2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonanie dokumentacji projektowej interaktywnej wystawy stałej "Brainspace" wraz z pracami projektowymi związanymi z dostosowaniem budynku do uruchomienia ekspozycji/ETAP 1A
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest: „Wykonanie dokumentacji projektowej interaktywnej wystawy stałej „Brainspace” wraz z pracami projektowymi związanymi z dostosowaniem budynku do uruchomienia ekspozycji/ETAP 1A” w zakresie i na warunkach określonych w SWZ wraz z załącznikami i dokumentacją techniczną. Przedmiot zamówienia podzielono na 4 ETAPY.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71220000 Architekturentwurf
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71250000 Dienstleistungen von Architektur- und Ingenieurbüros sowie Vermessungsdienste, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 71420000 Landschaftsgestaltung, 79930000 Dienstleistungen bezüglich Produktdesign
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest: „Wykonanie dokumentacji projektowej interaktywnej wystawy stałej „Brainspace” wraz z pracami projektowymi związanymi z dostosowaniem budynku do uruchomienia ekspozycji/ETAP 1A” w zakresie i na warunkach określonych w SWZ wraz z załącznikami i dokumentacją techniczną. WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU: 1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu w zakresie: 1) sytuacji ekonomicznej lub finansowej, 2) zdolności technicznej lub zawodowej. 2. Zamawiający uzna warunek dotyczący sytuacji ekonomicznej lub finansowej za spełniony, jeżeli wykonawca składający ofertę wykaże, że jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę gwarancyjną nie mniejszą niż 1.000.000,00 zł (jeden milion złotych 00/100). 3. Zamawiający uzna warunek dotyczący zdolności technicznej lub zawodowej za spełniony, jeżeli Wykonawca, składający ofertę wykaże, że: 1) posiada doświadczenie w postaci wykonania w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał należycie: a) co najmniej jedną kompletną pełno branżową dokumentację projektową dla budynku użyteczności publicznej wpisanego do rejestru zabytków (Uwaga – obiekt wpisany do Gminnej Ewidencji Zabytków nie będzie spełnieniem warunku udziału w postępowaniu) o kubaturze min. 25.000 m3 b) co najmniej jeden projekt wystawy stałej lub projekt aranżacji wystawy stałej o powierzchni projektowanej wystawy minimum 300 m2, c) zakończył w ciągu ostatnich 5 lat nadzór autorski nad robotami budowlanymi przy obiekcie wpisanym do Rejestru Zabytków, 2) dysponuje osobami zdolnymi do wykonania zamówienia, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, tj.: a) Projektantem - minimum jedna (1) osoba posiadająca stosowne uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności architektonicznej bez ograniczeń (pełniącego rolę kierownika zespołu projektantów, osoba ta będzie przewidziana do realizacji przedmiotu zamówienia) oraz posiada doświadczenie polegające na wykonaniu dokumentacji projektowej dla budynku użyteczności publicznej wpisanego do rejestru zabytków, projektant powinien posiadać doświadczenie polegające na pełnieniu nadzoru autorskiego, UWAGA – Doświadczenie ww. osoby stanowi kryterium oceny ofert – zgodnie z Rozdziałem XVII SWZ. b) Projektant posiadający uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń w specjalności konstrukcyjno-budowlanej, c) Projektant posiadający stosowne uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności i instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, wodociągowych i kanalizacyjnych bez ograniczeń, d) Projektant posiadający stosowne uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych bez ograniczeń, e) Projektantem posiadającym stosowne uprawnienia budowlane w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń telekomunikacyjnych, który posiada: - certyfikat projektanta systemów SSP, - doświadczenie zawodowe w projektowaniu instalacji AV i AVoIP, - doświadczenie polegające na wykonaniu co najmniej dwóch projektów dla obiektów muzealnych/wystawowych, f) Osobą, która ukończyła studia wyższe na kierunku wzornictwa przemysłowego lub architektury wnętrz lub architektury, która w okresie ostatnich 5 lat zaprojektowała co najmniej dwie aranżacje wystaw stałych o powierzchni użytkowej nie mniejszej niż 200 m2 (zakończonych protokołem odbioru). UWAGA – Doświadczenie ww. osoby stanowi kryterium oceny ofert – zgodnie z Rozdziałem XVII SWZ. g) Projektant graficzny posiadający doświadczenie w projektowaniu przestrzeni muzealnych/wystawowych oraz immersyjnych. WYKAZ PODMIOTOWYCH ŚRODKÓW DOWODOWYCH 1. Podmiotowe środki dowodowe żądane w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia (składane na wezwanie zamawiającego). W celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia Wykonawcy z udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, Zamawiający żąda następujących podmiotowych środków dowodowych: 1) Informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie: - art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 uPzp - art. 108 ust. 1 pkt 4 uPzp, 2) Oświadczenie Wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, 3) zaświadczenia właściwego naczelnika urzędu skarbowego, 4) zaświadczenia albo innego dokumentu właściwej terenowej jednostki organizacyjnej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub właściwego oddziału regionalnego lub właściwej placówki terenowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, 5) Odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 uPzp, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, 6) oświadczenia Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu JEDZ, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez zamawiającego (art. 108 ust. 1 pkt 3 uPzp, art. 108 ust. 1 pkt 4 uPzp [dotyczących orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka zapobiegawczego], art. 108 ust. 1 pkt 5 uPzp [dotyczących zawarcia z innymi wykonawcami porozumienia mającego na celu zakłócenie konkurencji], art. 108 ust. 1 pkt 6 uPzp, art. 109 ust. 1 pkt 1 uPzp [odnośnie do naruszenia obowiązków dotyczących płatności podatków i opłat lokalnych, o których mowa w ustawie z dnia 12 stycznia 1991 r. o podatkach i opłatach lokalnych] oraz w zakresie podstawy wykluczenia, o której mowa w Rozdz. VII pkt 7 SWZ (dotyczącej ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego). 7) oświadczenie wykonawcy o aktualności informacji
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 9. Zamawiający przewiduje zastosowanie prawa opcji: 1) Zamawiający przewiduje możliwość złożenia oświadczenia o skorzystaniu z prawa opcji polegającego na sprawowaniu przez Wykonawcę nadzoru autorskiego nad dokumentacją projektową. 2) Oświadczenie o skorzystaniu z prawa opcji może zostać złożone Wykonawcy nie później niż w okresie 3 lat od daty uzyskania pozwolenia na budowę lud daty przyjęcia przez właściwy organ bez sprzeciwu zgłoszenia robót niewymagających pozwolenia na budowę. 3) Nadzór autorski sprawowany będzie w czasie realizacji robót budowlanych do momentu podpisania protokołu końcowego z zakończenia robót budowlanych bez uwag. 4) Wynagrodzenie za sprawowanie nadzoru autorskiego płatne będzie jednorazowo, po zakończeniu sprawowania nadzoru. 5) Prawo opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, z którego może ale nie ma obowiązku skorzystać w ramach realizacji przedmiotu zamówienia. W przypadku nie skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu.