See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa żywności
Beschreibung: [1] Przedmiotem zamówienia jest dostawa produktów spożywczych do garnizonów wojskowych zlokalizowanych w Łasku i Sieradzu. [2] Zamówienie zostało podzielone na 6 części. [3] Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert częściowych, z zastrzeżeniem, że oferta musi obejmować wycenę całego asortymentu stanowiącego przedmiot zamówienia w ramach wybranej części. [4 ] Każdy Wykonawca może złożyć ofertę na wszystkie lub wybrane przez siebie części zamówienia. Zamawiający nie ogranicza ilości części, których wykonanie może zostać powierzone jednemu Wykonawcy. [5] Rodzaj oraz ilość zamawianego asortymentu zawiera formularz cenowy – załącznik nr 2 do SWZ. [6] Wykonawca sporządza ofertę, określając ceny jednostkowe poszczególnych pozycji asortymentowych. Formularz cenowy – załącznik nr 2 do SWZ stanowić będzie cennik do umowy o udzielenie zamówienia publicznego. [7] Jeżeli Zamawiający przewiduje wielkość opakowań jednostkowych dla danego asortymentu informacja taka jest zawarta w Szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia, stanowiącym załącznik nr 7 do SWZ. Zamawiający nie dopuszcza stosowania opakowań zastępczych na produkty żywnościowe. [8] Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (tj. parametry, normy jakościowe oraz inne wymagania) zawiera załącznik nr 7 do SWZ. Dostarczony towar musi spełniać minimalne wymagania jakościowe zawarte w tym dokumencie. [9] Wyroby muszą odpowiadać Polskim Normom wskazanym w OPZ. Dostarczane produkty muszą być świeże (dostawa przed upływem terminu przydatności do spożycia) oraz być w I gatunku. Oferowane wyroby powinny spełniać warunki sanitarne ich pozyskiwania, produkcji, przetwarzania, składowania, transportu oraz sprzedaży bezpośredniej zgodnie z obowiązującymi przepisami zgodnie z obowiązującymi przepisami. [10] Zamawiający zastrzega sobie aby do pierwszej dostawy produktów spożywczych Wykonawca dołączył oświadczenie potwierdzające, że produkty spożywcze pochodzą od producenta będącego pod stałym nadzorem właściwej Weterynaryjnej Inspekcji Sanitarnej. Jeżeli produkty pochodzą od innego podmiotu niż ich producent Wykonawca dodatkowo dołączy zaświadczenie potwierdzające, iż podmiot ten jest pod stałym nadzorem właściwego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego. Wykonawca zobowiązany będzie przedstawić dokumenty, o których mowa powyżej na każde żądanie Zamawiającego. [11] Wykonawca zobowiązany jest do pisemnego poinformowania Zamawiającego w przypadku występowania alergenów w dostarczonych produktach. [12] Wymagania Zamawiającego związane z dostawą produktów spożywczych: [12.1.] Wykonawca zapewnia specjalistyczny środek transportu odpowiedni dla przewożonego towaru zgodnie z obowiązującymi przepisami - wymogi określone w rozporządzeniu (WE) Nr 852/2004 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 29 kwietnia 2004r. w sprawie higieny środków spożywczych (Dz. U. UE z 2004 r., L 139), pod rygorem nie przyjęcia dostawy przez Zamawiającego. Wykonawca zobowiązuje się odpowiednio zabezpieczyć towar na czas przewozu, pod rygorem odpowiedzialności za braki i wady powstałe w czasie transportu. [12.2.] Wykonawca będzie zapewniał dostawę przedmiotu zamówienia sukcesywnie wg asortymentów określonego w formularzu cenowym. [12.3.] Dostawy odbywać się będą w terminach uzgodnionych z zamawiającym z częstotliwości określoną w „Opisie przedmiotu zamówienia” każdorazowo, na podstawie zamówienia składanego przez zamawiającego. Zamówienie może być złożone telefonicznie, faksem lub emailem. Przy czym maksymalny termin realizacji dostawy od chwili złożonego zamówienia nie może przekroczyć 48 godzin. [12.4.] Wykonawca dostarczy towar do magazynu zamawiającego znajdującego się na terenie Jednostki Wojskowej 1158 w Łasku przy ul. 9-go Maja 95, Gucin 58a oraz na terenie Jednostki Wojskowej 1551 w Sieradzu przy ul. Wojska Polskiego 78, w godzinach pracy zamawiającego od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 11.00, gdzie odbędzie się ilościowy i jakościowy odbiór materiałów będących przedmiotem umowy. [12.5.] W przypadkach określonych we wzorze umowy – załącznik nr 8 do SWZ na wniosek Zamawiającego dostawy mogą być realizowane w obrębie odpowiedzialności 32 BLT tj. 9 powiatów woj. łódzkiego - bełchatowski, łaski, pabianicki pajęczański, poddębicki, sieradzki, wieluński, wieruszowski, zduńskowolski.
Vorherige Bekanntmachung: 701489-2025
Interne Kennung: 04/PN/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Na podstawie art. 138 ust. 4 ustawy Pzp Zamawiający skraca termin składania ofert o 5 dni (postępowanie prowadzone przy użyciu środków komunikacji elektronicznej).
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 15000000 Nahrungsmittel, Getränke, Tabak und zugehörige Erzeugnisse
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część 1: mięso czerwone, wędliny z mięsa czerwonego, tłuszcze zwierzęce
Beschreibung: [1] Przedmiotem zamówienia jest dostawa produktów spożywczych do garnizonów wojskowych zlokalizowanych w Łasku i Sieradzu. [2] Zamówienie zostało podzielone na 6 części (Część 1: mięso czerwone, wędliny z mięsa czerwonego, tłuszcze zwierzęce). [3] Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert częściowych, z zastrzeżeniem, że oferta musi obejmować wycenę całego asortymentu stanowiącego przedmiot zamówienia w ramach wybranej części. [4] Każdy Wykonawca może złożyć ofertę na wszystkie lub wybrane przez siebie części zamówienia. Zamawiający nie ogranicza ilości części, których wykonanie może zostać powierzone jednemu Wykonawcy. [5] Rodzaj oraz ilość zamawianego asortymentu zawiera formularz cenowy – załącznik nr 2 do SWZ. [6] Wykonawca sporządza ofertę, określając ceny jednostkowe poszczególnych pozycji asortymentowych. Formularz cenowy – załącznik nr 2 do SWZ stanowić będzie cennik do umowy o udzielenie zamówienia publicznego. [7] Zamawiający jest uprawniony do zmiany asortymentu przewidzianego w Formularzu cenowym na inny asortyment w nim przewidziany (zmniejszenie lub zwiększenie ilości) z zastrzeżeniem, że nie może ulec zwiększeniu wartość całej umowy. Zmiana ta wymaga sporządzenia aneksu do umowy. [8] Jeżeli Zamawiający przewiduje wielkość opakowań jednostkowych dla danego asortymentu informacja taka jest zawarta w Szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia, stanowiącym załącznik nr 7 do SWZ. Zamawiający nie dopuszcza stosowania opakowań zastępczych na produkty żywnościowe. [9] Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (tj. parametry, normy jakościowe oraz inne wymagania) zawiera załącznik nr 7 do SWZ. Dostarczony towar musi spełniać minimalne wymagania jakościowe zawarte w tym dokumencie. [10] Wyroby muszą odpowiadać Polskim Normom wskazanym w OPZ. Dostarczane produkty muszą być świeże (dostawa przed upływem terminu przydatności do spożycia) oraz być w I gatunku. Oferowane wyroby powinny spełniać warunki sanitarne ich pozyskiwania, produkcji, przetwarzania, składowania, transportu oraz sprzedaży bezpośredniej zgodnie z obowiązującymi przepisami zgodnie z obowiązującymi przepisami. [11] Zamawiający zastrzega sobie aby do pierwszej dostawy produktów spożywczych Wykonawca dołączył oświadczenie potwierdzające, że produkty spożywcze pochodzą od producenta będącego pod stałym nadzorem właściwej Weterynaryjnej Inspekcji Sanitarnej. Jeżeli produkty pochodzą od innego podmiotu niż ich producent Wykonawca dodatkowo dołączy zaświadczenie potwierdzające, iż podmiot ten jest pod stałym nadzorem właściwego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego. Wykonawca zobowiązany będzie przedstawić dokumenty, o których mowa powyżej na każde żądanie Zamawiającego. [12] Wykonawca zobowiązany jest do pisemnego poinformowania Zamawiającego w przypadku występowania alergenów w dostarczonych produktach. [13] Wymagania Zamawiającego związane z dostawą produktów spożywczych: [13.1.] Wykonawca zapewnia specjalistyczny środek transportu odpowiedni dla przewożonego towaru zgodnie z obowiązującymi przepisami - wymogi określone w rozporządzeniu (WE) Nr 852/2004 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 29 kwietnia 2004r. w sprawie higieny środków spożywczych (Dz. U. UE z 2004 r., L 139), pod rygorem nie przyjęcia dostawy przez Zamawiającego. Wykonawca zobowiązuje się odpowiednio zabezpieczyć towar na czas przewozu, pod rygorem odpowiedzialności za braki i wady powstałe w czasie transportu. [13.2.] Wykonawca będzie zapewniał dostawę przedmiotu zamówienia sukcesywnie wg asortymentów określonego w formularzu cenowym. [13.3.] Dostawy odbywać się będą w terminach uzgodnionych z zamawiającym z częstotliwością określoną w „Opisie przedmiotu zamówienia” każdorazowo, na podstawie zamówienia składanego przez zamawiającego. Zamówienie może być złożone telefonicznie, faksem lub emailem. Przy czym maksymalny termin realizacji dostawy od chwili złożonego zamówienia nie może przekroczyć 48 godzin. [13.4.] Wykonawca dostarczy towar do magazynu zamawiającego znajdującego się na terenie Jednostki Wojskowej 1158 w Łasku przy ul. 9-go Maja 95, Gucin 58a oraz na terenie Jednostki Wojskowej 1551 w Sieradzu przy ul. Wojska Polskiego 78, w godzinach pracy zamawiającego od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 11.00, gdzie odbędzie się ilościowy i jakościowy odbiór materiałów będących przedmiotem umowy. [13.5.] W przypadkach określonych we wzorze umowy – załącznik nr 8 do SWZ na wniosek Zamawiającego dostawy mogą być realizowane w obrębie odpowiedzialności 32 BLT tj. 9 powiatów woj. łódzkiego - bełchatowski, łaski, pabianicki pajęczański, poddębicki, sieradzki, wieluński, wieruszowski, zduńskowolski.
Haupteinstufung (cpv): 15100000 Tierische Erzeugnisse, Fleisch und Fleischerzeugnisse
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający przewiduje możliwość zastosowania prawa opcji, o jakim stanowi art. 441 ustawy Pzp: [1] Zamawiający określił w formularzu cenowym rodzaj asortymentu, który będzie dostarczany w ramach umowy o udzielenie zamówienia publicznego. [2] Jeżeli w trakcie realizacji zamówienia okaże się, iż zamawiający posiada środki finansowe oraz potrzebę zamówienia większej ilości towarów w stosunku do przewidzianych w podstawowym zakresie zamówienia, zamawiający pozostawia sobie możliwość skorzystania z prawa opcji i zamówienia dodatkowych towarów, zgodnych z opisem przedmiotu zamówienia i zawartą umową, za które wykonawcy będzie przysługiwało odrębne wynagrodzenie. [3] W przypadku zamówienia dodatkowej ilości przedmiotu zamówienia rozliczenie będzie następowało na podstawie cen jednostkowych ujętych w ofercie wybranego wykonawcy i zawartej umowie. Zamówienie wynikające z prawa opcji nie przekroczy 50% wartości brutto zamówienia podstawowego. [4] Zamawiający zastrzega, iż część zamówienia określona jako prawo opcji jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem zamawiającego. Realizacja opcji może, ale nie musi nastąpić, w zależności od zapotrzebowania zamawiającego i na skutek jego dyspozycji w zakresie. Brak realizacji zamówienia w tym zakresie nie będzie rodzić żadnych roszczeń ze strony wykonawcy w stosunku do zamawiającego. [5] Zamawiający realizować będzie zamówienie po cenach jednostkowych zawartych w formularzu cenowym do wysokości wartości umowy brutto przewidzianej dla prawa opcji.
Los: LOT-0002
Titel: Część 2: mięso drobiowe, wędliny z mięsa drobiowego
Beschreibung: [1] Przedmiotem zamówienia jest dostawa produktów spożywczych do garnizonów wojskowych zlokalizowanych w Łasku i Sieradzu. [2] Zamówienie zostało podzielone na 6 części (Część 2: mięso drobiowe, wędliny z mięsa drobiowego). [3] Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert częściowych, z zastrzeżeniem, że oferta musi obejmować wycenę całego asortymentu stanowiącego przedmiot zamówienia w ramach wybranej części. [4] Każdy Wykonawca może złożyć ofertę na wszystkie lub wybrane przez siebie części zamówienia. Zamawiający nie ogranicza ilości części, których wykonanie może zostać powierzone jednemu Wykonawcy. [5] Rodzaj oraz ilość zamawianego asortymentu zawiera formularz cenowy – załącznik nr 2 do SWZ. [6] Wykonawca sporządza ofertę, określając ceny jednostkowe poszczególnych pozycji asortymentowych. Formularz cenowy – załącznik nr 2 do SWZ stanowić będzie cennik do umowy o udzielenie zamówienia publicznego. [7] Zamawiający jest uprawniony do zmiany asortymentu przewidzianego w Formularzu cenowym na inny asortyment w nim przewidziany (zmniejszenie lub zwiększenie ilości) z zastrzeżeniem, że nie może ulec zwiększeniu wartość całej umowy. Zmiana ta wymaga sporządzenia aneksu do umowy. [8] Jeżeli Zamawiający przewiduje wielkość opakowań jednostkowych dla danego asortymentu informacja taka jest zawarta w Szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia, stanowiącym załącznik nr 7 do SWZ. Zamawiający nie dopuszcza stosowania opakowań zastępczych na produkty żywnościowe. [9] Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (tj. parametry, normy jakościowe oraz inne wymagania) zawiera załącznik nr 7 do SWZ. Dostarczony towar musi spełniać minimalne wymagania jakościowe zawarte w tym dokumencie. [10] Wyroby muszą odpowiadać Polskim Normom wskazanym w OPZ. Dostarczane produkty muszą być świeże (dostawa przed upływem terminu przydatności do spożycia) oraz być w I gatunku. Oferowane wyroby powinny spełniać warunki sanitarne ich pozyskiwania, produkcji, przetwarzania, składowania, transportu oraz sprzedaży bezpośredniej zgodnie z obowiązującymi przepisami zgodnie z obowiązującymi przepisami. [11] Zamawiający zastrzega sobie aby do pierwszej dostawy produktów spożywczych Wykonawca dołączył oświadczenie potwierdzające, że produkty spożywcze pochodzą od producenta będącego pod stałym nadzorem właściwej Weterynaryjnej Inspekcji Sanitarnej. Jeżeli produkty pochodzą od innego podmiotu niż ich producent Wykonawca dodatkowo dołączy zaświadczenie potwierdzające, iż podmiot ten jest pod stałym nadzorem właściwego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego. Wykonawca zobowiązany będzie przedstawić dokumenty, o których mowa powyżej na każde żądanie Zamawiającego. [12] Wykonawca zobowiązany jest do pisemnego poinformowania Zamawiającego w przypadku występowania alergenów w dostarczonych produktach. [13] Wymagania Zamawiającego związane z dostawą produktów spożywczych: [13.1.] Wykonawca zapewnia specjalistyczny środek transportu odpowiedni dla przewożonego towaru zgodnie z obowiązującymi przepisami - wymogi określone w rozporządzeniu (WE) Nr 852/2004 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 29 kwietnia 2004r. w sprawie higieny środków spożywczych (Dz. U. UE z 2004 r., L 139), pod rygorem nie przyjęcia dostawy przez Zamawiającego. Wykonawca zobowiązuje się odpowiednio zabezpieczyć towar na czas przewozu, pod rygorem odpowiedzialności za braki i wady powstałe w czasie transportu. [13.2.] Wykonawca będzie zapewniał dostawę przedmiotu zamówienia sukcesywnie wg asortymentów określonego w formularzu cenowym. [13.3.] Dostawy odbywać się będą w terminach uzgodnionych z zamawiającym z częstotliwością określoną w „Opisie przedmiotu zamówienia” każdorazowo, na podstawie zamówienia składanego przez zamawiającego. Zamówienie może być złożone telefonicznie, faksem lub emailem. Przy czym maksymalny termin realizacji dostawy od chwili złożonego zamówienia nie może przekroczyć 48 godzin. [13.4.] Wykonawca dostarczy towar do magazynu zamawiającego znajdującego się na terenie Jednostki Wojskowej 1158 w Łasku przy ul. 9-go Maja 95, Gucin 58a oraz na terenie Jednostki Wojskowej 1551 w Sieradzu przy ul. Wojska Polskiego 78, w godzinach pracy zamawiającego od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 11.00, gdzie odbędzie się ilościowy i jakościowy odbiór materiałów będących przedmiotem umowy. [13.5.] W przypadkach określonych we wzorze umowy – załącznik nr 8 do SWZ na wniosek Zamawiającego dostawy mogą być realizowane w obrębie odpowiedzialności 32 BLT tj. 9 powiatów woj. łódzkiego - bełchatowski, łaski, pabianicki pajęczański, poddębicki, sieradzki, wieluński, wieruszowski, zduńskowolski.
Los: LOT-0003
Titel: Część 3: pieczywo oraz wyroby piekarskie i cukiernicze
Beschreibung: [1] Przedmiotem zamówienia jest dostawa produktów spożywczych do garnizonów wojskowych zlokalizowanych w Łasku i Sieradzu. [2] Zamówienie zostało podzielone na 6 części (Część 3: pieczywo oraz wyroby piekarskie i cukiernicze). [3] Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert częściowych, z zastrzeżeniem, że oferta musi obejmować wycenę całego asortymentu stanowiącego przedmiot zamówienia w ramach wybranej części. [4] Każdy Wykonawca może złożyć ofertę na wszystkie lub wybrane przez siebie części zamówienia. Zamawiający nie ogranicza ilości części, których wykonanie może zostać powierzone jednemu Wykonawcy. [5] Rodzaj oraz ilość zamawianego asortymentu zawiera formularz cenowy – załącznik nr 2 do SWZ. [6] Wykonawca sporządza ofertę, określając ceny jednostkowe poszczególnych pozycji asortymentowych. Formularz cenowy – załącznik nr 2 do SWZ stanowić będzie cennik do umowy o udzielenie zamówienia publicznego. [7] Zamawiający jest uprawniony do zmiany asortymentu przewidzianego w Formularzu cenowym na inny asortyment w nim przewidziany (zmniejszenie lub zwiększenie ilości) z zastrzeżeniem, że nie może ulec zwiększeniu wartość całej umowy. Zmiana ta wymaga sporządzenia aneksu do umowy. [8] Jeżeli Zamawiający przewiduje wielkość opakowań jednostkowych dla danego asortymentu informacja taka jest zawarta w Szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia, stanowiącym załącznik nr 7 do SWZ. Zamawiający nie dopuszcza stosowania opakowań zastępczych na produkty żywnościowe. [9] Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (tj. parametry, normy jakościowe oraz inne wymagania) zawiera załącznik nr 7 do SWZ. Dostarczony towar musi spełniać minimalne wymagania jakościowe zawarte w tym dokumencie. [10] Wyroby muszą odpowiadać Polskim Normom wskazanym w OPZ. Dostarczane produkty muszą być świeże (dostawa przed upływem terminu przydatności do spożycia) oraz być w I gatunku. Oferowane wyroby powinny spełniać warunki sanitarne ich pozyskiwania, produkcji, przetwarzania, składowania, transportu oraz sprzedaży bezpośredniej zgodnie z obowiązującymi przepisami zgodnie z obowiązującymi przepisami. [11] Zamawiający zastrzega sobie aby do pierwszej dostawy produktów spożywczych Wykonawca dołączył oświadczenie potwierdzające, że produkty spożywcze pochodzą od producenta będącego pod stałym nadzorem właściwej Weterynaryjnej Inspekcji Sanitarnej. Jeżeli produkty pochodzą od innego podmiotu niż ich producent Wykonawca dodatkowo dołączy zaświadczenie potwierdzające, iż podmiot ten jest pod stałym nadzorem właściwego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego. Wykonawca zobowiązany będzie przedstawić dokumenty, o których mowa powyżej na każde żądanie Zamawiającego. [12] Wykonawca zobowiązany jest do pisemnego poinformowania Zamawiającego w przypadku występowania alergenów w dostarczonych produktach. [13] Wymagania Zamawiającego związane z dostawą produktów spożywczych: [13.1.] Wykonawca zapewnia specjalistyczny środek transportu odpowiedni dla przewożonego towaru zgodnie z obowiązującymi przepisami - wymogi określone w rozporządzeniu (WE) Nr 852/2004 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 29 kwietnia 2004r. w sprawie higieny środków spożywczych (Dz. U. UE z 2004 r., L 139), pod rygorem nie przyjęcia dostawy przez Zamawiającego. Wykonawca zobowiązuje się odpowiednio zabezpieczyć towar na czas przewozu, pod rygorem odpowiedzialności za braki i wady powstałe w czasie transportu. [13.2.] Wykonawca będzie zapewniał dostawę przedmiotu zamówienia sukcesywnie wg asortymentów określonego w formularzu cenowym. [13.3.] Dostawy odbywać się będą w terminach uzgodnionych z zamawiającym z częstotliwością określoną w „Opisie przedmiotu zamówienia” każdorazowo, na podstawie zamówienia składanego przez zamawiającego. Zamówienie może być złożone telefonicznie, faksem lub emailem. Przy czym maksymalny termin realizacji dostawy od chwili złożonego zamówienia nie może przekroczyć 48 godzin. [13.4.] Wykonawca dostarczy towar do magazynu zamawiającego znajdującego się na terenie Jednostki Wojskowej 1158 w Łasku przy ul. 9-go Maja 95, Gucin 58a oraz na terenie Jednostki Wojskowej 1551 w Sieradzu przy ul. Wojska Polskiego 78, w godzinach pracy zamawiającego od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 11.00, gdzie odbędzie się ilościowy i jakościowy odbiór materiałów będących przedmiotem umowy. [13.5.] W przypadkach określonych we wzorze umowy – załącznik nr 8 do SWZ na wniosek Zamawiającego dostawy mogą być realizowane w obrębie odpowiedzialności 32 BLT tj. 9 powiatów woj. łódzkiego - bełchatowski, łaski, pabianicki pajęczański, poddębicki, sieradzki, wieluński, wieruszowski, zduńskowolski.
Haupteinstufung (cpv): 15810000 Brotwaren, zubereitete Brotwaren und Gebäck
Los: LOT-0004
Titel: Część 4: produkty głęboko mrożone
Beschreibung: [1] Przedmiotem zamówienia jest dostawa produktów spożywczych do garnizonów wojskowych zlokalizowanych w Łasku i Sieradzu. [2] Zamówienie zostało podzielone na 6 części (Część 4: produkty głęboko mrożone). [3] Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert częściowych, z zastrzeżeniem, że oferta musi obejmować wycenę całego asortymentu stanowiącego przedmiot zamówienia w ramach wybranej części. [4] Każdy Wykonawca może złożyć ofertę na wszystkie lub wybrane przez siebie części zamówienia. Zamawiający nie ogranicza ilości części, których wykonanie może zostać powierzone jednemu Wykonawcy. [5] Rodzaj oraz ilość zamawianego asortymentu zawiera formularz cenowy – załącznik nr 2 do SWZ. [6] Wykonawca sporządza ofertę, określając ceny jednostkowe poszczególnych pozycji asortymentowych. Formularz cenowy – załącznik nr 2 do SWZ stanowić będzie cennik do umowy o udzielenie zamówienia publicznego. [7] Zamawiający jest uprawniony do zmiany asortymentu przewidzianego w Formularzu cenowym na inny asortyment w nim przewidziany (zmniejszenie lub zwiększenie ilości) z zastrzeżeniem, że nie może ulec zwiększeniu wartość całej umowy. Zmiana ta wymaga sporządzenia aneksu do umowy. [8] Jeżeli Zamawiający przewiduje wielkość opakowań jednostkowych dla danego asortymentu informacja taka jest zawarta w Szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia, stanowiącym załącznik nr 7 do SWZ. Zamawiający nie dopuszcza stosowania opakowań zastępczych na produkty żywnościowe. [9] Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (tj. parametry, normy jakościowe oraz inne wymagania) zawiera załącznik nr 7 do SWZ. Dostarczony towar musi spełniać minimalne wymagania jakościowe zawarte w tym dokumencie. [10] Wyroby muszą odpowiadać Polskim Normom wskazanym w OPZ. Dostarczane produkty muszą być świeże (dostawa przed upływem terminu przydatności do spożycia) oraz być w I gatunku. Oferowane wyroby powinny spełniać warunki sanitarne ich pozyskiwania, produkcji, przetwarzania, składowania, transportu oraz sprzedaży bezpośredniej zgodnie z obowiązującymi przepisami zgodnie z obowiązującymi przepisami. [11] Zamawiający zastrzega sobie aby do pierwszej dostawy produktów spożywczych Wykonawca dołączył oświadczenie potwierdzające, że produkty spożywcze pochodzą od producenta będącego pod stałym nadzorem właściwej Weterynaryjnej Inspekcji Sanitarnej. Jeżeli produkty pochodzą od innego podmiotu niż ich producent Wykonawca dodatkowo dołączy zaświadczenie potwierdzające, iż podmiot ten jest pod stałym nadzorem właściwego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego. Wykonawca zobowiązany będzie przedstawić dokumenty, o których mowa powyżej na każde żądanie Zamawiającego. [12] Wykonawca zobowiązany jest do pisemnego poinformowania Zamawiającego w przypadku występowania alergenów w dostarczonych produktach. [13] Wymagania Zamawiającego związane z dostawą produktów spożywczych: [13.1.] Wykonawca zapewnia specjalistyczny środek transportu odpowiedni dla przewożonego towaru zgodnie z obowiązującymi przepisami - wymogi określone w rozporządzeniu (WE) Nr 852/2004 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 29 kwietnia 2004r. w sprawie higieny środków spożywczych (Dz. U. UE z 2004 r., L 139), pod rygorem nie przyjęcia dostawy przez Zamawiającego. Wykonawca zobowiązuje się odpowiednio zabezpieczyć towar na czas przewozu, pod rygorem odpowiedzialności za braki i wady powstałe w czasie transportu. [13.2.] Wykonawca będzie zapewniał dostawę przedmiotu zamówienia sukcesywnie wg asortymentów określonego w formularzu cenowym. [13.3.] Dostawy odbywać się będą w terminach uzgodnionych z zamawiającym z częstotliwością określoną w „Opisie przedmiotu zamówienia” każdorazowo, na podstawie zamówienia składanego przez zamawiającego. Zamówienie może być złożone telefonicznie, faksem lub emailem. Przy czym maksymalny termin realizacji dostawy od chwili złożonego zamówienia nie może przekroczyć 48 godzin. [13.4.] Wykonawca dostarczy towar do magazynu zamawiającego znajdującego się na terenie Jednostki Wojskowej 1158 w Łasku przy ul. 9-go Maja 95, Gucin 58a oraz na terenie Jednostki Wojskowej 1551 w Sieradzu przy ul. Wojska Polskiego 78, w godzinach pracy zamawiającego od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 11.00, gdzie odbędzie się ilościowy i jakościowy odbiór materiałów będących przedmiotem umowy. [13.5.] W przypadkach określonych we wzorze umowy – załącznik nr 8 do SWZ na wniosek Zamawiającego dostawy mogą być realizowane w obrębie odpowiedzialności 32 BLT tj. 9 powiatów woj. łódzkiego - bełchatowski, łaski, pabianicki pajęczański, poddębicki, sieradzki, wieluński, wieruszowski, zduńskowolski.
Haupteinstufung (cpv): 15896000 Tiefkühlprodukte
Los: LOT-0005
Titel: Część 5: nabiał i produkty mleczne
Beschreibung: [1] Przedmiotem zamówienia jest dostawa produktów spożywczych do garnizonów wojskowych zlokalizowanych w Łasku i Sieradzu. [2] Zamówienie zostało podzielone na 6 części (Część 5: nabiał i produkty mleczne). [3] Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert częściowych, z zastrzeżeniem, że oferta musi obejmować wycenę całego asortymentu stanowiącego przedmiot zamówienia w ramach wybranej części. [4] Każdy Wykonawca może złożyć ofertę na wszystkie lub wybrane przez siebie części zamówienia. Zamawiający nie ogranicza ilości części, których wykonanie może zostać powierzone jednemu Wykonawcy. [5] Rodzaj oraz ilość zamawianego asortymentu zawiera formularz cenowy – załącznik nr 2 do SWZ. [6] Wykonawca sporządza ofertę, określając ceny jednostkowe poszczególnych pozycji asortymentowych. Formularz cenowy – załącznik nr 2 do SWZ stanowić będzie cennik do umowy o udzielenie zamówienia publicznego. [7] Zamawiający jest uprawniony do zmiany asortymentu przewidzianego w Formularzu cenowym na inny asortyment w nim przewidziany (zmniejszenie lub zwiększenie ilości) z zastrzeżeniem, że nie może ulec zwiększeniu wartość całej umowy. Zmiana ta wymaga sporządzenia aneksu do umowy. [8] Jeżeli Zamawiający przewiduje wielkość opakowań jednostkowych dla danego asortymentu informacja taka jest zawarta w Szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia, stanowiącym załącznik nr 7 do SWZ. Zamawiający nie dopuszcza stosowania opakowań zastępczych na produkty żywnościowe. [9] Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (tj. parametry, normy jakościowe oraz inne wymagania) zawiera załącznik nr 7 do SWZ. Dostarczony towar musi spełniać minimalne wymagania jakościowe zawarte w tym dokumencie. [10] Wyroby muszą odpowiadać Polskim Normom wskazanym w OPZ. Dostarczane produkty muszą być świeże (dostawa przed upływem terminu przydatności do spożycia) oraz być w I gatunku. Oferowane wyroby powinny spełniać warunki sanitarne ich pozyskiwania, produkcji, przetwarzania, składowania, transportu oraz sprzedaży bezpośredniej zgodnie z obowiązującymi przepisami zgodnie z obowiązującymi przepisami. [11] Zamawiający zastrzega sobie aby do pierwszej dostawy produktów spożywczych Wykonawca dołączył oświadczenie potwierdzające, że produkty spożywcze pochodzą od producenta będącego pod stałym nadzorem właściwej Weterynaryjnej Inspekcji Sanitarnej. Jeżeli produkty pochodzą od innego podmiotu niż ich producent Wykonawca dodatkowo dołączy zaświadczenie potwierdzające, iż podmiot ten jest pod stałym nadzorem właściwego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego. Wykonawca zobowiązany będzie przedstawić dokumenty, o których mowa powyżej na każde żądanie Zamawiającego. [12] Wykonawca zobowiązany jest do pisemnego poinformowania Zamawiającego w przypadku występowania alergenów w dostarczonych produktach. [13] Wymagania Zamawiającego związane z dostawą produktów spożywczych: [13.1.] Wykonawca zapewnia specjalistyczny środek transportu odpowiedni dla przewożonego towaru zgodnie z obowiązującymi przepisami - wymogi określone w rozporządzeniu (WE) Nr 852/2004 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 29 kwietnia 2004r. w sprawie higieny środków spożywczych (Dz. U. UE z 2004 r., L 139), pod rygorem nie przyjęcia dostawy przez Zamawiającego. Wykonawca zobowiązuje się odpowiednio zabezpieczyć towar na czas przewozu, pod rygorem odpowiedzialności za braki i wady powstałe w czasie transportu. [13.2.] Wykonawca będzie zapewniał dostawę przedmiotu zamówienia sukcesywnie wg asortymentów określonego w formularzu cenowym. [13.3.] Dostawy odbywać się będą w terminach uzgodnionych z zamawiającym z częstotliwością określoną w „Opisie przedmiotu zamówienia” każdorazowo, na podstawie zamówienia składanego przez zamawiającego. Zamówienie może być złożone telefonicznie, faksem lub emailem. Przy czym maksymalny termin realizacji dostawy od chwili złożonego zamówienia nie może przekroczyć 48 godzin. [13.4.] Wykonawca dostarczy towar do magazynu zamawiającego znajdującego się na terenie Jednostki Wojskowej 1158 w Łasku przy ul. 9-go Maja 95, Gucin 58a oraz na terenie Jednostki Wojskowej 1551 w Sieradzu przy ul. Wojska Polskiego 78, w godzinach pracy zamawiającego od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 11.00, gdzie odbędzie się ilościowy i jakościowy odbiór materiałów będących przedmiotem umowy. [13.5.] W przypadkach określonych we wzorze umowy – załącznik nr 8 do SWZ na wniosek Zamawiającego dostawy mogą być realizowane w obrębie odpowiedzialności 32 BLT tj. 9 powiatów woj. łódzkiego - bełchatowski, łaski, pabianicki pajęczański, poddębicki, sieradzki, wieluński, wieruszowski, zduńskowolski.
Haupteinstufung (cpv): 15500000 Molkereierzeugnisse
Los: LOT-0006
Titel: Część 6: warzywa i owoce
Beschreibung: [1] Przedmiotem zamówienia jest dostawa produktów spożywczych do garnizonów wojskowych zlokalizowanych w Łasku i Sieradzu. [2] Zamówienie zostało podzielone na 6 części (Część 6: warzywa i owoce). [3] Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert częściowych, z zastrzeżeniem, że oferta musi obejmować wycenę całego asortymentu stanowiącego przedmiot zamówienia w ramach wybranej części. [4] Każdy Wykonawca może złożyć ofertę na wszystkie lub wybrane przez siebie części zamówienia. Zamawiający nie ogranicza ilości części, których wykonanie może zostać powierzone jednemu Wykonawcy. [5] Rodzaj oraz ilość zamawianego asortymentu zawiera formularz cenowy – załącznik nr 2 do SWZ. [6] Wykonawca sporządza ofertę, określając ceny jednostkowe poszczególnych pozycji asortymentowych. Formularz cenowy – załącznik nr 2 do SWZ stanowić będzie cennik do umowy o udzielenie zamówienia publicznego. [7] Zamawiający jest uprawniony do zmiany asortymentu przewidzianego w Formularzu cenowym na inny asortyment w nim przewidziany (zmniejszenie lub zwiększenie ilości) z zastrzeżeniem, że nie może ulec zwiększeniu wartość całej umowy. Zmiana ta wymaga sporządzenia aneksu do umowy. [8] Jeżeli Zamawiający przewiduje wielkość opakowań jednostkowych dla danego asortymentu informacja taka jest zawarta w Szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia, stanowiącym załącznik nr 7 do SWZ. Zamawiający nie dopuszcza stosowania opakowań zastępczych na produkty żywnościowe. [9] Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (tj. parametry, normy jakościowe oraz inne wymagania) zawiera załącznik nr 7 do SWZ. Dostarczony towar musi spełniać minimalne wymagania jakościowe zawarte w tym dokumencie. [10] Wyroby muszą odpowiadać Polskim Normom wskazanym w OPZ. Dostarczane produkty muszą być świeże (dostawa przed upływem terminu przydatności do spożycia) oraz być w I gatunku. Oferowane wyroby powinny spełniać warunki sanitarne ich pozyskiwania, produkcji, przetwarzania, składowania, transportu oraz sprzedaży bezpośredniej zgodnie z obowiązującymi przepisami zgodnie z obowiązującymi przepisami. [11] Zamawiający zastrzega sobie aby do pierwszej dostawy produktów spożywczych Wykonawca dołączył oświadczenie potwierdzające, że produkty spożywcze pochodzą od producenta będącego pod stałym nadzorem właściwej Weterynaryjnej Inspekcji Sanitarnej. Jeżeli produkty pochodzą od innego podmiotu niż ich producent Wykonawca dodatkowo dołączy zaświadczenie potwierdzające, iż podmiot ten jest pod stałym nadzorem właściwego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego. Wykonawca zobowiązany będzie przedstawić dokumenty, o których mowa powyżej na każde żądanie Zamawiającego. [12] Wykonawca zobowiązany jest do pisemnego poinformowania Zamawiającego w przypadku występowania alergenów w dostarczonych produktach. [13] Wymagania Zamawiającego związane z dostawą produktów spożywczych: [13.1.] Wykonawca zapewnia specjalistyczny środek transportu odpowiedni dla przewożonego towaru zgodnie z obowiązującymi przepisami - wymogi określone w rozporządzeniu (WE) Nr 852/2004 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 29 kwietnia 2004r. w sprawie higieny środków spożywczych (Dz. U. UE z 2004 r., L 139), pod rygorem nie przyjęcia dostawy przez Zamawiającego. Wykonawca zobowiązuje się odpowiednio zabezpieczyć towar na czas przewozu, pod rygorem odpowiedzialności za braki i wady powstałe w czasie transportu. [13.2.] Wykonawca będzie zapewniał dostawę przedmiotu zamówienia sukcesywnie wg asortymentów określonego w formularzu cenowym. [13.3.] Dostawy odbywać się będą w terminach uzgodnionych z zamawiającym z częstotliwością określoną w „Opisie przedmiotu zamówienia” każdorazowo, na podstawie zamówienia składanego przez zamawiającego. Zamówienie może być złożone telefonicznie, faksem lub emailem. Przy czym maksymalny termin realizacji dostawy od chwili złożonego zamówienia nie może przekroczyć 48 godzin. [13.4.] Wykonawca dostarczy towar do magazynu zamawiającego znajdującego się na terenie Jednostki Wojskowej 1158 w Łasku przy ul. 9-go Maja 95, Gucin 58a oraz na terenie Jednostki Wojskowej 1551 w Sieradzu przy ul. Wojska Polskiego 78, w godzinach pracy zamawiającego od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 11.00, gdzie odbędzie się ilościowy i jakościowy odbiór materiałów będących przedmiotem umowy. [13.5.] W przypadkach określonych we wzorze umowy – załącznik nr 8 do SWZ na wniosek Zamawiającego dostawy mogą być realizowane w obrębie odpowiedzialności 32 BLT tj. 9 powiatów woj. łódzkiego - bełchatowski, łaski, pabianicki pajęczański, poddębicki, sieradzki, wieluński, wieruszowski, zduńskowolski.
Haupteinstufung (cpv): 03200000 Getreide, Kartoffeln/Erdäpfel, Gemüse und Obst