2. Verfahren
Verfahren
Titel: Usługa wykonania serwisowania sprzętu wojskowego (SpW) dowodzenia i kierowania uzbrojeniem OPL ZWD ŁOWCZA, REGA (1,2,3,4,5), WD-95, ZENIT, SAMOC (SDP-10, SDP-20) oraz podzespołów i części do tych zestawów w latach 2026-2029
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest usługa wykonania serwisowania sprzętu wojskowego (SpW) dowodzenia i kierowania uzbrojeniem OPL ZWD ŁOWCZA, REGA (1,2,3,4,5), WD-95, ZENIT, SAMOC (SDP-10, SDP-20) oraz podzespołów i części do tych zestawów w latach 2026-2029. 2. Wymogi oraz szczegółowy opis przedmiotu zamówienia wyszczególniono w załączniku nr 1 do Specyfikacji Warunków Zamówienia, którą Zamawiający przekaże zaproszonym do składania ofert Wykonawcom, którzy spełniają warunki określone w ogłoszeniu. 3. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych. 4. Zamawiający wymaga aby zamówienie zostało zrealizowane w terminie do 30.11.2029 r. Szczegółowe informacje dotyczące terminu realizacji zostaną wyszczególnione w Specyfikacji Warunków Zamówienia, którą Zamawiający przekaże zaproszonym do składania ofert Wykonawcom, którzy spełniają warunki określone w ogłoszeniu. 5. Zamawiający unieważni postępowanie, jeżeli: 1) wystąpi odpowiednia przesłanka z art. 255 lub art. 256 lub art. 257 ustawy Pzp; 2) na podstawie art. 418 ust. 1 pkt 2 ustawy Pzp, w przypadku wystąpienia istotnej zmiany okoliczności realizacji zamówienia, rozumianej jako zmiana założeń polityki Rządu Rzeczypospolitej Polskiej, dotyczących obronności i bezpieczeństwa państwa lub zmiana związana z finansowaniem SZ RP, powodująca ograniczenie środków finansowych na realizację przedmiotu zamówienia, czego nie można było przewidzieć w chwili wszczęcia postępowania. 6. Wymóg zatrudnienia na podstawie stosunku pracy art. 95 ust. 1 i 2 ustawy Prawo zamówień publicznych (dotyczy usług i robót budowlanych). Nie wymaga się zatrudnienia przez Wykonawcę osób na podstawie umowy o pracę.
Interne Kennung: W/27/2026
Verfahrensart: Nichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia w oparciu o treść art. 58 ustawy Pzp. 1. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia publicznego: 1.1. warunek określony w części 2.1.6 niniejszego ogłoszenia (podstawy wykluczenia), winien spełniać każdy z Wykonawców samodzielnie; 1.2. warunek określony w części w części 5.1.9 (kryteria kwalifikacji, kryterium: Wpis do odpowiedniego rejestru zawodowego) niniejszego ogłoszenia, zostanie spełniony, jeżeli co najmniej jeden z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia spełnia wymagania dotyczące posiadania uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej i zrealizuje usługi, do których realizacji uprawnienia są wymagane (art. 117 ust.2 ustawy Pzp); 1.3. warunek określony w części 5.1.9. (kryteria kwalifikacji, kryterium: Odpowiednie kwalifikacje edukacyjne i zawodowe) zostanie spełniony, jeżeli spełnia go samodzielnie, chociaż jeden z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie, który wykona usługi, do realizacji których te zdolności są wymagane (art.117 ust. 3 ustawy Pzp); 1.4. Zgodnie z art. 117 ust. 4 PZP Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączą do wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu oświadczenie, z którego wynika, które dostawy wykonają poszczególni Wykonawcy. 2. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu (załącznik nr 1 do wniosku), oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia (załącznik nr 2 i 3 do wniosku) oraz oświadczenie dotyczące art. 13 RODO (załącznik nr 4 do wniosku) oraz podmiotowe środki dowodowe składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. 3.Oświadczenia te mają potwierdzać spełnienie warunków udziału w postępowaniu, brak podstaw do wykluczenia w zakresie, w którym każdy z wykonawców wykazuje spełnienie warunków udziału w postępowaniu, brak podstaw wykluczenia. 4. Wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu musi być podpisany w taki sposób, by prawnie zobowiązywał wszystkich wykonawców występujących wspólnie. 5. Wszelka korespondencja oraz rozliczenia dokonywane będą wyłącznie z podmiotem występującym jako reprezentant pozostałych. 6. Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego; do wniosku/oferty należy dołączyć pełnomocnictwo podpisane przez uprawnionych przedstawicieli pozostałych Wykonawców, upoważniające jednego z Wykonawców do reprezentowania pozostałych (oryginał). Jeżeli oferta Wykonawców, o których mowa w ust. 1, zostanie wybrana, Zamawiający zastrzega możliwość żądania przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego, przedłożenia kopii umowy regulującej współpracę tych Wykonawców. 7. Wykonawca może w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu, w stosownych sytuacjach oraz w odniesieniu do konkretnego zamówienia, lub jego części, polegać na zdolnościach technicznych lub zawodowych podmiotów udostępniających zasoby, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nim stosunków prawnych - zgodnie z art. 118 ust. 1. 8.Wykonawca, który polega na zdolnościach podmiotów udostępniających zasoby, składa wraz z wnioskiem o dopuszczenie do udziału w postępowaniu zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji zamówienia lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że Wykonawca realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów (art. 118 ust. 3). 9.Zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby, o którym mowa w pkt 6 potwierdza, że stosunek łączący Wykonawcę z podmiotami udostępniającymi zasoby gwarantuje rzeczywisty dostęp do tych zasobów oraz określa, w szczególności: 1) zakres dostępny Wykonawcy zasobów podmiotu udostępniającego zasoby; 2) sposób i okres udostępnienia Wykonawcy i wykorzystania przez niego zasobów podmiotu udostępniającego te zasoby przy wykonywaniu zamówienia; 3) czy i w jakim zakresie podmiot udostępniający zasoby, na zdolnościach którego Wykonawca polega w odniesieniu do warunków udziału w postępowaniu dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia realizuje usługi, których wskazane zdolności dotyczą. 10.Jeżeli zdolności techniczne lub zawodowe, podmiotu udostępniającego zasoby nie potwierdzają spełniania przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu lub zachodzą wobec tego podmiotu podstawy wykluczenia, Zamawiający żąda, aby Wykonawca w terminie określonym przez Zamawiającego zastąpił ten podmiot innym podmiotem lub podmiotami albo wykazał, że samodzielnie spełnia warunki udziału w postępowaniu (art. 122). 11.Wykonawca nie może, po upływie terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, powoływać się na zdolności podmiotów udostępniających zasoby, jeżeli na etapie składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu nie polegał on w danym zakresie na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby (art. 123). 12. Zamawiający ocenia, czy udostępniane Wykonawcy przez podmioty udostępniające zasoby zdolności techniczne lub zawodowe pozwalają na wykazanie przez Wykonawcę spełnienie warunków udziału w postępowaniu, a także bada, czy nie zachodzą wobec tego podmiotu podstawy wykluczenia, które zostały przewidziane względem Wykonawcy. 13.Zamawiający żąda od Wykonawcy, który polega na zdolnościach technicznych lub zawodowych innych podmiotów na zasadach określonych w art. 118 ustawy Prawo zamówień publicznych przedstawienia w odniesieniu do tych podmiotów podmiotowych środków dowodowych wskazanych w pkt 2.1.6.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50800000 Diverse Reparatur- und Wartungsdienste
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest usługa wykonania serwisowania sprzętu wojskowego (SpW) dowodzenia i kierowania uzbrojeniem OPL ZWD ŁOWCZA, REGA (1,2,3,4,5), WD-95, ZENIT, SAMOC (SDP-10, SDP-20) oraz podzespołów i części do tych zestawów w latach 2026-2029 Wymogi oraz szczegółowy opis przedmiotu zamówienia wyszczególniono w załączniku nr 1 do Specyfikacji Warunków Zamówienia, którą Zamawiający przekaże zaproszonym do składania ofert Wykonawcom, którzy spełniają warunki określone w ogłoszeniu.