See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Choszczno w latach 2026 - 2027.”
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz gospodarstwa szkółkarskiego i nasiennictwa, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Choszczno w latach 2026 - 2027. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz gospodarstwa szkółkarskiego i nasiennictwa wynikające z Załącznika nr 2 do SWZ, na który składają się: Załącznik nr 2.1. – planowany rozmiar prac; Załącznik nr 2. 2.1. - szczegółowy rozmiar prac według grup czynności, czynności i lokalizacji; Załącznik nr 2.2.2. - wycena wartości zamówienia dla poszczególnych prac; Załącznik nr 2.3.1. – charakterystyka leśnictwa w zakresie pozyskania drewna; Załącznik nr 2.3.2. – układ sortymentowy pozyskania drewna w leśnictwie; Załącznik nr 2.3.3. – zestawienie odległości i warunków zrywki drewna; Załącznik nr 2.3.4. – zestawienie pozycji z dodatkowymi utrudnieniami w zakresie pozyskania i zrywki; Załącznik nr 2.3.5. – zestawienie pozycji nieudostępnionych dla pozyskania maszynowego; Załącznik nr 2.3.6. – informacja o optymalnej technologii pozyskania drewna (potencjał); Załącznik nr 2.3.7. - informacja o optymalnym wariancie pozyskania drewna; Załącznik nr 2.4.1. - potencjalne lokalizacje dla pielęgnacji upraw leśnych; Załącznik nr 2.4.2. - zestawienie pozycji nieudostępnionych do odnowień wykonywanych przy pomocy sadzarki. 3) Zakresy rzeczowe zestawione w załącznikach wchodzących w skład Załącznika nr 2 mają charakter szacunkowy. Szczegółowy wykaz adresów leśnych na rok 2027 Zamawiający przekaże Wykonawcy przed rozpoczęciem prac w kolejnym roku tj. po zatwierdzeniu prowizorium planu finansowo-gospodarczego w terminie do końca roku poprzedzającego kolejny okres realizacji prac. 4) Standardy jakościowe odnoszące się do wszystkich istotnych cech przedmiotu zamówienia określa Załącznik nr 3 do SWZ, na który składają się: Załącznik nr 3.1. „Opis standardu technologii wykonawstwa prac leśnych" Załącznik nr 3.2. Tabele Parametrów (odrębnie dla każdego z Pakietów) dot. czynności wskazanych w „Opisie standardu technologii wykonawstwa prac leśnych" Załącznik nr 3.3. „Opis standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu gospodarki szkółkarskiej” Załącznik nr 3.4. Tabele Parametrów (odrębnie dla każdego z Pakietów) dot. czynności wskazanych w „Opisie standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu gospodarki szkółkarskiej " Określony w Załączniku nr. 3.1. do SWZ szczegółowy opis standardu technologii wykonywania poszczególnych prac leśnych (czynności) oraz w Załączniku nr. 3.3. do SWZ szczegółowy opis standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu gospodarki szkółkarskiej (czynności) stanowią podstawy określenia wymagań jakościowych odnoszących się do elementów składających się na przedmiot zamówienia (Załącznik nr 2 do SWZ). Jeżeli czynność opisana w ww. załącznikach nie została przewidziana w opisie przedmiotu zamówienia (Załącznik nr 2 do SWZ), to w tym zakresie postanowień Załącznika nr. 3.1. do SWZ bądź Załącznika nr. 3.3. do SWZ nie stosuje się. Tabele Parametrów zawierają (odrębnie dla każdego Pakietu) informacje szczegółowe dotyczące sposobu realizacji niektórych czynności opisanych w Załączniku nr. 3.1. do SWZ Opis standardu technologii wykonawstwa prac leśnych bądź w Załączniku nr. 3.3. do SWZ Opis standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu gospodarki szkółkarskiej, w szczególnych warunkach dotyczących danego Pakietu wchodzącego w skład przedmiotu zamówienia. 5) Opisy kodów czynności opisujących poszczególne prace leśne (czynności) wchodzące w skład przedmiotu zamówienia zostały opisane w Załączniku nr 3 do SWZ. 6) Opis zasad procedury dokonywania odbiorów prac leśnych został zawarty w Załączniku nr 3 do SWZ.
Vorherige Bekanntmachung: 723722-2025
Interne Kennung: SA.270.1.5.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający działając na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 1) i 2) PZP wyznaczył termin składania krótszy niż 35 dni od dnia przekazania ogłoszenia UP UE, lecz nie krótszego niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu UPUP. Zamawiający informuje, iż w dniu 18.09.2025 r. przekazał do publikacji w Dz.U.UE (opublikowane w dniu 19.09.2025 r. pod numerem DZ.U.S: 180/2025 2025/S 613497-2025), wstępne ogłoszenie informacyjne o planowanych w okresie najbliższych 12 miesięcy zamówieniach. Ogłoszenie zawierało wszystkie informacje wymagane dla ogłoszenia o zamówieniu, w zakresie, w jakim były one dostępne w chwili jego publikacji oraz zostało przekazane do publikacji UP UE na co najmniej 35 dni i nie więcej niż 12 miesięcy UP UE. Zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia w pożądanym terminie tj. do końca bieżącego roku z uwagi na m.in. obowiązek realizacji dostaw surowca drzewnego do odbiorców z początkiem roku 2026.
Zentrale Elemente des Verfahrens: Postępowanie jest prowadzone zgodnie z zasadami przewidzianymi dla tzw. „procedury odwróconej”, o której mowa w art. 139 ust. 1, 3 - 4 PZP. Stosownie do przywołanych przepisów Zamawiający najpierw dokonał badania i oceny ofert, a następnie dokonał kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. Specyfikacja Warunków Zamówienia (SWZ) wraz z załącznikami będzie stanowić dokumenty zamówienia. W postępowaniu mogą brać udział wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu z postępowania w okolicznościach, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 16 PZP oraz art. 109 ust. 1 pkt. 15 i 710 PZP. Zamawiający na etapie ogłaszania postępowania o udzielenie zamówienia szczegółowo określił w dokumentach zamówienia (SWZ) warunki udziału w postępowaniu, wykaz podmiotowych środków dowodowych, jakie na potwierdzenie ich spełnienia zobowiązany będzie złożyć Wykonawca na wezwanie Zamawiającego w trybie art. 126 ust. 1 PZP. W stosunku do każdej części (Pakietu) Zamawiający będzie przewidywał możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP. Szczegółowy zakres określać będą dokumenty zamówienia.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77211100 Holzfällung, 77210000 Holzgewinnung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Pakiet I leśnictwa Recz i Sławęcin 01.L01.02
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz gospodarstwa szkółkarskiego i nasiennictwa, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Choszczno w latach 2026 - 2027. 2) Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz gospodarstwa szkółkarskiego i nasiennictwa.
Interne Kennung: Pakiet I leśnictwa Recz i Sławęcin 01.L01.02
Optionen:
Beschreibung der Optionen: W stosunku do każdego Pakietu Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 30 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy, zgodnie z §11 ust 1 wzoru umowy stanowiącego Załącznik nr 12 do SWZ. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty.Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: (1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, (2) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, (3) powierzania Wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę (na Obszarze Realizacji Pakietu).
Los: LOT-0002
Titel: Pakiet II leśnictwa Bralęcin i Ziemomyśl 02.L03.06
Interne Kennung: Pakiet II leśnictwa Bralęcin i Ziemomyśl 02.L03.06
Los: LOT-0003
Titel: Pakiet III leśnictwa Dolice i Mogilica 03.L04.05
Interne Kennung: Pakiet III leśnictwa Dolice i Mogilica 03.L04.05
Los: LOT-0004
Titel: Pakiet IV leśnictwa Wężnik i Płotno 04.L07.08
Interne Kennung: Pakiet IV leśnictwa Wężnik i Płotno 04.L07.08
Los: LOT-0005
Titel: Pakiet V Szkółka leśna 05.GS
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz gospodarstwa szkółkarskiego i nasiennictwa, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Choszczno w latach 2026 - 2027. 2) Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu gospodarstwa szkółkarskiego i nasiennictwa.
Interne Kennung: Pakiet V Szkółka leśna 05.GS