2. Verfahren
Verfahren
Titel: Sukcesywna dostawa oleju napędowego do Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Koninie S.A., stacja paliw ul. Zakładowa lub ul. Poznańska
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa oleju napędowego w szacunkowej ilości 1 200 000 litrów (słownie: jeden milion dwieście tysięcy litrów) w okresie 12 m-cy; zastrzega się, iż określona szacunkowo ilość oleju napędowego jest maksymalną ilością objętą zamówieniem; rzeczywista ilość zamawianego oleju napędowego wynikać będzie z bieżących potrzeb zamawiającego, z zastrzeżeniem, że nie będzie ona mniejsza niż 60 % ilości maksymalnej; zastrzega się, iż zmniejszenie wielkości zamówienia do poziomu 60% nie spowoduje zmiany żadnych warunków zamówienia określonych w SWZ i zadeklarowanych przez Wykonawcę w ofercie; zamawiający cały zakupiony olej przeznaczy na użytek własny. 2. Wspólny Słownik Zamówień: kod 09 134 100-8 - olej napędowy. 3. Olej napędowy musi spełniać wymagania określone w powszechnie obowiązujących przepisach i normach, w szczególności: 1/ ustawy z dnia 25 sierpnia 2006 roku o systemie monitorowania i kontrolowania jakości paliw ( t.j. Dz.U. 2024r. poz. 1209 ze zm.); 2/ Rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 26 czerwca 2024 roku w sprawie metod badania jakości paliw ciekłych ( Dz.U.2024r. poz. 1058 ); 3/ Rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 26 czerwca 2024 roku w sprawie wymagań jakościowych dla paliw ciekłych ( Dz.U.2024r. poz. 1018), 4/ obowiązujących polskich i europejskich norm, w tym normy PN-EN 590:2022- 08 lub równoważnej „Paliwa do pojazdów samochodowych - Oleje napędowe - wymagania i metody badań”; przy czym wymagania zawarte w Rozporządzeniu są nadrzędne w stosunku do normy. W przypadku zmiany obowiązujących przepisów lub norm w trakcie dostaw, oferowany olej napędowy musi być zgodny ze znowelizowanymi przepisami i normami. Zamawiający wymaga, aby dostarczany olej napędowy był odpowiedni do pory roku i panujących warunków temperaturowych ( letni, przejściowy i zimowy). Parametry techniczne i chemiczne nie mogą być gorsze niż te, które określone są w w/w normach oraz załączniku do przywołanego rozporządzenia. 4. Zamawiający wymaga, aby udział produktów, w tym oprogramowania wykorzystywanego w wyposażeniu sieci telekomunikacyjnych pochodzących z państw członkowskich Unii Europejskiej, państw, z którymi Unia Europejska zawarła umowy o równym traktowaniu przedsiębiorców, lub państw, wobec których na mocy decyzji Rady stosuje się przepisy dyrektywy 2014/25/UE, przekraczał 50%.
Interne Kennung: PKS-15/116/01/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Ustawa Prawo zamówień publicznych z 11 września 2019 r. (t.j. Dz.U.2024 poz.1320 z późn. zm.)
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09134000 Gasöle
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Sukcesywna dostawa oleju napędowego do PKS w Koninie S.A. - stacja paliw ul. Zakładowa lub ul. Poznańska
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia zamówienia jest sukcesywna dostawa oleju napędowego w szacunkowej ilości 1 200 000 litrów (słownie: jeden milion dwieście tysięcy litrów) do Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Koninie S.A., ul. Zakładowa 4, 62-510 Konin - stacja paliw przy ul. Zakładowej lub przy ul. Poznańskiej, w okresie 12 m-cy; zamawiający zastrzega, iż określona szacunkowo ilość oleju napędowego jest maksymalną ilością objętą zamówieniem; rzeczywista ilość zamawianego oleju napędowego wynikać będzie z bieżących potrzeb zamawiającego, z zastrzeżeniem, że nie będzie ona mniejsza niż 60 % ilości maksymalnej; zastrzega się, iż zmniejszenie wielkości zamówienia do poziomu 60% nie spowoduje zmiany żadnych warunków zamówienia określonych w SWZ i zadeklarowanych przez Wykonawcę w ofercie; Zamawiający cały zakupiony olej przeznaczy na użytek własny. 2. Olej napędowy musi spełniać wymagania określone w powszechnie obowiązujących przepisach i normach, w szczególności: 1/ Rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 26 czerwca 2024 roku w sprawie wymagań jakościowych dla paliw ciekłych ( Dz.U.2024r. poz. 1018), 2/ obowiązujących polskich i europejskich norm, w tym normy PN-EN 590:2022-08 lub równoważnej „Paliwa do pojazdów samochodowych - Oleje napędowe - wymagania i metody badań”; przy czym wymagania zawarte w Rozporządzeniu są nadrzędne w stosunku do normy. W przypadku zmiany obowiązujących przepisów lub norm w trakcie dostaw, oferowany olej napędowy musi być zgodny ze znowelizowanymi przepisami i normami. 3/ ustawy z dnia 25 sierpnia 2006 roku o systemie monitorowania i kontrolowania jakości paliw ( t.j. Dz.U. 2024r. poz. 1209 ze zm.); 4/ Rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 26 czerwca 2024 roku w sprawie metod badania jakości paliw ciekłych ( Dz.U.2024r. poz. 1058 ); Zamawiający wymaga, aby dostarczany olej napędowy był odpowiedni do pory roku i panujących warunków temperaturowych ( letni, przejściowy i zimowy). Parametry techniczne i chemiczne nie mogą być gorsze niż te, które określone są w w/w normach oraz załączniku do przywołanego rozporządzenia. 4. Zamawiający wymaga, aby udział produktów pochodzących z państw członkowskich Unii Europejskiej, państw, z którymi Unia Europejska zawarła umowy o równym traktowaniu przedsiębiorców, lub państw, wobec których na mocy decyzji Rady stosuje się przepisy dyrektywy 2014/25/UE, przekraczał 50%. 5. Zamawiający, na podstawie art. 393 ust.1 pkt.4 Pzp, odrzuci ofertę Wykonawcy, w której udział produktów pochodzących z państw członkowskich Unii Europejskiej, państw, z którymi Unia Europejska zawarła umowy o równym traktowaniu przedsiębiorców, lub państw, wobec których na mocy decyzji Rady stosuje się przepisy dyrektywy 2014/25/UE, nie przekracza 50%.
Menge: 1 200 000 Liter