See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Integracja i rozbudowa systemów informatycznych świadczeniodawcy, w tym wdrożenie nowych rodzajów Elektronicznej Dokumentacji Medycznej (EDM) oraz integracja z Platformą Usług Inteligentnych (PUI), zakup i wdrożenie rozwiązań do digitalizacji dokumentacji medycznej, wymiana i integracja systemu PACS oraz wdrożenie rozwiązań opartych na sztucznej inteligencji
Beschreibung: I. Określenie przedmiotu zamówienia Zakres realizacji przedmiotu zamówienia: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie integracji i rozbudowy systemów informatycznych świadczeniodawcy, w tym wdrożenie nowych rodzajów Elektronicznej Dokumentacji Medycznej (EDM) oraz integracja z Platformą Usług Inteligentnych (PUI), zakup i wdrożenie rozwiązań do digitalizacji dokumentacji medycznej, wymiana i integracja systemu PACS oraz wdrożenie rozwiązań opartych na sztucznej inteligencji. 1. Rozbudowa użytkowanego systemu HIS w zakresie rozszerzenia katalogu obsługiwanej Elektronicznej Dokumentacji Medycznej (EDM) o nowe 9 dokumentów wdrażanych przez Centrum e-Zdrowia (wraz z 36 miesięcznym wsparciem serwisowym), 2. Zakup nowego systemu PACS do przechowywania i zarządzania danymi diagnostycznymi - zintegrowanego z użytkowanymi systemami HIS/RIS (wraz z 36 miesięcznym wsparciem serwisowym), 3. Integracja użytkowanego systemu HIS z Bazą Interakcji Lekowych i Działań Niepożądanych (wraz z zapewnieniem niezbędnych licencji oraz wsparcia serwisowego na okres 36 miesięcy), 4. Rozbudowa użytkowanego oprogramowania HIS o funkcjonalność umożliwiającą digitalizację dokumentacji medycznej z postaci papierowej oraz jej indeksację w formie EDM w systemie P1 (wraz z 36 miesięcznym wsparciem serwisowym), 5. Usługa awaryjnego odtwarzania krytycznych systemów ZOZ Sucha Beskidzka na prekonfigurowanych zasobach informatycznych Szpitala uwzględniająca aktywne szkolenie administratorów (pakiet 3 usług odtworzenia realizowanych raz w roku), 6. Wykonanie integracji nowego systemu PACS z Platformą Usług Inteligentnych (PUI) (licencja wraz z 36 miesięcznym wsparciem serwisowym), 7. Głosowy asystent dokumentacji medycznej wykorzystujący narzędzia AI do rozpoznawania głosu i wypełniania strukturyzowanych formularzy dokumentacji medycznej (licencja wraz z 36 miesięcznym wsparciem serwisowym) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają załączniki do SWZ : załącznik nr 1a (OPZ) oraz załącznik nr 3 (Projektowane postanowienia umowy). Opis ten należy odczytywać wraz z ewentualnymi zmianami treści specyfikacji, będącymi np. wynikiem udzielonych odpowiedzi na zapytania wykonawców. II. Terminy realizacji zamówienia 1. Etap I – przygotowanie szczegółowych warunków i zakresu wdrożenia stanowiących Analizę Przedwdrożeniową - do 7 dni od dnia zawarcia Umowy. 2. Etap II – dostarczenie licencji i praw do oprogramowania Systemu, dostarczenie oprogramowania i rozpoczęcie prac konfiguracyjnych, parametryzacja dostarczonego oprogramowania - w terminie ustalonym z Zamawiającym, uwzględniającym termin wykonania całości przedmiotu umowy. 3. Etap III – testy akceptacyjne, wydajnościowe, integracyjne i bezpieczeństwa u Zamawiającego; migracja danych i integracja - w terminie ustalonym z Zamawiającym, uwzględniającym termin wykonania całości przedmiotu umowy. 4. Etap IV – przygotowanie i realizacja instruktaży stanowiskowych/szkoleń - w terminie ustalonym z Zamawiającym, uwzględniającym termin wykonania całości przedmiotu umowy. 5. Etap V– Wdrożenie, konfiguracja i parametryzacja oprogramowania na środowisku produkcyjnym Zamawiającego wraz z integracją danych po migracji. Odbiór dokumentacji (w tym dokumentacji powdrożeniowej), licencji i wdrożenia produkcyjnego Systemu. Etap V kończy się Odbiorem końcowym Systemu - w terminie zaoferowanym przez Wykonawcę w złożonej ofercie, wynoszącym maksymalnie do 8 tygodni od daty zawarcia umowy, jednak nie dłużej niż do 31.05.2026 r. III. Przeznaczenie realizowanego przedmiotu Zamówienia Niniejszy przedmiot zamówienia stanowi wydatek w ramach projektu pn. „Cyfrowa transformacja Zespołu Opieki Zdrowotnej w Suchej Beskidzkiej poprzez rozwój elektronicznej dokumentacji medycznej (EDM), usług cyfrowych w zakresie e-zdrowia oraz podniesienie poziomu cyberbezpieczeństwa” dofinansowanego ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (Priorytet: Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia - część grantowa, Działanie: D1.1.2. Przyspieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia poprzez dalszy rozwój usług cyfrowych w ochronie zdrowia). Celem projektu jest usprawnienie funkcjonowania oraz poprawa jakości opieki medycznej świadczonej przez szpital. Cel ten będzie realizowany poprzez modernizację i rozbudowę infrastruktury informatycznej szpitala, wdrożenie rozwiązań umożliwiających prowadzenie i wymianę elektronicznej dokumentacji medycznej, upowszechnienie usług cyfrowych w obszarze e-zdrowia oraz znaczące podniesienie poziomu cyberbezpieczeństwa. IV. Zgodnie z art. 257 p.z.p. Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia przedmiotowego postępowania, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały mu przyznane.
Vorherige Bekanntmachung: 86504-2026
Interne Kennung: ZOZ.V.010/DZP/18/26
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48612000 Datenbankverwaltungssystem, 72263000 Software-Implementierung
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: I. Określenie przedmiotu zamówienia Zakres realizacji przedmiotu zamówienia: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie integracji i rozbudowy systemów informatycznych świadczeniodawcy, w tym wdrożenie nowych rodzajów Elektronicznej Dokumentacji Medycznej (EDM) oraz integracja z Platformą Usług Inteligentnych (PUI), zakup i wdrożenie rozwiązań do digitalizacji dokumentacji medycznej, wymiana i integracja systemu PACS oraz wdrożenie rozwiązań opartych na sztucznej inteligencji. 1. Rozbudowa użytkowanego systemu HIS w zakresie rozszerzenia katalogu obsługiwanej Elektronicznej Dokumentacji Medycznej (EDM) o nowe 9 dokumentów wdrażanych przez Centrum e-Zdrowia (wraz z 36 miesięcznym wsparciem serwisowym), 2. Zakup nowego systemu PACS do przechowywania i zarządzania danymi diagnostycznymi - zintegrowanego z użytkowanymi systemami HIS/RIS (wraz z 36 miesięcznym wsparciem serwisowym), 3. Integracja użytkowanego systemu HIS z Bazą Interakcji Lekowych i Działań Niepożądanych (wraz z zapewnieniem niezbędnych licencji oraz wsparcia serwisowego na okres 36 miesięcy), 4. Rozbudowa użytkowanego oprogramowania HIS o funkcjonalność umożliwiającą digitalizację dokumentacji medycznej z postaci papierowej oraz jej indeksację w formie EDM w systemie P1 (wraz z 36 miesięcznym wsparciem serwisowym), 5. Usługa awaryjnego odtwarzania krytycznych systemów ZOZ Sucha Beskidzka na prekonfigurowanych zasobach informatycznych Szpitala uwzględniająca aktywne szkolenie administratorów (pakiet 3 usług odtworzenia realizowanych raz w roku), 6. Wykonanie integracji nowego systemu PACS z Platformą Usług Inteligentnych (PUI) (licencja wraz z 36 miesięcznym wsparciem serwisowym), 7. Głosowy asystent dokumentacji medycznej wykorzystujący narzędzia AI do rozpoznawania głosu i wypełniania strukturyzowanych formularzy dokumentacji medycznej (licencja wraz z 36 miesięcznym wsparciem serwisowym) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają załączniki do SWZ : załącznik nr 1a (OPZ) oraz załącznik nr 3 (Projektowane postanowienia umowy). Opis ten należy odczytywać wraz z ewentualnymi zmianami treści specyfikacji, będącymi np. wynikiem udzielonych odpowiedzi na zapytania wykonawców. II. Terminy realizacji zamówienia 1. Etap I – przygotowanie szczegółowych warunków i zakresu wdrożenia stanowiących Analizę Przedwdrożeniową - do 7 dni od dnia zawarcia Umowy. 2. Etap II – dostarczenie licencji i praw do oprogramowania Systemu, dostarczenie oprogramowania i rozpoczęcie prac konfiguracyjnych, parametryzacja dostarczonego oprogramowania - w terminie ustalonym z Zamawiającym, uwzględniającym termin wykonania całości przedmiotu umowy. 3. Etap III – testy akceptacyjne, wydajnościowe, integracyjne i bezpieczeństwa u Zamawiającego; migracja danych i integracja - w terminie ustalonym z Zamawiającym, uwzględniającym termin wykonania całości przedmiotu umowy. 4. Etap IV – przygotowanie i realizacja instruktaży stanowiskowych/szkoleń - w terminie ustalonym z Zamawiającym, uwzględniającym termin wykonania całości przedmiotu umowy. 5. Etap V– Wdrożenie, konfiguracja i parametryzacja oprogramowania na środowisku produkcyjnym Zamawiającego wraz z integracją danych po migracji. Odbiór dokumentacji (w tym dokumentacji powdrożeniowej), licencji i wdrożenia produkcyjnego Systemu. Etap V kończy się Odbiorem końcowym Systemu - w terminie zaoferowanym przez Wykonawcę w złożonej ofercie, wynoszącym maksymalnie do 8 tygodni od daty zawarcia umowy, jednak nie dłużej niż do 31.05.2026 r. III. Przeznaczenie realizowanego przedmiotu Zamówienia Niniejszy przedmiot zamówienia stanowi wydatek w ramach projektu pn. „Cyfrowa transformacja Zespołu Opieki Zdrowotnej w Suchej Beskidzkiej poprzez rozwój elektronicznej dokumentacji medycznej (EDM), usług cyfrowych w zakresie e-zdrowia oraz podniesienie poziomu cyberbezpieczeństwa” dofinansowanego ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (Priorytet: Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia - część grantowa, Działanie: D1.1.2. Przyspieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia poprzez dalszy rozwój usług cyfrowych w ochronie zdrowia). Celem projektu jest usprawnienie funkcjonowania oraz poprawa jakości opieki medycznej świadczonej przez szpital. Cel ten będzie realizowany poprzez modernizację i rozbudowę infrastruktury informatycznej szpitala, wdrożenie rozwiązań umożliwiających prowadzenie i wymianę elektronicznej dokumentacji medycznej, upowszechnienie usług cyfrowych w obszarze e-zdrowia oraz znaczące podniesienie poziomu cyberbezpieczeństwa.