2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup średniego samochodu ratowniczo - gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Głogówku
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa średniego samochodu ratowniczo – gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Głogówku zgodnie z załącznikiem nr 1 do SWZ – szczegółowy opis przedmiotu zamówienia. 2. Przedmiot zamówienia winien spełniać następujące wymagania: a) odpowiadać wszystkim cechom określonym w SWZ, b) być nowy i zgodny z obowiązującymi normami. 3. Przedstawione parametry przedmiotu zamówienia stanowią minimum techniczne i jakościowe oczekiwane przez Zamawiającego, a wszystkie wymagania określone w dokumentach zamówienia stanowią wymagania minimalne, a ich spełnienie jest obligatoryjne. 4. Rozwiązania równoważne. 1) W przypadku, gdy w opisie przedmiotu zamówienia znajdą się odniesienia do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne. 2) Ewentualne wskazane przez Zamawiającego w SWZ nazwy własne, znaki towarowe, patenty i miejsce pochodzenia są uzasadnione specyfiką przedmiotu zamówienia i mają na celu wskazanie jedynie jakości i parametrów przedmiotu zamówienia z uwagi na brak innych dostatecznie dokładnych określeń, które pozwalałyby opisać przedmiot zamówienia w tej części w sposób jednoznaczny i wyczerpujący. 3) Zgodnie z art. 101 ust. 5 Ustawy „Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez Zamawiającego, jest obowiązany wykazać, że „proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia” pod względem norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych. 5. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych oraz w postaci katalogów elektronicznych oraz nie przewiduje udzielania zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 Pzp. 6. Zamawiający nie wymaga zatrudnienia osób, o których mowa w art. 96 ust.2 pk 2 Pzp. 7. Wykonawca ubiegający się o udzielenie zamówienia zobowiązany jest złożyć wraz z ofertą następujący przedmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że oferowana dostawa spełnia określone przez Zamawiającego wymagania, tj. wypełniony i podpisany opis parametrów proponowanego samochodu , sporządzony z godnie z załącznikiem nr 2a do SWZ, potwierdzający, że oferowany pojazd odpowiada wymaganiom określonym przez Zamawiającego w opisie przedmiotu zamówienia. 8. Przedmiotowe środki dowodowe, o których mowa w pkt 1 należy złożyć w postaci elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym. 9. Jeżeli Wykonawca nie złoży przedmiotowych środków dowodowych lub złożone przedmiotowe środki dowodowe będą niekompletne, Zamawiający wezwie do ich złożenia lub uzupełnienia. Jeżeli Wykonawca nie uzupełni przedmiotowych środków dowodowych w terminie wskazanym przez Zamawiającego, jego oferta zostanie odrzucona. 10. Zamawiający może żądać od Wykonawców wyjaśnień dotyczących treści przedmiotowych środków dowodowych.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34144210 Feuerwehrfahrzeuge
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34144200 Notfalleinsatzfahrzeuge, 35110000 Ausrüstung für Brandbekämpfung, Rettung und Sicherheit
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: IZP.III.271.3.2025