220137-2026 - Wettbewerb
Polen – Sozialforschung – Badanie podłużne funkcjonowania edukacyjnego, dobrostanu i znajomości języka polskiego uczniów z doświadczeniem migracji i uchodźstwa
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Badanie podłużne funkcjonowania edukacyjnego, dobrostanu i znajomości języka polskiego uczniów z doświadczeniem migracji i uchodźstwa
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest przygotowanie i realizacja dwóch edycji badania podłużnego prowadzonego w oddziałach klas IV–VIII 342 szkół podstawowych. Pierwszy pomiar zostanie przeprowadzony w pierwszym semestrze, a drugi w drugim semestrze roku szkolnego 2026/2027. Szacunkowa liczba uczniów w oddziałach wylosowanych do badania wynosi 31 800–33 300 osób. Wśród badanych znajduje się ok. 2000–2300 uczniów z doświadczeniem migracji lub uchodźstwa (6,3%–6,9% próby). Badaniem objęte są następujące grupy: ● uczniowie – po jednym oddziale z każdego poziomu klas IV–VIII w każdej z wylosowanych 342 szkół podstawowych, ● rodzice/opiekunowie prawni uczniów biorących udział w badaniu – po jednym rodzicu/opiekunie prawnym na każdego ucznia, ● szkoły – w zakresie przekazania za pośrednictwem formularza elektronicznego dodatkowych danych o uczniu. Zakres zamówienia obejmuje terenową realizację badania wśród uczniów oraz ich rodziców/opiekunów prawnych, a także zebranie danych szkolnych, wraz z zapewnieniem pełnej obsługi organizacyjnej, technicznej i logistycznej przedsięwzięcia. Pomiar dotyczący uczniów będzie miał charakter audytoryjny i zostanie zrealizowany na terenie szkół. Dane od rodziców będą gromadzone w formie papierowej i Wykonawca będzie odpowiedzialny za wprowadzenie tych danych do bazy elektronicznej. Szczegółowe informacje dot. przedmiotu zamówienia zawarte są w Załączniku nr 7 - Opis Przedmiotu Zamówienia.
Interne Kennung: IBE PIB/12/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79315000 Sozialforschung
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: Znak sprawy: IBE PIB/12/2026