiatu m.in.: finansowych, odpowiedzialności cywilnej jednostki samorządu terytorialnego za zdarzenia objęte przedmiotem zamówienia i potencjalnie odpowiedzialności karnej organów Powiatu Kłodzkiego. Reasumując, należy stwierdzić, że zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66510000 Versicherungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66516400 Allgemeine Haftpflichtversicherungen, 66515100 Feuerversicherungen, 66516400 Allgemeine Haftpflichtversicherungen, 66515000 Schaden- oder Verlustversicherungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część I: Ubezpieczenie majątku i odpowiedzialności cywilnej Powiatu Kłodzkiego
Beschreibung: Zakres ubezpieczenia obejmuje: 1) ubezpieczenie mienia od wszystkich ryzyk, 2) ubezpieczenie sprzętu elektronicznego od wszystkich ryzyk, 3) ubezpieczenie maszyn od wszystkich ryzyk, 4) ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66516400 Allgemeine Haftpflichtversicherungen, 66515100 Feuerversicherungen, 66515400 Mit dem Wetter verbundene Versicherungen, 66515000 Schaden- oder Verlustversicherungen
Los: LOT-0002
Titel: Część II: Nadwyżkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej Powiatu Kłodzkiego.
Beschreibung: Zakres ubezpieczenia obejmuje ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej będące nadwyżką ponad podstawowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej z tytułu posiadanego mienia i prowadzonej działalności.
Haupteinstufung (cpv): 66516000 Haftpflichtversicherungen