221736-2026 - Wettbewerb
Polen – Bauarbeiten – Przebudowa ul. Tylnej na odcinku od ul. Kilińskiego do ul. Sienkiewicza w Łodzi
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Przebudowa ul. Tylnej na odcinku od ul. Kilińskiego do ul. Sienkiewicza w Łodzi
Beschreibung: 1.2. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na przebudowie ul. Tylnej na odcinku od ul. Kilińskiego do ul. Sienkiewicza w Łodzi. Zakres robót obejmuje przebudowę ulicy Tylnej na odcinku od ul. Kilińskiego do ul. Sienkiewicza w Łodzi w kategorii drogi gminnej i drogi w klasie L, kategoria ruchu KR 3 i KR oraz wykonanie przebudowy chodników, miejsc postojowych, zjazdów, urządzenia bezpieczeństwa ruchu oraz przebudowę odwodnienia, oświetlenia ulicznego, przebudowę i zabezpieczenie sieci elektroenergetycznej, telekomunikacyjnej, budowę kanału technologicznego, nasadzenia zieleni. Zakres prac obejmuje: roboty przygotowawcze i rozbiórkowe, podbudowy, nawierzchnie, urządzenia bezpieczeństwa ruchu, elementy ulic, zieleń drogową oraz inne roboty w zakresie zgodnym z opisem przedmiotu zamówienia (dokumentacja projektowa) i STWiORB. 2. Dodatkowe wytyczne do realizacji: 1) Zakres inwestycji: odcinek ul. Tylnej od ul. Kilińskiego do ul. Sienkiewicza (wschodni krawężnik jezdni ul. Sienkiewicza) 2) Wytyczne realizacyjne w zakresie nasadzeń zieleni oraz małej architektury stanowią osobne opracowanie - załączone do OPZ. 3) Koordynacja robót na wysokości nieruchomości ul. Tylna 7 (działka 97/5 obręb S-9) – fragment koncepcji urbanistyczno-architektonicznej budowy budynków mieszkalnych wielorodzinnych z częścią usługową w Łodzi przy ul. Tylnej 7 – załączony do OPZ. 3. Przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie z Opisem Przedmiotu Zamówienia, stanowiącym załącznik nr 8 do SWZ oraz zapisami projektu umowy zawartymi w załączniku nr 9 do SWZ.
Interne Kennung: BZZ.261.16.2026.AJM
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Wykonawca może złożyć jedną ofertę. 2. Ofertę sporządza się w języku polskim, pod rygorem nieważności, w postaci elektronicznej i opatruje się kwalifikowanym podpisem elektronicznym zgodnie z art. 63 ust. 1 ustawy Pzp. 3. Kompletna oferta powinna zawierać: 1) Formularz oferty sporządzony na podstawie wzoru stanowiącego Załącznik nr 1 do SWZ złożony elektronicznie oraz opatrzony kwalifikowanym podpisem elektronicznym. 2) Oświadczenie wykonawcy/wykonawcy wspólnie ubiegającego się o udzielenie zamówienia dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 5k Rozporządzenia 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego złożone elektronicznie oraz opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym – w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia oświadczenie składa każdy z nich – wg wzoru stanowiącego Załącznik nr 11 do SWZ złożony elektronicznie oraz opatrzony kwalifikowanym podpisem elektronicznym. 3) Zobowiązanie podmiotu udostępniającego do oddania swego zasobu na potrzeby Wykonawcy składającego ofertę (jeżeli dotyczy) – wg wzoru stanowiącego Załącznik nr 7 do SWZ złożony elektronicznie oraz opatrzony kwalifikowanym podpisem elektronicznym. 4) Oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 5k Rozporządzenia 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (jeżeli dotyczy) – wg wzoru stanowiącego Załącznik nr 12 do SWZ złożony elektronicznie oraz opatrzony kwalifikowanym podpisem elektronicznym. 5) Stosowne pełnomocnictwo (a) osób podpisujących ofertę (złożone elektronicznie oraz opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym), jeżeli oferta jest podpisywana przez pełnomocnika. 6) W przypadku składania oferty przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia – pełnomocnictwo do reprezentowania wszystkich Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (złożone zgodnie z zapisami ust. 8 niniejszego rozdziału), ewentualnie umowę o współdziałaniu, z której będzie wynikać przedmiotowe pełnomocnictwo, zgodnie z zapisami Rozdziału 5 pkt 4.1 i 4.2 SWZ. 7) Uprawdopodobnienie, że zastrzeżone przez Wykonawcę dokumenty stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa. Zamawiający informuje, iż zgodnie z art. 18 ust. 3 ustawy Pzp, nie ujawnia się informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa, w rozumieniu przepisów o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, jeżeli Wykonawca, wraz z przekazaniem takich informacji, zastrzegł że nie mogą być one udostępniane oraz wykazał, że zastrzeżone informacje stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa. Wykonawca nie może zastrzec informacji, o których mowa w art. 222 ust. 5 ustawy Pzp. Wszelkie informacje stanowiące tajemnice przedsiębiorstwa w rozumieniu ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczeniu nieuczciwej konkurencji (t.j. Dz.U. 2022 r., poz. 1233 ze zm.), które Wykonawca pragnie zastrzec jako tajemnicę przedsiębiorstwa, winny być załączone na Platformie w osobnym pliku wraz z jednoczesnym zaznaczeniem polecenia „Załącznik stanowiący tajemnicę przedsiębiorstwa”. 8) W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia – Oświadczenie z którego wynika, które roboty budowlane, dostawy lub usługi wykonają poszczególni wykonawcy wg wzoru stanowiącego Załącznik nr 10 do SWZ złożony elektronicznie oraz opatrzony kwalifikowanym podpisem elektronicznym. 9) Dowód wniesienia wadium, wniesionego w postaci gwarancji/poręczenia opatrzony kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez gwaranta/poręczyciela, tj. wystawcę gwarancji/poręczenia. 4. Jednolity Europejski Dokument Zamówienia (JEDZ) i podmiotowe środki dowodowe składa, na wezwanie Zamawiającego, Wykonawca którego oferta została najwyżej oceniona. 5. W celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia z udziału w postępowaniu Zamawiający żąda od Wykonawcy (w tym podmiotu udostępniającego swoje zasoby – jeśli dotyczy) następujących dokumentów (podmiotowych środków dowodowych): 5.1. informacji z Krajowego Rejestru Karnego, wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem, w zakresie: art. 108 ust. 1 pkt 1) i 2) ustawy Pzp, art. 108 ust. 1 pkt 4) ustawy Pzp, odnośnie do orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka karnego; 5.2. oświadczenia wykonawcy o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5) ustawy Pzp-wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 5 do SWZ – nie dotyczy podmiotu udostępniającego swoje zasoby; 5.3. informacji z Centralnego Rejestru Beneficjentów Rzeczywistych, sporządzonej nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, w zakresie art. 108 ust. 2 ustawy Pzp, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do tego rejestru; 5.4. zaświadczenia właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków i opłat, wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed jego złożeniem, (...) w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 1) ustawy Pzp; 5.5. zaświadczenia właściwej terenowej jednostki organizacyjnej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego albo innego dokumentu potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne, wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed jego złożeniem (...) w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 1) ustawy Pzp; 5.6.odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centra(...) Szczegółowe informacje znajdują się w Rozdziale 6 SWZ.
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45111000 Abbrucharbeiten, Baureifmachung und Abräumung, 45233142 Straßenausbesserungsarbeiten, 45233200 Diverse Oberbauarbeiten, 45233290 Installation von Straßenschildern, 45232000 Bauarbeiten und zugehörige Arbeiten für Rohrleitungen und Kabelnetze, 45111200 Baureifmachung und Abräumung, 45314000 Installation von Fernmeldeanlagen, 45255600 Rohrschlangenbohrung, 45314310 Verlegen von Kabeln, 45316200 Installation von Signalanlagen, 45316110 Installation von Straßenbeleuchtungsanlagen, 45233220 Oberbauarbeiten für Landstraßen, 45112000 Aushub- und Erdbewegungsarbeiten, 45112710 Landschaftsgärtnerische Bauleistungen für Grünanlagen, 45231100 Bauarbeiten für Rohrleitungen, 45232310 Bauarbeiten für Fernsprechleitungen, 45232410 Kanalisationsarbeiten, 45232452 Entwässerungsarbeiten, 45233000 Bauarbeiten, Fundamentierungsarbeiten und Oberbauarbeiten für Fernstraßen und Straßen, 45233294 Installation von Straßenverkehrssignalen, 45233221 Straßenmarkierungsarbeiten, 45233290 Installation von Straßenschildern, 45233120 Straßenbauarbeiten, 45233252 Oberbauarbeiten für Straßen, 45233222 Straßenpflaster- und Asphaltarbeiten, 45231300 Bauarbeiten für Wasser- und Abwasserrohrleitungen, 45231400 Bauarbeiten für Starkstromleitungen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. 2. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na przebudowie ul. Tylnej na odcinku od ul. Kilińskiego do ul. Sienkiewicza w Łodzi. Zakres robót obejmuje przebudowę ulicy Tylnej na odcinku od ul. Kilińskiego do ul. Sienkiewicza w Łodzi w kategorii drogi gminnej i drogi w klasie L, kategoria ruchu KR 3 i KR oraz wykonanie przebudowy chodników, miejsc postojowych, zjazdów, urządzenia bezpieczeństwa ruchu oraz przebudowę odwodnienia, oświetlenia ulicznego, przebudowę i zabezpieczenie sieci elektroenergetycznej, telekomunikacyjnej, budowę kanału technologicznego, nasadzenia zieleni. Zakres prac obejmuje: roboty przygotowawcze i rozbiórkowe, podbudowy, nawierzchnie, urządzenia bezpieczeństwa ruchu, elementy ulic, zieleń drogową oraz inne roboty w zakresie zgodnym z opisem przedmiotu zamówienia (dokumentacja projektowa) i STWiORB. 2. Dodatkowe wytyczne do realizacji: 1) Zakres inwestycji: odcinek ul. Tylnej od ul. Kilińskiego do ul. Sienkiewicza (wschodni krawężnik jezdni ul. Sienkiewicza) 2) Wytyczne realizacyjne w zakresie nasadzeń zieleni oraz małej architektury stanowią osobne opracowanie - załączone do OPZ. 3) Koordynacja robót na wysokości nieruchomości ul. Tylna 7 (działka 97/5 obręb S-9) – fragment koncepcji urbanistyczno-architektonicznej budowy budynków mieszkalnych wielorodzinnych z częścią usługową w Łodzi przy ul. Tylnej 7 – załączony do OPZ. 3. Przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie z Opisem Przedmiotu Zamówienia, stanowiącym załącznik nr 8 do SWZ oraz zapisami projektu umowy zawartymi w załączniku nr 9 do SWZ.