See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Vrijwillige vooraankondiging van transparantie in- en uitstroomratio Maatschappelijke Opvang Gemeente Eindhoven
Beschreibung: Aard en omvang wijziging/aanvulling opdracht Maatschappelijke Opvang: In 2020 heeft de gemeente Eindhoven een aanbestedingsprocedure doorlopen ten behoeve van MO Basis- en Maatwerkvoorziening. Naar aanleiding van de hiertoe afgesloten overeenkomst vindt onderstaande voorgenomen wijziging plaats. In bijlage 2 van de overeenkomst (Aanbestedingsstukken MO Basis- en Maatwerkvoorziening, d.d. 2 april 2020) is in de Inschrijvingsleidraad de volgende passage opgenomen: “In 2023 stelt Aanbestedende dienst op basis van de gezamenlijk opgebouwde inzichten het jaarbudget opnieuw vast voor 2023 en verder. Hiermee vervalt de garantie voor betaling tot 100% en de investeringsruimte. - Indien daarna blijkt dat sprake is van een budgetafwijking van 10% of meer kan het jaarbudget bijgesteld worden. Aanbestedende dienst en Aanbieder gaan over de mogelijkheden in gesprek. - Hierbij geldt als eis dat Aanbieder succesvolle uitstroom realiseert die groter is dan de instroom. Met andere woorden de instroom/ succesvolle uitstroom ratio is minimaal 0,7 (7 cliënten in betekent 10 cliënten succesvol uit), waarbij Aanbieder aangeeft hoe deze ratio blijft verbeteren. - Indien de grenzen van de beschikbare middelen worden bereikt bespreken Aanbestedende dienst en Aanbieder tijdig gezamenlijk de mogelijke oplossingen.” Middels deze vrijwillige vooraankondiging van transparantie wijzigt bovengenoemde passage als volgt: De eis opgenomen bij het tweede opsommingsstreepje “Hierbij geldt als eis dat Aanbieder succesvolle uitstroom realiseert die groter is dan de instroom: met andere woorden de instroom/succesvolle uitstroom ratio is minimaal 0,7 (7 cliënten in betekent 10 cliënten succesvol uit), waarbij Aanbieder aangeeft hoe deze ratio blijft verbeteren” vervalt per 2025. Reden hiervoor is dat de gemeente Eindhoven een verhoogde instroom in de opvang en beperkte mogelijkheden tot door- en uitstroom uit de opvang ziet. De door- en uitstroom blijft ten opzichte van de verwachtingen bij de start van de overeenkomst in 2021 onvoorzien achter, waardoor de norm voor de in- en uitstroomratio van 0,7 niet haalbaar meer is. Mede gelet op de aanhoudende krapte op de woningmarkt verwacht gemeente Eindhoven dat deze norm ook gedurende de resterende looptijd van de overeenkomst niet haalbaar is. Wel geldt dat Aanbieder zich blijvend inspant om de succesvolle uitstroom groter te laten zijn dan de instroom en inzicht geeft in deze ratio als kengetal en de verbeteringen die hierin eventueel te zien zijn. Waarde van alle in deze procedure gegunde contracten: De voorgenoemde eis heeft enkel betrekking op het perceel “maatwerkvoorziening”. Het is voor Gemeente niet mogelijk om het laten vervallen van deze eis financieel te kwantificeren gedurende de verdere looptijd, inclusief eventuele verlengingsopties, van deze overeenkomst. Het te hanteren formulier laat het niet toe om bij “Waarde van alle in deze procedure gegunde contracten” geen waarde in te voeren. Daarom is hier een FICTIEF bedrag á 1 euro opgenomen. Grondslag voor de wijziging: De wijziging van de opdracht kan zonder te kwalificeren als wezenlijk worden gegrond op een combinatie van artikel 2.163 d cq 2.163 e van de Aanbestedingswet. Er wordt voldaan aan de in de leden van dit artikel genoemde vereisten. De verhoging die deze wijziging met zich meebrengt bedraagt maximaal 50% van de waarde van de oorspronkelijke opdracht. Precieze aanduiding van de termijn voor beroepsprocedures: Deze aankondiging kent een opschortende termijn van 7 kalenderdagen, gerekend vanaf de dag na bekendmaking van deze aankondiging op Tender Electronic Daily (TED).
Interne Kennung: Maatschappelijke Opvang (MO) Basisvoorziening en Maatwerkvoorziening
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 85311000 Dienstleistungen im Sozialwesen in Verbindung mit Heimen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 85300000 Dienstleistungen des Sozialwesens und zugehörige Dienstleistungen, 85310000 Dienstleistungen des Sozialwesens
5. Los
Los: LOT-0000