2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup i dostawa dwóch autobusów z napędem elektrycznym wraz z dostawą jednej mobilnej stacji ładowania pojazdów elektrycznych.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest: Zakup i dostawa dwóch autobusów z napędem elektrycznym wraz z dostawą jednej mobilnej stacji ładowania pojazdów elektrycznych. 2. Główny przedmiot zamówienia wg Wspólnego Słownika Zamówień (CPV): 34144910-0 autobusy elektryczne, 31158100 ładowarki. 3. Krótki opis przedmiotu zamówienia: dostawa 2 sztuk autobusów zeroemisyjnych elektrycznych, zasilanych z baterii pojazdów kat. M3 - BEV (Battery Electric Vehicle), fabrycznie nowych, niskopodłogowych, miejskich autobusów na potrzeby transportu publicznego w Tomaszowie Mazowieckim oraz dostawa jednej mobilnej stacji ładowania pojazdów elektrycznych prądem stałym DC mocą do 60 kW . 4. Przedmiot umowy obejmuje również dostawy i usługi powiązane z dostawą autobusów oraz mobilnej stacji ładowania pojazdów, w tym w szczególności: 1) przeprowadzenie szkoleń personelu Zamawiającego wymaganych przez Zamawiającego, określonych w umowie oraz SWZ, 2) dostarczenie narzędzi i urządzeń specjalistycznych zgodnie z wymaganiami określonymi w umowie oraz SWZ, 3) dostarczenie wyposażenia elektronicznego (dedykowanych urządzeń i systemów), wyposażenia dodatkowego (w szczególności w związku z udzieloną autoryzacją), oprogramowania i koniecznych urządzeń wykorzystujących to oprogramowanie zgodnie z wymaganiami określonymi w umowie oraz SWZ, 4) dostarczenie dokumentacji wymaganej przez Zamawiającego, określonej w umowie oraz w SWZ. 5. Wykonawca zapewnia, że dostarczone autobusy będą jednej marki i w danym typie, identyczne pod względem konstrukcyjnym, parametrów technicznych, kompletacji i wyposażenia. 6. Wykonawca oświadcza, że dostarczone autobusy będą posiadać aktualną na dzień dostawy: homologację, certyfikaty i atesty, zgodnie z obowiązującymi przepisami. 7. W przypadku zmiany przepisów prawa w zakresie rejestracji, homologacji, sprzedaży lub wprowadzania do użytku nowych autobusów (a także zespołów i podzespołów do tych autobusów), Wykonawca zobowiązany jest do realizacji przedmiotu umowy z uwzględnieniem tychże zmian. 8. Czynności związane z rejestracją autobusów Zamawiający przeprowadzi na własny koszt. Gdyby jednak, na podstawie dostarczonych przez Wykonawcę dokumentów lub z innych przyczyn zależnych od Wykonawcy, odmówiono rejestracji lub dopuszczenia pojazdów do ruchu, całość kosztów związanych z dostosowaniem autobusów do polskich norm i wymagań zgodnych z polskimi przepisami poniesie Wykonawca. 9. Wykonawca oświadcza, że każdy autobus objęty umową będzie w pełni sprawny oraz będzie posiadał kompletację, wyposażenie i parametry techniczne identyczne oraz zgodne z dokumentacją techniczną, świadectwem homologacji typu pojazdu, ofertą Wykonawcy, wymaganiami określonymi przez Zamawiającego oraz protokołem z uzgodnień szczegółowych Stron (tj. uzgodnień wymaganych zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia). 10. Wykonawca oświadcza, że mobilna stacja ładowania pojazdów będzie w pełni sprawna oraz będzie posiadać parametry techniczne zgodne z wymaganiami określonymi przez Zamawiającego, a także niezbędne certyfikaty i atesty, zgodnie z obowiązującymi przepisami. 11. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla dostawy 2 szt. autobusów zeroemisyjnych elektrycznych, zasilanych z baterii pojazdów kat. M3 - BEV (Battery Electric Vehicle), fabrycznie nowych autobusów miejskich, niskopodłogowych zawiera CZĘŚC IV – SWZ opis przedmiotu zamówienia oraz postanowienia wzoru umowy. 12. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla dostawy jednej mobilnej stacji ładowania pojazdów elektrycznych umożliwiającej ładowanie pojazdów elektrycznych prądem stałym DC mocą do 60 kW zawiera część IV SWZ oraz postanowienia wzoru umowy. 13. Wykonawca udziela Zamawiającemu autoryzacji na wykonywanie w okresie gwarancyjnym i pogwarancyjnym obsług technicznych i napraw (gwarancyjnych oraz nie objętych gwarancją) dostarczonych autobusów w zakresie robót mechanicznych, elektrycznych i innych, koniecznych do zapewnienia sprawności technicznej pojazdów 14. Doradztwo techniczne. Niniejsze zamówienie realizowane jest w ramach Inwestycji: G 1.3.2 Zeroemisyjny transport zbiorowy (autobusy) Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE W ZAKRESIE SZCZEGÓŁOWEGO OPISU ZAMÓWIENIA ZAWARTE W SWZ
Interne Kennung: MZK 2/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34144910 Elektrobusse
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Zakup i dostawa dwóch autobusów z napędem elektrycznym wraz z dostawą jednej mobilne.