2. Verfahren
Verfahren
Titel: MODERNIZACJA, ROZBUDOWA LUB WYMIANA SZPITALNEGO SYSTEMU INFORMACYJNEGO SAMODZIELNEGO PUBLICZNEGO ZAKŁADU OPIEKI ZDROWOTNEJ W SIEMIATYCZACH WRAZ Z DOSTAWA SPRZĘTU
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest usługa wdrożenia systemu klasy HIS, obejmująca w szczególności: instalację, konfigurację i uruchomienie systemu, aktualizację oraz rozbudowę oprogramowania, a także migrację danych z aktualnie wykorzystywanego przez Zamawiającego systemu informatycznego Optimed (Comarch Healthcare S.A.) 2. Przedmiot zamówienia obejmuje również integrację systemu HIS z funkcjonującym u Zamawiającego oprogramowaniem innych producentów. 3. W ramach realizacji zamówienia Wykonawca zobowiązany jest do dokonania migracji bazy danych Zamawiającego. 4. Przedmiot zamówienia obejmuje ponadto dostawę, montaż, instalację, konfigurację oraz uruchomienie asortymentu sieci teleinformatycznej, określonego w załączniku nr 2a do SWZ, na którym zostanie zainstalowany i wdrożony system HIS, wraz z wykonaniem pozostałych prac opisanych w załączniku nr 2 do SWZ. 5. Zakres zamówienia obejmuje także świadczenie usług gwarancyjnych i serwisowych w odniesieniu do całości dostarczonego, wdrożonego oraz zrealizowanego przedmiotu zamówienia, w tym sprzętu oraz oprogramowania systemu HIS. 6. Niniejszy rozdział stanowi ogólny opis przedmiotu zamówienia. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w załącznikach nr 2 oraz nr 2a do SWZ. 7. Postanowienia niniejszego rozdziału, wraz z załącznikami nr 2 i nr 2a do SWZ oraz załącznikiem nr 3 do SWZ – wzorem umowy, należy interpretować łącznie. 8. Wykonawca zobowiązany jest do wdrożenia systemu HIS wraz z migracją danych na sprzęcie oraz asortymencie sieci teleinformatycznej dostarczonym zgodnie z wykazem określonym w załączniku nr 2a do SWZ. 9. Załączniki nr 2 i nr 2a do SWZ, stanowią integralną część oferty, a następnie integralną część umowy, z zastrzeżeniem, że załącznik nr 2a do SWZ, należy złożyć wypełniony wraz z ofertą. 10. W ramach realizacji zamówienia Wykonawca zobowiązany jest do wykonania wszelkich prac niezbędnych do instalacji urządzeń w miejscu ich docelowego użytkowania. W przypadku konieczności wymiany kabli światłowodowych, kabli miedzianych lub wykonania innych prac w serwerowni bądź w pomieszczeniach, w których instalowany będzie dostarczony sprzęt, prace te zostaną wykonane przez Wykonawcę w ramach umowy oraz w ramach wynagrodzenia ryczałtowego. W związku z powyższym Zamawiający zaleca przeprowadzenie wizji lokalnej, o której mowa w rozdziale XIII SWZ. 11. Zamawiający informuje, że przedmiotowe postępowanie prowadzone jest z poszanowaniem zasad horyzontalnych tj.: 1) zasady równości szans i niedyskryminacji, w tym dostępności dla osób z niepełnosprawnościami z uwzględnieniem spełnienia wymagań określonych w Standardach dostępności dla polityki spójności 2021 – 2027, stanowiących załącznik nr 2 do Wytycznych dotyczących zasad równościowych w ramach funduszy unijnych na lata 2021 – 2027; 2) zasady równości kobiet i mężczyzn; 3) zasady zrównoważonego rozwoju; 4) zasady „nie czyń poważnych szkód” (DNSH – Do Not Significant Harm), z przestrzeganiem Karty Praw Podstawowych Unii Europejskiej (KPP) oraz Konwencji ONZ o Prawach Osób Niepełnosprawnych (KPON). 12. Wykonawcy zobowiązany jest do realizacji przedmiotu zamówienia zgodnie z zasadą „Nie czyń poważnych szkód” (DNSH) dla celów środowiskowych wynikającą z art. 17 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2020/852 z dnia 18.06.2020 r. oraz warunków określonych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2021/241 z dnia 12 lutego 2021 r. ustanawiającym Instrument na rzecz Odbudowy i Zwiększania Odporności (RRF) oraz wytycznymi dotyczącymi Krajowego Planu Odbudowy. W szczególności Wykonawca zapewni , że działania realizowane w ramach realizacji przedmiotu zamówienia nie będą powodowały znaczących szkód dla żadnego z celów środowiskowych, o których mowa w art. 17 rozporządzenia (UE) 2020/852. Z uwagi na ograniczony zakres znaków Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Rozdział IV SWZ
Vorherige Bekanntmachung: 173294-2026
Interne Kennung: SP ZOZ ZP/04/26
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme, 80500000 Ausbildung, 72253200 Systemunterstützung, 30233141 RAID (Redundant Array of Independent Disks, redundanter Verbund unabhängiger Festplatten), 32420000 Netzausrüstung, 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme, 48516000 Softwarepaket für den Datenaustausch, 48821000 Netzwerkserver, 48822000 Computerserver
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: HIS
Beschreibung: Szczegółowe opisy przedmiotu zamówienia zawierają załączniki nr 2 i 2a do SWZ