2. Verfahren
Verfahren
Titel: Przebudowa sieci wodociągowej w Drodze Wojewódzkiej nr 958 w Zakopanem – ul. Nowotarska, Kościeliska, Skibówki
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie przebudowy sieci wodociągowej w Drodze Wojewódzkiej nr 958 w Zakopanem. Zakres zamówienia obejmuje wykonanie: a) sieci wodociągowej o ogólnej długości 1740,07 mb w tym: - Ø 125 mm PE – 1131,03 m, - Ø 110 mm PE – 20,07 m, - Ø 90 mm PE – 36,66 m, - Ø 63 mm PE – 12,39 m, - Ø 50 mm PE – 65,83 m, - Ø 40 mm PE – 272,73 m, - Ø 32 mm PE – 201,36 m, - montaż punktu pomiarowego na sieci wodociągowej z przesyłem danych do SCADY iFix. 2. Szczegółowy zakres i opis przedmiotu zamówienia zawierają: 2.1.Projekty techniczne: „Przebudowa przyłączy na sieci wodociągowej w pasie drogowym DW958 w Zakopanem I”, „Przebudowa przyłączy, sieci wodociągowej w pasie drogowym DW958 w Zakopanem II”, „Przebudowa sieci wodociągowej w pasie drogowym DW958 w Zakopanem”. 2.2. Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych 3. Adres strony prowadzonego postępowania na której dostępna jest Specyfikacja Warunków Zamówienia (SWZ) wraz z dokumentacją techniczną.: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1286405
Interne Kennung: 5S/Wodociąg_droga958/2026
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Zamawiający informuję, iż niniejsze postępowanie jest prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego z możliwością przeprowadzenia negocjacji treści ofert w celu ich ulepszenia, o którym mowa w art. 35 Regulaminu SEWiK. 2. Zamawiający nie korzysta z uprawnienia do ograniczenia ilość wykonawców, których zaprosi do negocjacji ofert. 3. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z możliwości negocjowania treści ofert, negocjacje dotyczyć będą wyłącznie tych elementów treści ofert, które podlegają ocenie w ramach kryteriów oceny ofert, o których mowa w rozdziale XV SWZ. 4. W przypadku podjęcia decyzji o prowadzeniu negocjacji w pierwszym kroku Zamawiający poinformuje równocześnie wszystkich Wykonawców, którzy złożyli oferty, o wykonawcach: 1) których oferty nie zostały odrzucone, oraz punktacji przyznanej ofertom w każdym kryterium oceny ofert i łącznej punktacji; 2) których oferty zostały odrzucone - podając uzasadnienie faktyczne i prawne. 5. Zamawiający w zaproszeniu do negocjacji wskaże miejsce, termin i sposób prowadzenia negocjacji oraz kryteria oceny ofert, w ramach których będą prowadzone negocjacje w celu ulepszenia treści ofert. 6. Prowadzone negocjacje mają poufny charakter. Żadna ze stron nie może, bez zgody drugiej strony, ujawniać informacji technicznych i handlowych związanych z negocjacjami. Zgoda jest udzielana w odniesieniu do konkretnych informacji i przed ich ujawnieniem. 7. Po zakończeniu negocjacji z wszystkimi Wykonawcami, Zamawiający informuje o tym fakcie uczestników negocjacji oraz zaprasza ich do składania ofert dodatkowych. 8. Zaproszenie do złożenia ofert dodatkowych będzie zawierać co najmniej: 1) nazwę oraz adres Zamawiającego, numer telefonu, adres poczty elektronicznej oraz strony internetowej prowadzonego postępowania; 2) sposób i termin składania ofert dodatkowych oraz język lub języki, w jakich muszą one być sporządzone, oraz termin otwarcia tych ofert. 9. Wykonawca może złożyć ofertę dodatkową, która zawiera nowe propozycje w zakresie treści oferty podlegających ocenie w ramach kryteriów oceny ofert wskazanych przez Zamawiającego w zaproszeniu do negocjacji. 10. Oferta dodatkowa nie może być mniej korzystna w żadnym z kryteriów oceny ofert wskazanych w zaproszeniu do negocjacji niż oferta złożona w odpowiedzi na ogłoszenie o zamówieniu. 11. Oferta przestaje wiązać wykonawcę w zakresie, w jakim złoży on ofertę dodatkową zawierającą korzystniejsze propozycje w ramach każdego z kryteriów oceny ofert wskazanych w zaproszeniu do negocjacji. 12. Oferta dodatkowa, która jest mniej korzystna w którymkolwiek z kryteriów oceny ofert wskazanych w zaproszeniu do negocjacji niż oferta złożona w odpowiedzi na ogłoszenie o zamówieniu, podlega odrzuceniu. 13. Uczestnikom postępowania przedkładającym, w toku procedury udzielenia zamówienia publicznego, podrobione, przerobione, poświadczające nieprawdę albo nierzetelne dokumenty albo nierzetelne, pisemne oświadczenia dotyczące okoliczności o istotnym znaczeniu dla uzyskania zamówienia publicznego grozi odpowiedzialność karna określona w art. 297 § 1 Ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. Kodeks karny (t.j. Dz. U. z 2022 r. poz. 1180., dalej „k.k.”). 14. Ta sama odpowiedzialność, zgodnie z art. 297 § 2 k. k., grozi każdemu, kto wbrew ciążącemu na nim obowiązkowi nie powiadamia właściwego podmiotu o powstaniu sytuacji mogącej mieć wpływ na wstrzymanie lub ograniczenie zamówienia publicznego. 15. Kto w celu osiągnięcia korzyści majątkowej udaremnia lub utrudnia przetarg publiczny albo wchodzi w porozumienie z inną osobą działając na szkodę właściciela mienia albo osoby lub instytucji, na rzecz której przetarg jest dokonywany, a także ten kto w związku z przetargiem publicznym rozpowszechnia informacje lub przemilcza istotne okoliczności mające znaczenie dla zawarcia umowy będącej przedmiotem przetargu albo wchodzi w porozumienie z inną osobą, działając na szkodę właściciela mienia albo osoby lub instytucji, na rzecz której przetarg jest dokonywany, grozi odpowiedzialność karna z art. 305 k.k. 16. Zamawiający informuje, że zgodnie z postanowieniami art. 57 ust. 3 Regulaminu protokół wraz z załącznikami jest jawny. 17. Ilekroć w dokumentach zamówienia jest mowa o ustawach lub innych aktach prawnych, należy przez to rozumieć akty prawne obowiązujące na dzień wszczęcia postępowania, chyba że z treści dokumentu wyraźnie wynika odmiennie.
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45231300 Bauarbeiten für Wasser- und Abwasserrohrleitungen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie przebudowy sieci wodociągowej w Drodze Wojewódzkiej nr 958 w Zakopanem. Zakres zamówienia obejmuje wykonanie: a) sieci wodociągowej o ogólnej długości 1740,07 mb w tym: - Ø 125 mm PE – 1131,03 m, - Ø 110 mm PE – 20,07 m, - Ø 90 mm PE – 36,66 m, - Ø 63 mm PE – 12,39 m, - Ø 50 mm PE – 65,83 m, - Ø 40 mm PE – 272,73 m, - Ø 32 mm PE – 201,36 m, - montaż punktu pomiarowego na sieci wodociągowej z przesyłem danych do SCADY iFix. 2. Szczegółowy zakres i opis przedmiotu zamówienia zawierają: 2.1. Projekty techniczne: „Przebudowa przyłączy na sieci wodociągowej w pasie drogowym DW958 w Zakopanem I”, „Przebudowa przyłączy, sieci wodociągowej w pasie drogowym DW958 w Zakopanem II”, „Przebudowa sieci wodociągowej w pasie drogowym DW958 w Zakopanem”. 2.2. Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych. 3.Istotne postanowienia związane z realizacją przedmiotu zamówienia: 3.1. Wykonawca gwarantuje realizację przedmiotu zamówienia zgodnie z warunkami określonymi w niniejszej specyfikacji oraz dokumentacji przetargowej określonej w specyfikacji istotnych warunków zamówienia. 3.2. Oferta złożona przez Wykonawcę musi zawierać wszelkie koszty inwestycji w tym opłaty związane z uzyskaniem aktualnych pozwoleń jak również koszty przywrócenia terenu do stanu pierwotnego 3.3. Wszelkie materiały do realizacji zamówienia zapewnia wykonawca. 3.4. Materiały budowlane mają być zgodne z warunkami przyłączeniowymi SEWIK, dokumentacją projektową oraz ze specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót. 3.5. Zakupione materiały muszą posiadać odpowiednie certyfikaty i atesty dopuszczające do stosowania przy budowie zewnętrznej sieci wodociągowej. 3.6. Wykonawca na własną odpowiedzialność i ryzyko zdobędzie wszelkie informacje, które mogą być konieczne do przygotowania oferty. 3.7. Wykonawcy winni zapoznać się z należytą starannością z treścią dokumentacji przetargowej oraz uzyskać wiarygodne informacje odnośnie warunków i zobowiązań, które w jakikolwiek sposób mogą wpłynąć na wartość, charakter oferty lub realizację zamówienia. W sytuacji, kiedy Wykonawca wygra przetarg, reklamacje dotyczące zmiany wartości oferty w świetle zobowiązań Wykonawcy określonych powyżej nie będą rozpatrywane. 3.8. Wykonawca ponosi wszystkie koszty związane z przygotowaniem i przedłożeniem swojej oferty oraz wszelkich dokumentów z tym związanych. 3.9. Dla przewidzianych w przedmiocie zamówienia robót budowlanych Zamawiający posiada zgłoszenie robót. 3.10.Wykonawca zobowiązany jest do powiadomień oraz uzyskania pozwoleń i decyzji związanych z bezpośrednią realizacją inwestycji w tym decyzji zajęcia pasa drogowego w Urzędzie Miasta Zakopane. 3.11.Zapewnienie obsługi geodezyjnej oraz wykonanie inwentaryzacji geodezyjnej powykonawczej należy do Wykonawcy robót 3.12.Wykonawca jest zobowiązany do udzielenia gwarancji na materiał oraz roboty budowlane na okres 3 lat. 3.13.Po wykonanych robotach Oferent będzie zobowiązany do uzyskania pisemnych oświadczeń wszystkich właścicieli działek, że nie zgłaszają oni żadnych zastrzeżeń odnośnie pozostawionego porządku oraz przywrócenia terenu do stanu pierwotnego.