See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Przyspieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia poprzez dalszy rozwój usług cyfrowych w Nowodworskim Centrum Medycznym
Beschreibung: 1. Przedmiotem postępowania przetargowego jest: Dostawa urządzeń, systemów oraz usług w ramach inwestycji: „Poprawa jakości diagnostyki i leczenia kardiologicznego w ramach Krajowej Sieci Kardiologicznej poprzez doposażenie Przychodni Specjalistycznej Nowodworskiego Centrum Medycznego przy ul. Paderewskiego 7 w Nowym Dworze Mazowieckim” oraz „Rozwój i modernizacja infrastruktury kardiologicznej Nowodworskiego Centrum Medycznego – ośrodka pierwszego poziomu zabezpieczenia opieki kardiologicznej Krajowej Sieci Kardiologicznej, poprzez zakup specjalistycznego sprzętu diagnostyczno-monitorującego” w ramach naboru Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności – komponentu D „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia”, którego elementem jest Inwestycja D1.1.1 „Rozwój i modernizacja infrastruktury centrów opieki wysokospecjalistycznej i innych podmiotów leczniczych” w obszarze kardiologii ośrodków zakwalifikowanych do OK I nr KPOD.07.02-IP.10-001/25. 2. Przedmiot zamówienia został podzielony na 2 części, tj.: • Część nr 1 – Nowodworskie Centrum Medyczne • Część nr 2 – Przychodnia Specjalistyczna Nowodworskiego Centrum Medycznego 3. Zakres przedmiotowy został szczegółowo opisany w załącznikach do niniejszej SWZ pn.: ▪ Załącznik nr 2.1 - Część nr 1 OPZ - Nowodworskie Centrum Medyczne ▪ Załącznik nr 2.2 - Część nr 2 OPZ - Przychodnia Specjalistyczna Nowodworskiego Centrum Medycznego 4. W ramach realizacji przedmiotu zamówienia Wykonawca będzie posiadał następujące obowiązki do spełnienia: ▪ dostawa, rozładunek, montaż, skompletowanie i przetransportowanie, zainstalowanie oraz uruchomienie sprzętu we wskazanym przez Zamawiającego miejscach; ▪ dostawa, instalacja, konfiguracja i wdrożenie systemów dedykowanych dostarczonym urządzeniom; ▪ integracja dostarczonych urządzeń medycznych i systemów (zgodnie z OZP) z istniejącą infrastrukturą informatyczną Szpitala, w tym z systemem HIS oraz PACS; ▪ przeprowadzenia szkolenia personelu medycznego i technicznego Zamawiającego w zakresie obsługi dostarczonego sprzętu, jego podstawowej konserwacji, drobnych napraw i przeglądów – o ile zgodnie z instrukcją obsługi nie są one zastrzeżone dla innych podmiotów – a także użytkowania sprzętu w sposób korzystny dla Zamawiającego, w szczególności z uwzględnieniem oszczędności energii, wody oraz ograniczenia powstawania odpadów; ▪ udzielenie gwarancji na przedmiot zamówienia w zakresie wskazanym w ofercie oraz SWZ, w tym wykonanie obowiązkowych przeglądów, pomiarów itp. w czasie trwania gwarancji, zgodnie z obowiązującymi normami, wymaganiami określonymi w dokumentacji technicznej, z częstotliwością zalecaną przez producenta/oficjalnego dystrybutora; ▪ wydanie Zamawiającemu (użytkownikowi sprzętu) w instrukcji w języku polskim, paszportu technicznego i dokumentu gwarancyjnego wraz z dostarczony Sprzętem. 5. Oferowany przez Wykonawcę sprzęt: ▪ musi być dopuszczony do obrotu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej i posiadać wszelkie wymagane obowiązującymi przepisami prawa certyfikaty, atesty i zezwolenia, w szczególności te wymagane do legalnego i bezpiecznego obrotu oraz stosowania, w szczególności zaś przewidziane w ustawie z dnia 7 kwietnia 2022 roku – o wyrobach medycznych, a także posiadać właściwe oznakowanie oraz deklarację zgodności CE; ▪ posiadać odpowiednie atesty i deklaracje zgodności, certyfikat jednostki notyfikowanej, lub równoważny, wydany przez jednostkę notyfikowaną, zgodnie z obowiązującymi w tej mierze przypisami; ▪ posiadać znak CE na potwierdzenie, że spełnia wszystkie stosowne wymagania prawne obowiązujące w UE, między innymi wymagania dotyczące bezpieczeństwa, ochrony zdrowia czy środowiska naturalnego; ▪ musi być fabrycznie nowy, nieużywany do prezentacji, kompletny, w pełni sprawny, musi odpowiadać standardom jakościowym i technicznym, wynikającym z funkcji i przeznaczenia, musi być wolny od wad materiałowych, konstrukcyjnych, fizycznych i prawnych, musi spełniać wymagania określone przez Zamawiającego w SWZ oraz nie może być obciążony żadnymi prawami na rzecz osób trzecich; ▪ nie może być: prototypem, wersją demo, rekondycjonowany, powystawowy – w całości lub części; ▪ musi być wyposażony w pełną, aktualną i stabilną wersję oprogramowania, umożliwiającą wykorzystanie towaru w zakresie opisanym w SWZ, w zakresie zakupionych opcji w języku polskim – jeśli dotyczy; ▪ ma być dostarczony wraz z zainstalowanym oprogramowaniem i licencją udzieloną na czas nieoznaczony, niezbędną do jego użytkowania. Wykonawca gwarantuje że przekazane Zamawiającemu licencję są wolne od wad prawnych oraz nie są obciążone prawami osób trzecich. Sprzęt ma być fabrycznie nowy wolny od wad prawnych i fizycznych oraz w pełni skonfigurowany w zakresie niezbędnym do jego użytkowania – jeśli dotyczy; ▪ dostarczenia przedmiotu zamówienia w opakowaniach wykonanych z materiału łatwo poddającego się recyklingowi, bądź z materiałów pochodzących ze źródeł odnawialnych, lub powinny być to opakowania objęte systemem wielokrotnego użytku. Materiały, opakowania muszą być ręcznie łatwo sortowalne i nadawać się do recyklingu, a w ich skład pod powinien wchodzić jeden rodzaj materiału (np. tektura, papier, tworzywo sztuczne, materiał włókienniczy); 6. Wykonawca w ramach złożonej przez siebie oferty zapewni wszystkie elementy i czynności niezbędne do prawidłowego działania przedmiotu umowy. 7. Transport przedmiotu zamówienia zarówno do siedziby Zamawiającego oraz w obrębie siedziby Zamawiającego spoczywa po stronie Wykonawcy i odbywa się na jego koszt. W czasie transportu przedmiot zamówienia powinien być przez Wykonawcę starannie zabezpieczony, w sposób zapobiegający jego przypadkowemu uszkodzeniu, przed utratą jako właściwości i parametrów. Miejsca realizacji zamówienia: ▪ Część nr 1 – Nowodworskie Centrum Medyczne, ul. Miodowa 2, 05-100 Nowy Dwór Mazowiecki; ▪ Część nr 2 - Przychodnia Specjalistyczna Nowodworskiego Centrum Medycznego, ul. Ignacego Jana Paderewskiego 7, 05-100 Nowy Dwór Mazowiecki.
Interne Kennung: 1/DZ/26
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48814000 Medizinische Informationssysteme
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30236000 Diverse Computerausrüstungen, 32420000 Netzausrüstung, 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme, 48180000 Medizinsoftwarepaket, 72263000 Software-Implementierung, 72265000 Software-Konfiguration, 72268000 Bereitstellung von Software, 72611000 Technische Computerunterstützung, 72710000 Lokalnetz, 80511000 Ausbildung des Personals
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część nr 1 – Nowodworskie Centrum Medyczne
Beschreibung: 1. Przedmiotem postępowania przetargowego jest: Dostawa urządzeń, systemów oraz usług w ramach inwestycji:„Rozwój i modernizacja infrastruktury kardiologicznej Nowodworskiego Centrum Medycznego – ośrodka pierwszego poziomu zabezpieczenia opieki kardiologicznej Krajowej Sieci Kardiologicznej, poprzez zakup specjalistycznego sprzętu diagnostyczno-monitorującego” w ramach naboru Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności – komponentu D „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia”, którego elementem jest Inwestycja D1.1.1 „Rozwój i modernizacja infrastruktury centrów opieki wysokospecjalistycznej i innych podmiotów leczniczych” w obszarze kardiologii ośrodków zakwalifikowanych do OK I nr KPOD.07.02-IP.10-001/25. 2. Zakres przedmiotowy został szczegółowo opisany w załącznikach do niniejszej SWZ pn. "Załącznik nr 2.1 - Część nr 1 OPZ - Nowodworskie Centrum Medyczne". 3. W ramach realizacji przedmiotu zamówienia Wykonawca będzie posiadał następujące obowiązki do spełnienia: ▪ dostawa, rozładunek, montaż, skompletowanie i przetransportowanie, zainstalowanie oraz uruchomienie sprzętu we wskazanym przez Zamawiającego miejscach; ▪ dostawa, instalacja, konfiguracja i wdrożenie systemów dedykowanych dostarczonym urządzeniom; ▪ integracja dostarczonych urządzeń medycznych i systemów (zgodnie z OZP) z istniejącą infrastrukturą informatyczną Szpitala, w tym z systemem HIS oraz PACS; ▪ przeprowadzenia szkolenia personelu medycznego i technicznego Zamawiającego w zakresie obsługi dostarczonego sprzętu, jego podstawowej konserwacji, drobnych napraw i przeglądów – o ile zgodnie z instrukcją obsługi nie są one zastrzeżone dla innych podmiotów – a także użytkowania sprzętu w sposób korzystny dla Zamawiającego, w szczególności z uwzględnieniem oszczędności energii, wody oraz ograniczenia powstawania odpadów; ▪ udzielenie gwarancji na przedmiot zamówienia w zakresie wskazanym w ofercie oraz SWZ, w tym wykonanie obowiązkowych przeglądów, pomiarów itp. w czasie trwania gwarancji, zgodnie z obowiązującymi normami, wymaganiami określonymi w dokumentacji technicznej, z częstotliwością zalecaną przez producenta/oficjalnego dystrybutora; ▪ wydanie Zamawiającemu (użytkownikowi sprzętu) w instrukcji w języku polskim, paszportu technicznego i dokumentu gwarancyjnego wraz z dostarczony Sprzętem. 4. Oferowany przez Wykonawcę sprzęt: ▪ musi być dopuszczony do obrotu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej i posiadać wszelkie wymagane obowiązującymi przepisami prawa certyfikaty, atesty i zezwolenia, w szczególności te wymagane do legalnego i bezpiecznego obrotu oraz stosowania, w szczególności zaś przewidziane w ustawie z dnia 7 kwietnia 2022 roku – o wyrobach medycznych, a także posiadać właściwe oznakowanie oraz deklarację zgodności CE; ▪ posiadać odpowiednie atesty i deklaracje zgodności, certyfikat jednostki notyfikowanej, lub równoważny, wydany przez jednostkę notyfikowaną, zgodnie z obowiązującymi w tej mierze przypisami; ▪ posiadać znak CE na potwierdzenie, że spełnia wszystkie stosowne wymagania prawne obowiązujące w UE, między innymi wymagania dotyczące bezpieczeństwa, ochrony zdrowia czy środowiska naturalnego; ▪ musi być fabrycznie nowy, nieużywany do prezentacji, kompletny, w pełni sprawny, musi odpowiadać standardom jakościowym i technicznym, wynikającym z funkcji i przeznaczenia, musi być wolny od wad materiałowych, konstrukcyjnych, fizycznych i prawnych, musi spełniać wymagania określone przez Zamawiającego w SWZ oraz nie może być obciążony żadnymi prawami na rzecz osób trzecich; ▪ nie może być: prototypem, wersją demo, rekondycjonowany, powystawowy – w całości lub części; ▪ musi być wyposażony w pełną, aktualną i stabilną wersję oprogramowania, umożliwiającą wykorzystanie towaru w zakresie opisanym w SWZ, w zakresie zakupionych opcji w języku polskim – jeśli dotyczy ▪ ma być dostarczony wraz z zainstalowanym oprogramowaniem i licencją udzieloną na czas nieoznaczony, niezbędną do jego użytkowania. Wykonawca gwarantuje że przekazane Zamawiającemu licencję są wolne od wad prawnych oraz nie są obciążone prawami osób trzecich. Sprzęt ma być fabrycznie nowy wolny od wad prawnych i fizycznych oraz w pełni skonfigurowany w zakresie niezbędnym do jego użytkowania – jeśli dotyczy; ▪ dostarczenia przedmiotu zamówienia w opakowaniach wykonanych z materiału łatwo poddającego się recyklingowi, bądź z materiałów pochodzących ze źródeł odnawialnych, lub powinny być to opakowania objęte systemem wielokrotnego użytku. Materiały, opakowania muszą być ręcznie łatwo sortowalne i nadawać się do recyklingu, a w ich skład pod powinien wchodzić jeden rodzaj materiału (np. tektura, papier, tworzywo sztuczne, materiał włókienniczy) 5. Wykonawca w ramach złożonej przez siebie oferty zapewni wszystkie elementy i czynności niezbędne do prawidłowego działania przedmiotu umowy. 6. Transport przedmiotu zamówienia zarówno do siedziby Zamawiającego oraz w obrębie siedziby Zamawiającego spoczywa po stronie Wykonawcy i odbywa się na jego koszt. W czasie transportu przedmiot zamówienia powinien być przez Wykonawcę starannie zabezpieczony, w sposób zapobiegający jego przypadkowemu uszkodzeniu, przed utratą jako właściwości i parametrów. Miejsca realizacji zamówienia – Nowodworskie Centrum Medyczne, ul. Miodowa 2, 05-100 Nowy Dwór Mazowiecki. 7. Szczegółowe warunki realizacji przedmiotu zamówienia zostały zawarte w projekcie umowy stanowiącym załącznik nr 4.1 do SWZ.
Interne Kennung: Część nr 1
Haupteinstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33123210 Ausrüstung für die Überwachung der Herzfunktionen, 33112200 Ultraschallanlage, 33123200 Elektrokardiografen, 33182100 Defibrillator, 33195000 Patienten-Fernüberwachungssystem, 48180000 Medizinsoftwarepaket
Los: LOT-0003
Titel: Część nr 2 – Przychodnia Specjalistyczna Nowodworskiego Centrum Medycznego
Beschreibung: 1. Przedmiotem postępowania przetargowego jest: Dostawa urządzeń, systemów oraz usług w ramach inwestycji:„Poprawa jakości diagnostyki i leczenia kardiologicznego w ramach Krajowej Sieci Kardiologicznej poprzez doposażenie Przychodni Specjalistycznej Nowodworskiego Centrum Medycznego przy ul. Paderewskiego 7 w Nowym Dworze Mazowieckim” w ramach naboru Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności – komponentu D „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia”, którego elementem jest Inwestycja D1.1.1 „Rozwój i modernizacja infrastruktury centrów opieki wysokospecjalistycznej i innych podmiotów leczniczych” w obszarze kardiologii ośrodków zakwalifikowanych do OK I nr KPOD.07.02-IP.10-001/25. 2. Zakres przedmiotowy został szczegółowo opisany w załącznikach do niniejszej SWZ pn. "Załącznik nr 2.2 - Część nr 2 OPZ - Przychodnia Specjalistyczna Nowodworskiego Centrum Medycznego". 3. W ramach realizacji przedmiotu zamówienia Wykonawca będzie posiadał następujące obowiązki do spełnienia: ▪ dostawa, rozładunek, montaż, skompletowanie i przetransportowanie, zainstalowanie oraz uruchomienie sprzętu we wskazanym przez Zamawiającego miejscach; ▪ dostawa, instalacja, konfiguracja i wdrożenie systemów dedykowanych dostarczonym urządzeniom; ▪ integracja dostarczonych urządzeń medycznych i systemów (zgodnie z OZP) z istniejącą infrastrukturą informatyczną Szpitala, w tym z systemem HIS oraz PACS; ▪ przeprowadzenia szkolenia personelu medycznego i technicznego Zamawiającego w zakresie obsługi dostarczonego sprzętu, jego podstawowej konserwacji, drobnych napraw i przeglądów – o ile zgodnie z instrukcją obsługi nie są one zastrzeżone dla innych podmiotów – a także użytkowania sprzętu w sposób korzystny dla Zamawiającego, w szczególności z uwzględnieniem oszczędności energii, wody oraz ograniczenia powstawania odpadów; ▪ udzielenie gwarancji na przedmiot zamówienia w zakresie wskazanym w ofercie oraz SWZ, w tym wykonanie obowiązkowych przeglądów, pomiarów itp. w czasie trwania gwarancji, zgodnie z obowiązującymi normami, wymaganiami określonymi w dokumentacji technicznej, z częstotliwością zalecaną przez producenta/oficjalnego dystrybutora; ▪ wydanie Zamawiającemu (użytkownikowi sprzętu) w instrukcji w języku polskim, paszportu technicznego i dokumentu gwarancyjnego wraz z dostarczony Sprzętem. 4. Oferowany przez Wykonawcę sprzęt: ▪ musi być dopuszczony do obrotu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej i posiadać wszelkie wymagane obowiązującymi przepisami prawa certyfikaty, atesty i zezwolenia, w szczególności te wymagane do legalnego i bezpiecznego obrotu oraz stosowania, w szczególności zaś przewidziane w ustawie z dnia 7 kwietnia 2022 roku – o wyrobach medycznych, a także posiadać właściwe oznakowanie oraz deklarację zgodności CE; ▪ posiadać odpowiednie atesty i deklaracje zgodności, certyfikat jednostki notyfikowanej, lub równoważny, wydany przez jednostkę notyfikowaną, zgodnie z obowiązującymi w tej mierze przypisami; ▪ posiadać znak CE na potwierdzenie, że spełnia wszystkie stosowne wymagania prawne obowiązujące w UE, między innymi wymagania dotyczące bezpieczeństwa, ochrony zdrowia czy środowiska naturalnego; ▪ musi być fabrycznie nowy, nieużywany do prezentacji, kompletny, w pełni sprawny, musi odpowiadać standardom jakościowym i technicznym, wynikającym z funkcji i przeznaczenia, musi być wolny od wad materiałowych, konstrukcyjnych, fizycznych i prawnych, musi spełniać wymagania określone przez Zamawiającego w SWZ oraz nie może być obciążony żadnymi prawami na rzecz osób trzecich; ▪ nie może być: prototypem, wersją demo, rekondycjonowany, powystawowy – w całości lub części; ▪ musi być wyposażony w pełną, aktualną i stabilną wersję oprogramowania, umożliwiającą wykorzystanie towaru w zakresie opisanym w SWZ, w zakresie zakupionych opcji w języku polskim – jeśli dotyczy ▪ ma być dostarczony wraz z zainstalowanym oprogramowaniem i licencją udzieloną na czas nieoznaczony, niezbędną do jego użytkowania. Wykonawca gwarantuje że przekazane Zamawiającemu licencję są wolne od wad prawnych oraz nie są obciążone prawami osób trzecich. Sprzęt ma być fabrycznie nowy wolny od wad prawnych i fizycznych oraz w pełni skonfigurowany w zakresie niezbędnym do jego użytkowania – jeśli dotyczy; ▪ dostarczenia przedmiotu zamówienia w opakowaniach wykonanych z materiału łatwo poddającego się recyklingowi, bądź z materiałów pochodzących ze źródeł odnawialnych, lub powinny być to opakowania objęte systemem wielokrotnego użytku. Materiały, opakowania muszą być ręcznie łatwo sortowalne i nadawać się do recyklingu, a w ich skład pod powinien wchodzić jeden rodzaj materiału (np. tektura, papier, tworzywo sztuczne, materiał włókienniczy) 5. Wykonawca w ramach złożonej przez siebie oferty zapewni wszystkie elementy i czynności niezbędne do prawidłowego działania przedmiotu umowy. 6. Transport przedmiotu zamówienia zarówno do siedziby Zamawiającego oraz w obrębie siedziby Zamawiającego spoczywa po stronie Wykonawcy i odbywa się na jego koszt. W czasie transportu przedmiot zamówienia powinien być przez Wykonawcę starannie zabezpieczony, w sposób zapobiegający jego przypadkowemu uszkodzeniu, przed utratą jako właściwości i parametrów. Miejsca realizacji zamówienia – Przychodnia Specjalistyczna Nowodworskiego Centrum Medycznego, ul. Ignacego Jana Paderewskiego 7, 05-100 Nowy Dwór Mazowiecki. 7. Szczegółowe warunki realizacji przedmiotu zamówienia zostały zawarte w projekcie umowy stanowiącym załącznik nr 4.2 do SWZ.
Interne Kennung: Część nr 2
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33123210 Ausrüstung für die Überwachung der Herzfunktionen, 33112200 Ultraschallanlage, 33123200 Elektrokardiografen, 48180000 Medizinsoftwarepaket, 38423100 Manometer, 33192000 Möbel für ärztliche Zwecke