2. Verfahren
Verfahren
Titel: "Wykonanie inwentaryzacji przyrodniczych wynikających z planów zadań ochronnych dla obszarów Natura 2000".
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest inwentaryzacja gatunków: 1096 minóg strumieniowy Lampetra planeri w obszarze Natura 2000: Dolina Mierzawy i Ostoja Żyznów, 1130 boleń Aspius aspius w obszarze Natura 2000 Dolina Kamiennej oraz siedliska przyrodniczego 8210 Wapienne ściany skalne ze zbiorowiskami Potentilletalia caulescentis w obszarze Natura 2000 Ostoja Żyznów PLH260036. Zamówienie obejmuje wykonanie inwentaryzacji terenowej ryb i minogów oraz siedliska przyrodniczego 8210 w wybranych obszarach Natura 2000 wraz z określeniem ich stanu ochrony, zagrożeń i propozycją działań ochronnych. Zamawiający informuje, iż zgodnie z art. 139 ustawy dokona najpierw badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełnienia warunków udziału w postępowaniu.
Interne Kennung: ZP.261.2.2026.MW
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: UWAGA numeracja przeniesiona z SWZ. 4.1 O udzielenie zamówienia mogą się ubiegać Wykonawcy, którzy: 4.1.1 nie podlegają wykluczeniu na podstawie: a) art. 108 ust. 1 ustawy;b) art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego; c) art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014; 4.1.2 spełniają warunki udziału w postępowaniu w zakresie zdolności do występowania w obrocie gospodarczym. Zamawiający nie określa ww. warunku. 4.1.3 spełniają warunki udziału w postępowaniu w zakresie uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów. Zamawiający nie określa ww. warunku. 4.1.4 spełniają warunki udziału w postępowaniu w zakresie sytuacji ekonomicznej lub finansowej. Zamawiający nie określa ww. warunku.4.1.5 spełniają warunki udziału w postępowaniu w zakresie zdolności technicznej lub zawodowej. Zamawiający określa, że ww. warunek zostanie spełniony, jeśli Wykonawca wykaże, że: dotyczy Części Nr 1 Warunkiem udziału w postępowaniu jest dysponowanie przez Wykonawcę osobą - ekspertem z dziedziny ichtiologii. Zamawiający uzna, iż warunek został spełniony, w przypadku wykazania jednej osoby (eksperta), która będzie posiadała odpowiednie doświadczenie w zakresie ichtiologii z ostatnich 10 lat, przed upływem terminu składania ofert, które Wykonawca udokumentuje poprzez:− wykonanie/współwykonanie jednej inwentaryzacji przyrodniczej w zakresie ichtiologii do jednego z niżej wymienionego dokumentu:a) planu ochrony rezerwatu przyrody, parku narodowego, obszaru Natura 2000; planu zadań ochronnych dla obszaru Natura 2000/aktualizacji planu zadań ochronnych b) dokumentacji/ekspertyzy na potrzeby opracowania lub uzupełnienia ww. dokumentu lub− udział jako ekspert w jednym monitoringu przyrodniczym w zakresie ichtiologii w ramach Państwowego Monitoringu Środowiska dotyczy Części Nr 2 Warunkiem udziału w postępowaniu jest dysponowanie przez Wykonawcę osobą - ekspertem z dziedziny botaniki.Zamawiający uzna, iż warunek został spełniony, w przypadku wykazania osoby (eksperta), która będzie posiadała odpowiednie doświadczenie w zakresie botaniki, z ostatnich 10 lat, przed upływem terminu składania ofert, które Wykonawca udokumentuje poprzez:− wykonanie/współwykonanie jednej inwentaryzacji przyrodniczej z zakresu botaniki do jednego z niżej wymienionego dokumentu:a) planu ochrony rezerwatu przyrody, parku narodowego, obszaru Natura 2000; planu zadań ochronnych dla obszaru Natura 2000/aktualizacji planu zadań ochronnych b) dokumentacji/ekspertyzy na potrzeby opracowania lub uzupełnienia ww. dokumentu lub− udział jako ekspert w jednym monitoringu przyrodniczym w zakresie botaniki w ramach Państwowego Monitoringu Środowiska Wykonawca może złożyć ofertę na obie części.Tę samą osobą ( ekspertem) można wykazać się tylko do jednej części. W przypadku wykazania tej samej osoby (eksperta) w obu częściach ,odrzucona zostanie oferta dot. Części Nr 2, jako niezgodna z warunkami zamówienia. 4.2 Wykonawca może, w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu, o którym mowa w pkt 4.1.4 - 4.1.5 SWZ, w stosownych sytuacjach oraz w odniesieniu do konkretnego zamówienia, lub jego części, polegać na zdolnościach technicznych lub zawodowych lub sytuacji finansowej lub ekonomicznej podmiotów udostępniających zasoby, niezależnie od charakteru prawnego stosunków prawnych łączących go z nimi. 4.3 Zamawiający oceni, czy udostępnione Wykonawcy przez podmioty udostępniające zasoby zdolności techniczne lub zawodowe lub ich sytuacja finansowa lub ekonomiczna, pozwalają na wykazanie przez Wykonawcę spełniania warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w pkt 4.1.4 - 4.1.5 oraz zbada, czy nie zachodzą, wobec tego podmiotu podstawy wykluczenia, o których mowa w pkt 4.1.1.4.4 W odniesieniu do warunków dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia Wykonawcy mogą polegać na zdolnościach podmiotów udostępniających zasoby, jeśli podmioty te wykonają zamówienie/ jego część, do realizacji których te zdolności są wymagane.4.5 Podmiot, który zobowiązał się do udostępnienia zasobów, odpowiada solidarnie z Wykonawcą, który polega na jego sytuacji finansowej lub ekonomicznej, za szkodę poniesioną przez zamawiającego powstałą wskutek nieudostępnienia tych zasobów, chyba że za nie udostępnienie zasobów podmiot ten nie ponosi winy.4.6 Jeżeli zdolności techniczne lub zawodowe lub sytuacja ekonomiczna lub finansowa podmiotu, o którym mowa w 4.2 nie potwierdzają spełnienia przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu lub zachodzą wobec tych podmiotów podstawy wykluczenia, zamawiający żąda, aby Wykonawca w terminie określonym przez zamawiającego:a) zastąpił ten podmiot innym podmiotem lub podmiotami albo b) wykazał, że samodzielnie spełnia warunki udziału w postępowaniu, o których mowa w pkt 4.1.4 - 4.1.5. 4.7 Wykonawca nie może, po upływie terminu składania ofert, powoływać się na zdolności lub sytuację podmiotów udostępniających zasoby, jeżeli na etapie składania ofert nie polegał on w danym zakresie na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby. 4.8 Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. 4.9 W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:1) brak podstaw wykluczenia wskazanych w pkt 4.1.1 oraz warunek określony w pkt 4.1.2 musi wykazać/ spełniać każdy Wykonawca z osobna,2) warunek określony w pkt 4.1.3 musi spełniać co najmniej jeden Wykonawca - ten, który zrealizuje zamówienie (jego część) do realizacji którego te zdolności są wymagane,3) warunki określone w pkt od 4.1.4 do 4.1.5 musi spełniać co najmniej jeden Wykonawca lub wszyscy Wykonawcy łącznie.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90700000 Dienstleistungen im Umweltschutz
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: „Wykonanie inwentaryzacji ryb i minogów w obszarach Natura 2000: Dolina Kamiennej PLH260019, Dolina Mierzawy PLH260020 i Ostoja Żyznów PLH260036”.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest inwentaryzacja gatunków: 1096 minóg strumieniowy Lampetra planeri w obszarze Natura 2000: Dolina Mierzawy i Ostoja Żyznów, 1130 boleń Aspius aspius w obszarze Natura 2000 Dolina Kamiennej . Zamówienie obejmuje wykonanie inwentaryzacji terenowej ryb i minogów w wybranych obszarach Natura 2000 wraz z określeniem ich stanu ochrony, zagrożeń i propozycją działań ochronnych.
Interne Kennung: Część I
Los: LOT-0002
Titel: Część 2 „Wykonanie inwentaryzacji siedliska przyrodniczego 8210 Wapienne ściany skalne ze zbiorowiskami Potentilletalia caulescentis w obszarze Natura 2000 Ostoja Żyznów PLH260036”.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest inwentaryzacja siedliska przyrodniczego 8210 Wapienne ściany skalne ze zbiorowiskami Potentilletalia caulescentis w obszarze Natura 2000 Ostoja Żyznów PLH260036. Zamówienie obejmuje wykonanie inwentaryzacji terenowej siedliska przyrodniczego 8210 w obszarze Natura 2000 Ostoja Żyznów PLH260036 wraz z określeniem jego stanu ochrony, zagrożeń i propozycją działań ochronnych.
Interne Kennung: Część II