223174-2025 - Wettbewerb
Polen – Sonnenenergieanlage – „Budowa instalacji fotowoltaicznej i montaż pomp ciepła w SUW Lubachów w Zagórzu Śl.”
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen - Bauleistungen - Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel„Budowa instalacji fotowoltaicznej i montaż pomp ciepła w SUW Lubachów w Zagórzu Śl.”
BeschreibungKRÓTKI OPIS: Zadanie pn. „Budowa instalacji fotowoltaicznej i montaż pompy ciepła w SUW Lubachów w Zagórzu Śl.”, obejmuje modernizację systemu ogrzewania Stacji Uzdatniania Wody (SUW) Lubachów, polegającą na: 1. Modernizacji systemu grzewczego SUW Lubachów w ramach której przewiduje się likwidację kotłowni węglowej wraz z całym układem hydraulicznym obiegu kotłowego (do zwrotnicy hydraulicznej włącznie) oraz wykonanie nowego źródła ciepła zasilanego z pomp ciepła typu powietrze/woda wspomaganych pracą kotłów elektrycznych. 2. Montażu systemu fotowoltaicznego o mocy do 50 kWp, którego celem jest zbilansowanie potrzeb energetycznych kotłów elektrycznych, urządzeń wytwarzania ciepłej wody użytkowej oraz częściowe zbilansowanie potrzeb energetycznych kaskady pomp ciepła. Planowane jest ulokowanie systemu PV na dachu obiektu, w którym zlokalizowana jest kotłownia. 3. Wykonawca, odrębnie dla wskazanych powyżej zakresów, opracuje niezbędną do wykonania zadania dokumentację oraz operat kolaudacyjny, a także przeprowadzi szkolenia pracowników.
Interne KennungJRP/3/2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensSzczegółowe informacje w tym zakresie zawarto w I część SWZ: IDW, w szczególności w zakresie: - zastosowania procedury odwróconej - rozdział 2 IDW; - sposobu przygotowania i składania ofert - rozdział 13.2 IDW.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Zusätzliche Art des AuftragsBauleistungenDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09332000 Sonnenenergieanlage
Zusätzliche Einstufung (cpv): 42511110 Wärmepumpen, 45331000 Installation von Heizungs-, Lüftungs- und Klimaanlagen, 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 31122000 Stromerzeugungsanlagen, 45200000 Komplett- oder Teilbauleistungen im Hochbau sowie Tiefbauarbeiten, 45213250 Bauarbeiten für Industriebauten, 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 45311200 Elektroinstallationsarbeiten
5. Los
LosLOT-0001
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest modernizacja systemu grzewczego stacji uzdatniania wody „Lubachów” (dalej SUW), poprzez likwidację kotłowni węglowej oraz wykonanie nowego źródła ciepła, zasilanego z pomp ciepła typu powietrze/woda, wspomaganych pracą kotłów elektrycznych, wraz z wykonaniem systemu fotowoltaicznego bilansującego znaczną część zapotrzebowania na energię elektryczną nowego systemu ogrzewania. W zakres zadania wchodzą następujące etapy: 1. Opracowanie niezbędnej dokumentacji wraz z uzyskaniem wszystkich wymaganych uzgodnień i pozwoleń (jeżeli będzie to wymagane z uwagi na rozwiązania zaproponowane przez wykonawcę) wraz z oceną stanu pokrycia oraz dopuszczalnych obciążeń statycznych dachu, w celu oceny możliwości montażu instalacji fotowoltaicznej. 2. Budowa instalacji fotowoltaicznej, mającej na celu zasilanie SUW w dodatkową energię elektryczną, wytwarzaną we własnym źródle. 3. Adaptacja pomieszczenia kotłowni SUW w celu zabudowy systemu wytwarzania ciepła. Niezbędny zakres prac obejmuje co najmniej: • likwidację kotłowni węglowej, komina oraz całego układu hydraulicznego obiegu kotłowego; • niezbędną przebudowę istniejącej instalacji CO i CWU; • rozbudowę instalacji elektrycznej do wymaganej mocy (schemat instalacji przedstawiono w Załączniku nr 1 do OPZ); • roboty odtworzeniowe takie jak: uzupełnianie ścian, podłóg i stropów i powierzchni uszkodzonych w wyniku prowadzonych prac demontażowych i montażowych, odtworzenie posadzek, malowanie ścian we wszystkich pomieszczeniach, w których prowadzone będą prace. 4. Montaż pomp ciepła typu powietrze/ woda oraz kotłów elektrycznych, wraz z monitoringiem i wizualizacją całego układu.
Zusätzliche Art des AuftragsBauleistungen
Zusätzliche Art des AuftragsDienstleistungen