See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa rozwiązań zwiększających poziom cyberbezpieczeństwa oraz wdrożenie rozwiązań AI w Powiatowym Centrum Zdrowia sp. z o. o. w Opolu Lubelskim w ramach przedsięwzięcia pn. „Przyspieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia w Powiatowym Centrum Zdrowia sp. z o.o. w Opolu Lubelskim” realizowane w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności, inwestycji D1.1.2
Beschreibung: Dostawa rozwiązań zwiększających poziom cyberbezpieczeństwa oraz wdrożenie rozwiązań AI w Powiatowym Centrum Zdrowia sp. z o. o. w Opolu Lubelskim w ramach przedsięwzięcia pn. „Przyspieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia w Powiatowym Centrum Zdrowia sp. z o.o. w Opolu Lubelskim” realizowane w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności, inwestycji D1.1.2 Opis: przedmiotem postępowania jest: Dostawa rozwiązań zwiększających poziom cyberbezpieczeństwa oraz wdrożenie rozwiązań AI w Powiatowym Centrum Zdrowia sp. z o. o. w Opolu Lubelskim w ramach przedsięwzięcia pn. „Przyspieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia w Powiatowym Centrum Zdrowia sp. z o.o. w Opolu Lubelskim” realizowane w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności, inwestycji D1.1.2 „Przyspieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia poprzez dalszy rozwój usług cyfrowych w ochronie zdrowia Zamówienie zostało podzielone na trzy zadania: Zadanie 1. "Dostawa, wdrożenie i konfiguracja kompleksowego systemu zabezpieczeń IT obejmującego: zapory sieciowe UTM z WAF, system segmentacji sieci NAC, system zarządzania dostępem zdalnym z MFA oraz system kopii zapasowych zabezpieczony przed ransomware wraz z subskrypcjami i wsparciem technicznym" szczegółowy opis w SWZ i załącznikach; Zadanie 2. „Dostawa i wdrożenie systemu ochrony infrastruktury IT obejmującego rozwiązanie EDR dla 250 użytkowników z 3letnią subskrypcją oraz system ochrony poczty email z kopią zapasową dla 200 kont” szczegółowy opis w SWZ i załącznikach; Zadanie 3. „Rozbudowa systemu PACS/RIS do wymagań systemu PUI wraz z integracją z Platformą Usług Inteligentnych, wdrożeniem rozwiązania z instruktażem stanowiskowym oraz wsparciem technicznym przez okres minimum 36 miesięcy” szczegółowy opis w SWZ i załącznikach
Vorherige Bekanntmachung: 00059113-2026
Interne Kennung: P.ZM.381.2.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego jest prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego, a więc w trybie najbardziej konkurencyjnym spośród przewidzianych w ustawie. Jak stanowi przepis art. 138 ust. 2 pkt 2) ustawy Pzp: Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert krótszy niż termin określony w ust. 1, nie krótszy jednak niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, jeżeli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione. Po przeanalizowaniu okoliczności faktycznych i prawnych towarzyszących rozpatrywanemu zamówieniu, uznano, że rozstrzygnięcie w/w postepowania i zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego z zachowaniem ustawowego terminu składania ofert w istotny sposób zagraża interesom Zamawiającego ze względu na ciągły wzrost ilość zarejestrowanych incydentów bezpieczeństwa, jak i na brak stabilności na wschodzie Europy, przekładający się na zagrożenia z zakresu cyberbezpieczeństwa, KPRM Zamawiający zmuszony jest do możliwie najszybszej rozbudowy systemów informatycznych z zakresu bezpieczeństwa. Przedmiotowa inwestycja pozwoli KPRM podnieść poziom bezpieczeństwa i uniknąć nieodwracalnych skutków ataku jak i utrzymać ciągłość działania. Dodatkowo, istotnym czynnikiem uzasadniającym zastosowanie procedury przyspieszonej jest konieczność dotrzymania terminu na wydatkowanie środków określonego w umowie o dofinansowanie. Zgodnie z Regulaminem wyboru przedsięwzięć w ramach inwestycji D1.1.2, rzeczowa realizacja przedsięwzięcia musi zostać zakończona do dnia 31 maja 2026 r., a końcowa data kwalifikowalności wydatków przypada na 30 czerwca 2026 r. Terminy te są bezwzględnie wiążące i wynikają z przepisów unijnych regulujących funkcjonowanie Instrumentu na rzecz Odbudowy i Zwiększania Odporności. Biorąc pod uwagę aktualną datę oraz czas niezbędny na przeprowadzenie postępowania przetargowego, zawarcie umowy, realizację zamówienia oraz rozliczenie projektu, Zamawiający dysponuje bardzo ograniczonym czasem. Niedotrzymanie tego terminu skutkowałoby utratą dofinansowania, co w istotny sposób zagroziłoby realizacji kluczowego dla bezpieczeństwa KPRM projektu. W związku z powyższym, zastosowanie procedury przyspieszonej jest niezbędne dla zapewnienia prawidłowej realizacji umowy o dofinansowanie.Projekt ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa zdrowia publicznego – realizacja projektu jest niezbędna dla zapewnienia cyberbezpieczeństwa danych medycznych, wdrożenia nowoczesnych narzędzi diagnostycznych AI oraz integracji z krajowym systemem ezdrowia.Zamawiający podkreśla, że zastosowanie procedury przyspieszonej nie jest wynikiem zaniedbań czy błędów w planowaniu Skrócenie terminu składania ofert w obecnym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego nie pozbawia Wykonawców możliwości udziału w tym postępowaniu. Biorąc pod uwagę charakter przedmiotu zamówienia, przygotowanie przez Wykonawców ofert nie jest czasochłonne. Rynek informatyczny skupia profesjonalne podmioty zajmujące się tą materią, w związku z czym, obiektywnie rzecz biorąc, każdy z tych podmiotów jest w stanie przygotować i złożyć ofertę na realizację przedmiotowego zadania w warunkach, gdy termin składania ofert ulegnie skróceniu. Skrócenie terminu składania ofert zgodnie z uprawnieniem przyznanym Zamawiającym nie musi wynikać z przyczyn niezależnych od Zamawiającego, o czym świadczy wykładnia literalna powołanego przepisu. Przepis ustawy służy jedynie skróceniu terminu składania ofert w postępowaniu konkurencyjnym, a nie udzieleniu zamówienia w trybie niekonkurencyjnym. Potwierdza to druk sejmowy nr 366, w którym wskazano, iż: przyspieszona została przewidziana m. in. na potrzeby sytuacji wynikających ze zwykłych błędów ludzkich, kiedy zamawiający nie dopilnował, aby opublikować ogłoszenie o zamówieniu w terminie umożliwiającym uwzględnienie minimalnych terminów składania ofert
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48210000 Vernetzungssoftwarepaket, 48710000 Softwarepakete für die Datensicherung und -wiederherstellung, 48760000 Virenschutzsoftwarepaket, 48223000 E-Mail-Softwarepaket, 48180000 Medizinsoftwarepaket
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: zadanie 1 Dostawa, wdrożenie i konfiguracja kompleksowego systemu zabezpieczeń IT obejmującego: zapory sieciowe UTM z WAF, system segmentacji sieci NAC, system zarządzania dostępem zdalnym z MFA oraz system kopii zapasowych zabezpieczony przed ransomware wraz z subskrypcjami i wsparciem technicznym"
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest: Dostawa rozwiązań zwiększających poziom cyberbezpieczeństwa oraz wdrożenie rozwiązań AI w Powiatowym Centrum Zdrowia sp. z o. o. w Opolu Lubelskim w ramach przedsięwzięcia pn. „Przyspieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia w Powiatowym Centrum Zdrowia sp. z o.o. w Opolu Lubelskim” realizowane w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności, inwestycji D1.1.2 „Przyspieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia poprzez dalszy rozwój usług cyfrowych w ochronie zdrowia" Zamówienie zostało podzielone na trzy zadania: Zadanie 1. "Dostawa, wdrożenie i konfiguracja kompleksowego systemu zabezpieczeń IT obejmującego: zapory sieciowe UTM z WAF, system segmentacji sieci NAC, system zarządzania dostępem zdalnym z MFA oraz system kopii zapasowych zabezpieczony przed ransomware wraz z subskrypcjami i wsparciem technicznym" szczegółowy opis w SWZ i załącznikach Wewnętrzny identyfikator: Zadanie nr 1 P.ZM.381.2.2026
Interne Kennung: zadanie 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48210000 Vernetzungssoftwarepaket, 48710000 Softwarepakete für die Datensicherung und -wiederherstellung
Los: LOT-0002
Titel: Zadanie 2 "Dostawa i wdrożenie systemu ochrony infrastruktury IT obejmującego rozwiązanie EDR dla 250 użytkowników z 3letnią subskrypcją oraz system ochrony poczty email z kopią zapasową dla 200 kont "
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest: .” Dostawa rozwiązań zwiększających poziom cyberbezpieczeństwa oraz wdrożenie rozwiązań AI w Powiatowym Centrum Zdrowia sp. z o. o. w Opolu Lubelskim w ramach przedsięwzięcia pn. „Przyspieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia w Powiatowym Centrum Zdrowia sp. z o.o. w Opolu Lubelskim” realizowane w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności, inwestycji D1.1.2 „Przyspieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia poprzez dalszy rozwój usług cyfrowych w ochronie zdrowia Zamówienie zostało podzielone na trzy zadania: Zadanie 2. " Dostawa i wdrożenie systemu ochrony infrastruktury IT obejmującego rozwiązanie EDR dla 250 użytkowników z 3letnią subskrypcją oraz system ochrony poczty email z kopią zapasową dla 200 kont " szczegółowy opis w SWZ i załącznikach Wewnętrzny identyfikator: Zadanie nr 2 P.ZM.381.2.2026
Interne Kennung: zadanie 2
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48760000 Virenschutzsoftwarepaket, 48223000 E-Mail-Softwarepaket
Los: LOT-0003
Titel: Zadanie 3 "Rozbudowa systemu PACS/RIS do wymagań systemu PUI wraz z integracją z Platformą Usług Inteligentnych, wdrożeniem rozwiązania z instruktażem stanowiskowym oraz wsparciem technicznym przez okres minimum 36 miesięcy
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest: Dostawa rozwiązań zwiększających poziom cyberbezpieczeństwa oraz wdrożenie rozwiązań AI w Powiatowym Centrum Zdrowia sp. z o. o. w Opolu Lubelskim w ramach przedsięwzięcia pn. „Przyspieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia w Powiatowym Centrum Zdrowia sp. z o.o. w Opolu Lubelskim” realizowane w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności, inwestycji D1.1.2 „Przyspieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia poprzez dalszy rozwój usług cyfrowych w ochronie zdrowia Zamówienie zostało podzielone na trzy zadania: Zadanie 3 "Rozbudowa systemu PACS/RIS do wymagań systemu PUI wraz z integracją z Platformą Usług Inteligentnych, wdrożeniem rozwiązania z instruktażem stanowiskowym oraz wsparciem technicznym przez okres minimum 36 miesięcy" szczegółowy opis w SWZ i załącznikach Wewnętrzny identyfikator: Zadanie nr 3 P.ZM.381.2.2026
Interne Kennung: zadanie 3
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48180000 Medizinsoftwarepaket