See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Usługa bankowa dotycząca zaciągnięcia przez Gminę Łask kredytu długoterminowego
Beschreibung: Przedmiotem niniejszego zamówienia jest usługa bankowa dotycząca zaciągnięcia przez Gminę Łask długoterminowego kredytu bankowego w wysokości 13.049.900,00 zł (słownie: trzynaście milionów czterdzieści dziewięć tysięcy dziewięćset złotych 00/100), w tym: na spłatę wcześniej zaciągniętych pożyczek i kredytów oraz na sfinansowanie planowanego deficytu występującego w budżecie Gminy Łask w roku 2025.
Vorherige Bekanntmachung: 659102-2025
Interne Kennung: BU.3051.1.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66113000 Kreditgewährung
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1) Przedmiotem niniejszego zamówienia jest usługa bankowa dotycząca zaciągnięcia przez Gminę Łask długoterminowego kredytu bankowego w wysokości 13.049.900,00 zł (słownie: trzynaście milionów czterdzieści dziewięć tysięcy dziewięćset złotych 00/100), w tym: na spłatę wcześniej zaciągniętych pożyczek i kredytów oraz na sfinansowanie planowanego deficytu występującego w budżecie Gminy Łask w roku 2025. 2) Wykonawca postawi do dyspozycji Zamawiającego środki w okresie od dnia podpisania umowy (nie wcześniej jednak niż po ustanowieniu prawnego zabezpieczenia kredytu) do dnia 30.12.2025 r. Zamawiający zastrzega sobie możliwość uruchomienia kredytu w transzach, najpóźniej w ciągu 1 dnia roboczego od dnia złożenia dyspozycji. 3) Termin spłaty pierwszych odsetek 31.03.2026 r. 4) Realizacja kredytu w okresie od dnia podpisania umowy do 30 grudnia 2025 roku. Uwaga: jest to przewidywany (pożądany) termin wykorzystania kredytu, przy czym uruchomienie kredytu nastąpi po ostatecznym rozstrzygnięciu przetargu i podpisaniu umowy. 5) Kredyt spłacany będzie w latach 2028-2038 6) Uruchomienie kredytu nastąpi w 2025 roku w transzach i kwotach uzgodnionych z Wykonawcą. Ostateczne uruchomienie środków z kredytu nastąpi nie później niż 30.12.2025 r. Spłata kredytu nastąpi w kwartalnych ratach, gdzie okres karencji w spłacie kapitału nastąpi do 31 grudnia 2027 r