220452-2026 - Ergebnis
Polen – Sonnenenergieanlage – Budowa infrastruktury w ramach projektu „Niskoemisyjny system transportu miejskiego wraz z rozbudową parkingu P&R przy stacji kolejowej Miechów”
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen - Bauleistungen - Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelBudowa infrastruktury w ramach projektu „Niskoemisyjny system transportu miejskiego wraz z rozbudową parkingu P&R przy stacji kolejowej Miechów”
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania: Budowa infrastruktury w ramach projektu „Niskoemisyjny system transportu miejskiego wraz z rozbudową parkingu P&R przy stacji kolejowej Miechów” z podziałem na zadania : 1) Zadanie 1. Budowa zaplecza garażowo-warsztatowego dla potrzeb autobusów miejskich. 2) Zadanie 2. Zakup instalacji PV na konstrukcji typu carport z magazynem energii i systemem zarządzania w ramach zaplecza garażowo-warsztatowego dla potrzeb autobusów miejskich oraz zakup ładowarek do autobusów - 2 szt. 2. Inwestycja realizowana w ramach projektu „Niskoemisyjny system transportu miejskiego wraz z rozbudową parkingu P&R przy stacji kolejowej Miechów”. 3. Zadanie dofinansowane jest przez Województwo Małopolskie w ramach Projektu FEMP.03.02-IZ.00-0233/24, Program: Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027, Nr Naboru FEMP.03.02-IZ.00-034/24, Priorytet FEMP.03 Fundusze europejskie dla transportu miejskiego, Działanie: FEMP.03.02 Transport miejski, Typ projetu: A. Transport miejski, Fundusz Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego. 4. Zamawiający informuje, że jeżeli w trakcie opracowania dokumentacji projektowej dla zadania zajdzie konieczność uszczegółowienia/rozszerzenia nazwy zadania należy w tej nazwie zawsze wprowadzać zapis „Niskoemisyjny system transportu miejskiego wraz z rozbudową parkingu P&R przy stacji kolejowej Miechów”. 5. Inwestycja realizowana jest na działkach nr ewid. 1442/2, 1441/2, 1437/2, 1436/3, 1444/1, 1430/1, 1430/3 ul. Racławicka, obręb Miechów, gmina Miechów w województwie małopolskim. 6. Przedmiot zamówienia realizowany jest z podziałem na 2 części: 1) Część 1 - Zadanie 1. Budowa zaplecza garażowo-warsztatowego dla potrzeb autobusów miejskich. 2) Część 2 - Zadanie 2. Zakup instalacji PV na konstrukcji typu carport z magazynem energii i systemem zarządzania w ramach zaplecza garażowo-warsztatowego dla potrzeb autobusów miejskich oraz zakup ładowarek do autobusów - 2 szt.
Vorherige Bekanntmachung712760-2025
Interne KennungZP.271.36.25
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Zusätzliche Art des AuftragsBauleistungenDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09332000 Sonnenenergieanlage
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45100000 Baureifmachung, 45400000 Baufertigstellung, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 71220000 Architekturentwurf, 71248000 Projektaufsicht und Dokumentation, 45000000 Bauarbeiten, 09331200 Photovoltaische Solarmodule/Solarzellen, 44112410 Dachgerüste, 45111200 Baureifmachung und Abräumung, 45231000 Bauarbeiten für Rohrleitungen, Fernmelde- und Stromleitungen, 45261215 Solarzellendachdeckarbeiten, 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 45311100 Installation von elektrischen Kabeln, 45312310 Blitzschutzarbeiten, 45315300 Stromversorgungsanlagen, 45315600 Niederspannungsarbeiten, 45315700 Installation von Schaltanlagen, 45320000 Abdichtungs- und Dämmarbeiten, 45400000 Baufertigstellung, 71220000 Architekturentwurf, 71323100 Planung von Stromversorgungssystemen, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 51112000 Installation von Elektrizitätsverteilungs- und -schalteinrichtungen, 31422000 Batteriesätze, 31440000 Batterien, 31430000 Elektrische Akkumulatoren, 31700000 Elektronischer, elektromechanischer und elektrotechnischer Bedarf, 31600000 Elektrische Ausrüstung, 31200000 Elektrizitätsverteilungs- und -schalteinrichtungen
5. Los
LosLOT-0001
TitelZadanie 1. Budowa zaplecza garażowo-warsztatowego dla potrzeb autobusów miejskich.
Beschreibung1) Część 1 - Zadanie 1. Budowa zaplecza garażowo-warsztatowego dla potrzeb autobusów miejskich. a) Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa realizacja zadania w formule „zaprojektuj i wybuduj” zaplecza garażowo-warsztatowego dla potrzeb autobusów miejskich, zgodnie z SWZ i załącznikami do SWZ, w tym z Programem Funkcjonalno-Użytkowym (PFU). b) Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje: 1. opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej w zakresie niezbędnym do należytego wykonania zadania z podziałem na branże oraz specyfikacjami technicznymi wykonania i odbioru robót, kosztorysami inwestorskimi i przedmiarami. Uzyskanie niezbędnych do realizacji ostatecznych decyzji, w tym decyzji pozwolenia na budowę lub zgłoszenie, opinii, ekspertyz i pozwoleń oraz wytycznych wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego oraz przeprowadzeniem wszelkich niezbędnych odbiorów i uzyskanie decyzji pozwolenia na użytkowanie obiektu/ dokonanie zgłoszenia zakończenia robót (jeżeli będzie wymagane). 2. wykonanie robót budowlanych w oparciu o dokumentację projektową, pozwolenia na budowę lub zgłoszenia oraz SWZ, umowę i zgodnie z obowiązującymi przepisami i zasadami wiedzy technicznej. c) Ponadto w zakresie wykonania robót budowlanych zakres zadania obejmuje: 1. Zapewnienie pełnej obsługi geodezyjnej w czasie wykonywania zamówienia i wykonanie geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej zadania. 2. Zapewnienie przez Wykonawcę zadania objęcia i kierowania budową przez osoby posiadające wymagane uprawnienia w poszczególnych branżach. 3. Przekazania kompletu dokumentów ze strony Wykonawcy niezbędnych do zgłoszenia rozpoczęcia budowy w Organie nadzoru budowlanego. 4. Przekazanie Zamawiającemu przedmiotu umowy na zasadach określonych w Umowie. 5. Sprawowanie nadzoru autorskiego przez cały okres realizacji zamówienia. 6. Opracowanie, skompletowanie i przekazanie Zamawiającemu dokumentacji powykonawczej w formie operatu. 7. W trakcie realizacji robót wykonanie wszelkich niezbędnych prób, sprawdzeń, uzyskanie wszelkich niezbędnych protokołów, decyzji niezbędnych do dokonania odbioru obiektu oraz dokonanie przeszkolenia personelu Zamawiającego w zakresie obsługi budynku. d) Zakres prac oraz odpowiedzialność Wykonawcy w zakresie objętym zamówieniem i ceną ofertową obejmują także: 1. organizację i zagospodarowanie zaplecza i placu budowy w tym ogrodzenia, bariery itp. 2. poniesienie ewentualnych kosztów wyłączeń i włączeń energii elektrycznej, koszty zużycia wody i energii w okresie realizacji robót, opłat za zajęcie pasa drogowego. 3. w przypadku zniszczenia lub uszkodzenia robót, ich części bądź urządzeń w toku realizacji –naprawienie ich i doprowadzenie do stanu pierwotnego, 4. wykonanie badań, prób i rozruchu, jak również do dokonania odkrywek w przypadku niezgłoszenia do odbioru robót ulegających zakryciu lub zanikających, 5. zapewnienie dozoru, a także właściwych warunków bezpieczeństwa i higieny pracy, 6. utrzymania terenu budowy w stanie wolnym od przeszkód komunikacyjnych oraz usuwanie na bieżąco zbędnych materiałów, odpadów i śmieci, 7. oznakowanie, zabezpieczenie i oświetlenie miejsc kolizyjnych, 8. po zakończeniu robót doprowadzenie placu budowy do stanu pierwotnego, demontaż obiektów tymczasowych oraz uporządkowanie terenu 9. powiadamianie właściwych organów/instytucji/urzędów o prowadzonych robotach w związku z otrzymanymi warunkami/uzgodnieniami dokumentacji projektowej 10. skoordynowanie robót z użytkownikiem terenu tj. Zakładem Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o . w Miechowie. e) Szczegółowy zakres zadania w tym dokumentacji projektowej, wykonania na jej podstawie robót budowlanych, ogólne właściwości funkcjonalno-użytkowe opisuje SWZ, Program Funkcjonalno-Użytkowy, zapisy wzoru umowy. f) Budynek usługowo-warsztatowy ma służyć do garażowania i naprawy pojazdów autobusowych. Jedno ze stanowisk wyposażone jest w kanał przeglądowy do bieżącej konserwacji pojazdów. Przewidywana maksymalna ilość osób w budynku: 2 - 3 pracowników. Pomieszczenia socjalne, sanitarne, szatnie zlokalizowane jest w istniejącym budynku biurowym na terenie inwestycji. Budynek nieogrzewany. Projektowany budynek to jednonawowa hala – budynek garażowy o podstawie prostokąta, przekryta dachem jednospadowym lub dwuspadowym. Do bram i wejść do hali prowadzą wjazdy i dojścia o nawierzchni utwardzonej, w połączeniu z istniejącym układem komunikacyjnym na działkach 1442/2, 1441/2, 1437/2, 1436/3. Ściany budynku mają zostać wykonane w konstrukcji lekkiej stalowej z okładziną z płyt warstwowych z rdzeniem z wełny mineralnej. Zaproponowane na rysunkach warstwy mogą zostać zmodyfikowane po uzgodnieniu z Inwestorem. Dopuszcza się wykonanie budynku z warstwą ocieplenia. Charakterystyczne parametry obiektu budowlanego - Powierzchnia zabudowy: 364,00 m2 - Długość budynku: 26,00 m - Szerokość budynku: 14,00 m - Wysokość: 5,50 m – 6,0 m - Liczba kondygnacji: 1 Zaplecze garażowo-warsztatowe należy wyposażyć w instalację elektryczną. Budynek należy przyłączyć do istniejącej instalacji elektroenergetycznej wewnętrzną instalacją elektryczną. Budynek należy wyposażyć we wszystkie niezbędne instalacje elektryczne (gniazdka, włączniki) wraz z oświetleniem LED oraz ewakuacyjnym. Zakres zamówienia obejmuje również wykonanie niezbędnego zagospodarowania terenu (dojścia, dojazdy). 9. Szczegółowy zakres zadania, w tym dokumentacji projektowej, wykonania na jej podstawie robót budowlanych, ogólne właściwości funkcjonalno-użytkowe opisuje: 1) niniejsza SWZ, 2) załącznik nr 7.1 do SWZ – Program Funkcjonalno-Użytkowy – część 1, 3) załącznik nr 7.2 do SWZ – Program Funkcjonalno-Użytkowy – część 2.
Interne KennungZadanie 1
Art des AuftragsBauleistungen
Zusätzliche Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45100000 Baureifmachung, 45400000 Baufertigstellung, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 71220000 Architekturentwurf, 71248000 Projektaufsicht und Dokumentation
LosLOT-0002
TitelZadanie 2. Zakup instalacji PV na konstrukcji typu carport z magazynem energii i systemem zarządzania w ramach zaplecza garażowo-warsztatowego dla potrzeb autobusów miejskich oraz zakup ładowarek do autobusów - 2 szt.
Beschreibung2) Część 2 - Zadanie 2. Zakup instalacji PV na konstrukcji typu carport z magazynem energii i systemem zarządzania w ramach zaplecza garażowo-warsztatowego dla potrzeb autobusów miejskich oraz zakup ładowarek do autobusów - 2 szt. a) Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa realizacja zadania w formule „zaprojektuj i wybuduj” tj. wykonanie dokumentacji projektowej na realizację całości zadania, uzyskanie niezbędnych pozwoleń, dostawa oraz montaż instalacji fotowoltaicznych wraz z magazynami energii zgodnie z SWZ i załącznikami do SWZ, w tym z Programem Funkcjonalno-Użytkowym (PFU). b) Zakres wykonania zadania w zakresie wykonania dokumentacji projektowej obejmuje w szczególności: 1. opracowania kompletnej dokumentacji wykonawczej i powykonawczej, we wszystkich wymaganych branżach, dotyczącej montażu systemu realizowanych w ramach zadania, 2. wykonania niezbędnych ekspertyz (np. sprawdzenie nośności dachu, możliwości montażu na gruncie, możliwości wpięcia do istniejącej instalacji i innych wymaganych prawem budowlanym i obowiązującymi przepisami, 3. uzyskania wymaganych prawem wszelkich pozwoleń, zgłoszeń, uzyskanie nowych warunków przyłączenia lub innych wymaganych aktualnymi warunkami prawnymi, 4. wypełnienia, uzupełnienia i złożenia do lokalnego operatora kompletu dokumentów umożliwiających podłączenie Użytkownika do sieci jako Prosumenta, co zostanie potwierdzone oświadczeniem operatora o prawidłowo złożonym wniosku danej lokalizacji do zakładu energetycznego, oraz jako sprzedawca energii w przypadku instalacji których wielkość przekroczy ustawową wielkość zgodnie z ustawą OZE. 5. wykonanie przedmiarów i kosztorysów inwestorskich dla poszczególnych branż w układzie technologicznym. Zamawiający określa, aby kosztorysy były wykonane wg poniższego podziału ze względu na uwarunkowania realizacji projektu: i. budowa instalacji fotowoltaicznej z magazynem energii; ii. budowa punktu ładowania z ładowarką podwójną. c) Zakres wykonania robót budowlanych i prac montażowych obejmuje: 1. montaż konstrukcji pod moduły PV dla montaży dachowych, elewacyjnych, balastowych, naziemnych oraz car portów. 2. montaż modułów PV na konstrukcji, 3. montaż car portów wraz z fundamentem i pracami wykonawczymi, 4. montaż ładowarek elektrycznych 5. montażu rozdzielnicy DC zabezpieczającej stronę prądu stałego oraz rozdzielnicy AC zabezpieczającej stronę prądu przemiennego, 6. ułożeniu tras kablowych i kabli od modułów PV do rozdzielnicy elektrycznej DC z rozróżnieniem odpowiedniego przekroju, 7. modernizację rozdzielnicy elektrycznej, w tym montażu zabezpieczeń, 8. montażu inwerterów PV, 9. montaż magazynów energii, 10. montaż stacji ładowania pojazdów, 11. montażu układu automatyki i monitorowania, 12. montaż układu zarządzania energią, 13. montażu optymalizatorów, jeśli są wymagane, 14. podłączenia inwerterów modułów PV do systemu elektroenergetycznego inwestora, 15. wykonanie prób oraz elektrycznych pomiarów instalacji sprawdzających prawidłowe działanie aparatury, 16. wykonania niezależnego uziemienia instalacji PV, 17. wykonania instalacji odgromowej, jeśli jest wymagane, 18. wykonania wszelkich prac niezbędnych dla instalacji powyżej 6,5 kW zgodnie z wymaganiami p.poż i obowiązującą ustawą OZE, 19. uruchomienia układu i regulacje, 20. szkolenia z obsługi wykonanej instalacji, 21. konfiguracji aplikacji systemu nadzoru, 22. wykonania odpowiednich badań i pomiarów oraz sporządzenie protokołów, 23. wykonania niezbędnych otworów montażowych w celu wprowadzenia urządzeń, 24. zamurowania otworów montażowych po wprowadzeniu urządzeń, 25. wykonania przepustów w miejscach przejść tras kablowych przez ściany, dach lub inne przeszkody, 26. uszczelnienia przepustów, 27. wykonania prac mających na celu doprowadzenie obiektów do stanu pierwotnego, 28. uzyskanie wszelkich niezbędnych zgłoszeń/pozwoleń w celu umożliwienia oddania obiektu do użytkowania 29. zakres zamówienia obejmuje również wykonanie niezbędnego zagospodarowania terenu (dojścia, dojazdy). 30. Zamawiający informuje, że w ramach inwestycji należy zaprojektować i zamontować system ładowania akumulatorów systemem plug-in z zewnętrznych ładowarek umożliwiających równoczesne ładowanie 2 autobusów. Ładowarki (2 stacje po jednym punkcie ładowania) będą kompatybilne z pojemnością baterii autobusów elektrycznych (Zamawiający informuje, iż przez ładowarki kompatybilne rozumie ładowarki pasujące do silników elektrycznych – silników o mocy min. 220 kW. Zamawiający informuje, że prowadzi odrębne postępowanie przetargowe na dostawę autobusów z którymi kompatybilne muszą być ładowarki – Napęd elektryczny – silnik o mocy min. 220 kW przy założeniu że zostanie zastosowane rozwiązanie pozwalające na optymalne zużycie energii elektrycznej w taki sposób by nie wpływało negatywnie na zasięg pokonywanej przez pojazd trasy (tj. linia dowozów. Każdego z autobusów, w ciągu dnia wynosi 18-36 kursy o długości trasy 8-16 k, w zależności od trasy. Baterie litowo-jonowe, litowo-żelazowo-fosforowe, litowo-tytanowe lub superkondensatory). Ładowarki dwufunkcyjne pozwolą także na „doładowanie” autobusów w ciągu dnia. Ładowarki wyposażone będą w oprogramowanie do podglądu pracy ładowarki. Ładowarki zainstalowane zostaną na terenie wybudowanego w ramach projektu zaplecza garażowo-warsztatowego dla potrzeb autobusów miejskich. Dalszy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w rozdziale IV SWZ i nie został tu zawarty ze wzzględu na ograniczenie ilości znaków w formularzu. 9. Szczegółowy zakres zadania, w tym dokumentacji projektowej, wykonania na jej podstawie robót budowlanych, ogólne właściwości funkcjonalno-użytkowe opisuje: 1) niniejsza SWZ, 2) załącznik nr 7.1 do SWZ – Program Funkcjonalno-Użytkowy – część 1, 3) załącznik nr 7.2 do SWZ – Program Funkcjonalno-Użytkowy – część 2.
Interne KennungZadanie 2
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09331200 Photovoltaische Solarmodule/Solarzellen, 44112410 Dachgerüste, 45111200 Baureifmachung und Abräumung, 45231000 Bauarbeiten für Rohrleitungen, Fernmelde- und Stromleitungen, 45261215 Solarzellendachdeckarbeiten, 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 45311100 Installation von elektrischen Kabeln, 45312310 Blitzschutzarbeiten, 45315300 Stromversorgungsanlagen, 45315600 Niederspannungsarbeiten, 45315700 Installation von Schaltanlagen, 45320000 Abdichtungs- und Dämmarbeiten, 45400000 Baufertigstellung, 71220000 Architekturentwurf, 71323100 Planung von Stromversorgungssystemen, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 51112000 Installation von Elektrizitätsverteilungs- und -schalteinrichtungen, 31422000 Batteriesätze, 31440000 Batterien, 31430000 Elektrische Akkumulatoren, 31700000 Elektronischer, elektromechanischer und elektrotechnischer Bedarf, 31600000 Elektrische Ausrüstung, 31200000 Elektrizitätsverteilungs- und -schalteinrichtungen