See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Utrzymanie czystości i utrzymanie zieleni na terenie miasta i gminy Trzebnica
Beschreibung: 1.Całoroczne utrzymaniu parków i terenów zielonych, polegającym na a)Utrzymaniu trawników: 1)koszeniu trawników (min. wysokość trawy nie może wynosić mniej niż 3cm, natomiast maksymalna nie może przekraczać 10cm), 2)nawożeniu ich raz w roku w okresie wiosennym nawozem wieloskładnikowym (hydro kompleks) w ilości 5kg na 100m2, 3)dokonywaniu wsiewek (tzn.uzupełnień) trawy na trawnikach, grabieniu skoszonej trawy wraz z wywozem odpadów na składowisko, 4)grabieniu liści w okresie jesiennym wraz z Wywozem odpadów na składowisko odpadów. b)Koszeniu poboczy (wykaszanie traw i jednorocznych odrostów krzewów) c)Pielęgnacji żywopłotów– obejmujące oczyszczanie, przycinanie i ich kształtowanie d)Wykonywaniu zabiegów pielęgnacyjnych na drzewach, krzewach i innych stałych nasadzeniach w tym ogławianie, prześwietlanie koron drzew, usuwanie odrostów drzew e)przycinanie skrajni tj. przycinanie gałęzi zasłaniających widoczność znaków drogowych i innych elem.infrast.drogowej (na wezwanie Zam.) f)Nasadzeniu drzew i krzewów i innych roślin wieloletnich zakupionych przez Gminę. g)Zakupie, nasadzeniu, podlewaniu i pieleniu kwiatów sezonowych na rabatach oraz pielęgnacji kwiatów w konstrukcjach kwietnikowych wiszących i stojących, a po zakończeniu sezonu odpowiednim oczyszczeniu i przygotowaniu konstrukcji do wysyłki (za zakup kwiatów płaci Gmina) h)stosowaniu niezbędnych środków ochrony roślin i)Zamiataniu/odchwaszczaniu alejek parkowych i schodów. j)Utrzymaniu i bieżącej naprawie urządzeń małej architektury oraz dokonywaniu drobnych napraw alejek i obrzeży trawnikowych. Utrzymanie obejmuje m.in. mycie, malowanie, montaż/demontaż, uzupełnianie pojedynczych desek itp.wraz z zakupem niezbędnego materiału) k)Dokonywaniu 1raz w tygodniu monitoringu eksploatacyjnego urządzeń na placach zabaw. l)Dokonywaniu 2razy w roku wymiany piasku w piaskownicach na placach zabaw, który będzie zapewniany przez Gminę(przed oraz w trakcie sezonu letniego; a także każdorazowo po stwierdzeniu w nim obecności zanieczyszczeń odchodami) m)Opróżnianiu koszy parkowych, koszy na psie odchody, obejmującym systematyczne uzupełnianie torebek w dystrybutorach oraz załadunek i wywóz nieczystości na wysypisko. n)Codziennym zbieraniu odpadków wraz z Wywozem odpadów na składowisko oraz wykonywaniu innych zabiegów niezbędnych do uzyskania zamierzonego efektu końcowego. o)Przeprowadzaniu inwentaryzacji małej architektury raz w roku (kosze, kosze parkowe, ławki) 2. Zimowym utrzymaniu chodników, parkingów, schodów i alejek parkowych na terenie miasta Trzebnica polegającym na: a)Odśnieżaniu usuwaniu oblodzeń z chodników, parkingów, schodów i alejek parkowych bez względu na rodzaj nawierzchni oraz używanego sprzętu. b)Posypywaniu śliskich nawierzchni chodników, parkingów, schodów i alejek parkowych bez względu na rodzaj nawierzchni oraz używanego sprzętu. c)Montaż/demontaż zasłon przeciwśniegowych ok.200mb w miejscowości Sulisławice d)Zabezpieczeniu niezbędnego sprzętu, materiałów i narzędzi do prowadzenia akcji zima (za zakup materiałów płaci Gmina), które dostarczane będą do wskazanego przez Spółkę miejsca na terenie miasta. e)Prowadzeniu akcji zimowej całodobowo. Odśnieżanie będzie następować w ciągu 1 godziny po ustaniu opadów śniegu 3. Utrzymaniu czystości na terenie MiGm Trzebnica, polegającym na: a)Mechanicznym sprzątaniu ulic, na szerokości1m od krawężnika po obu stronach jezdni, bez względu na rodzaj używanego sprzętu wraz z wywozem nieczystości na składowisko odpadów i składowaniem. b)Ręcznym sprzątaniu jezdni przy krawężnikach, chodnikach, placach, parkingach i schodach bez względu na rodzaj nawierzchni wraz z wywozem nieczystości, w czasie do24h od momentu posprzątania na składowisko odpadów i składowaniem. c)Ręcznym oczyszczaniu azyli drogowych, rond oraz wpustów ulicznych wraz z wywozem nieczystości, na składowisko odpadów i składowaniem. d)Ręcznym sprzątaniu chodników, schodów, parkingów, wraz z wywozem nieczystości, w czasie do24h od momentu posprzątania na składowisko odpadów i składowaniem. e)opróżnianiu koszy i kontenerów z nieczystości wraz z wywozem nieczystości na składowisko odpadów i składowaniem (każda środa) f)Dekoracji miast - flagowaniu, średnio w ilości250flag z rozdekorowaniem po święcie oraz praniem i prasowaniem flag (flagi zapewnia Gmina, a w przypadku konieczności ich uzupełnienia braki będą uzupełniane na wniosek Spółki). g) Przygotowaniu pomników do lokalnych uroczystości, myciu płyt pomnikowych, ustawieniu i paleniu zniczy, flagowaniu pomników i rozdekorowaniu po święcie (flagi i znicze zapewnia Spółka, stojaki zapewnia Gmina). h)Pełnieniu dyżurów przy uroczystościach gminnych m.in. Boże Ciało, Św. Sadów, Dożynki itd. i)Dekoracja świąteczna miasta – montaż/demontaż choinek i innych ozdób, wraz z drobnymi naprawami. Dekoracje zapewnia Zamawiający j)Oczyszczaniu fontann po okresie użytkowania. k)Oczyszczaniu słupów i tablic ogłosz. poprzez: •systematyczne utrzymanie czystości wokół słupów i tablic, •raz w tygodniu w każdy poniedziałek zrywanie nieaktualnych, nieczytelnych oraz zniszczonych ogłoszeń itp., a w razie potrzeby ich podklejenie, •raz na kwartał całkowite oczyszczenie słupów i tablic z resztek plakatów i kleju, w miarę potrzeby (co najmniej raz w roku) dokonanie bieżącej naprawy i konserwacji obejmującej umycie słupów z tworzywa sztucznego, dokonanie napraw i impregnacji tablic wraz z Wywozem nieczystości na składowisko odpadów i składowaniem l)sprzątaniu wiat przystankowych co najmniej2razy w roku na zlecenie Gminy (gruntowne mycie,zamiatanie we wnętrzu,zbieranie nieczystości wokół nich w promieniu5m i w miarę potrzeby wykoszenie chwastów i trawy) wraz z wywozem nieczystości na składowisko odpadów i składowaniem. Oczyszczanie należy wykonać w niniejszych terminach tj. pozimowe do końca maja i na początek roku szkolnego, czyli do końca sierpnia i każdorazowo na wezwanie Zamawiającego m)Oczyszczaniu elementów infrastruktury drogowej m.in. bariery, znaki drogowe n)Przeprowadzaniu prac inwentaryzacyjnych.
Vorherige Bekanntmachung: 32222-2025
Interne Kennung: ZP.271.35.2024
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77310000 Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90610000 Straßenreinigung und Straßenkehrdienste, 90620000 Schneeräumung
5. Los
Los: LOT-0001