2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu gminy Sulejów na 2026 rok
Beschreibung: 3.1 Przedmiotem zamówienia jest odbieranie, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych w szacunkowej średniej ilości miesięcznej w kwocie podstawowej 458,33 Mg (łącznie na cały okres umowy 5 500 Mg), opcjonalnie: nie więcej niż 400 Mg - w skali całej umowy (szczegółowy opis prawa opcji zawarty jest w pkt 21.10 SWZ) ze wszystkich nieruchomości zamieszkałych, oraz od domku letniskowego lub od innej nieruchomości wykorzystywanej na cele rekreacyjno – wypoczynkowe, w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, zgodnie z zapisami ustawy z dnia 13 września 1996r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, oraz aktami wykonawczymi, a także aktualnymi w okresie wykonywania zamówienia zapisami Planu gospodarki odpadami dla województwa łódzkiego i przepisami prawa miejscowego oraz odbiorze i zagospodarowaniu całej ilości odpadów komunalnych, przekazanych przez właścicieli nieruchomości zamieszkałych oraz od domku letniskowego lub od innej nieruchomości wykorzystywanej na cele rekreacyjno – wypoczynkowe na terenie gminy Sulejów do PSZOK (bez prowadzenia i obsługi PSZOK. 3.2 Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w Załączniku nr 1 do SWZ. 3.3 Zgodnie z art. 4 ust. 3 Ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami Zamawiający przewidział warunki służące zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami. Warunki te Wykonawca winien spełnić w następujący sposób: • nadruki na workach na różnego rodzaju odpady z odpowiednią wielkością i rodzajem czcionki (bezszeryfowa), • poprzez sporządzenie harmonogramów usuwania odpadów jako plików dostępnych dla osób z niepełnosprawnościami z rozszerzeniem PDF (minimalna wielkość czcionki w harmonogramach – 11), ponadto 1 egz. harmonogramów winien być sporządzony w postaci tekstu wypukłego lub wykonanego pismem Braille’a i przekazany do Urzędu Miejskiego w Sulejowie w celu rozdysponowania dla osób z niepełnosprawnościami. 3.5 Zamawiający mając na uwadze treść art. 68 a ustawy z dnia 11 stycznia 2018 r. o elektromobilności i paliwach alternatywnych informuje, że do minimalnych udziałów pojazdów nisko- i zeroemisyjnych w całkowitej liczbie pojazdów objętych zamówieniami, zaliczają się także pojazdy wykorzystywane w usługach wywozu odpadów (kod CPV 90511000-2), co wynika wprost z treści art. 68 b pkt 3 wyżej cytowanej ustawy. Wykonawca zapewni udział pojazdów elektrycznych lub pojazdów napędzanych gazem ziemnym we flocie użytkowanych pojazdów przy wykonywaniu przedmiotu zamówienia na poziomie nie mniejszym niż 9%, zgodnie z wymogami określonymi w art. 68a ustawy z dnia 11 stycznia 2018 r o elektromobilności i paliwach alternatywnych. Przy określaniu rodzajów pojazdów zastosowanie znajduje nomenklatura rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2018/858 z dnia 30 maja 2018 r. w sprawie homologacji i nadzoru rynku pojazdów silnikowych i ich przyczep oraz układów, komponentów i oddzielnych zespołów technicznych przeznaczonych do tych pojazdów, zmieniającego rozporządzenie (WE) nr 715/2007 i (WE) nr 595/2009 oraz uchylającego dyrektywę 2007/46/WE. Przez pojazdy elektryczne, rozumie się pojazdy samochodowe w rozumieniu art. 2 pkt 33 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym (tj. pojazdy silnikowe, których konstrukcja umożliwia jazdę z prędkością przekraczającą 25 km/h z wyłączeniem ciągników rolniczych), wykorzystujące do napędu wyłącznie energię elektryczną akumulowaną przez podłączenie do zewnętrznego źródła zasilania. Przez pojazdy napędzane gazem ziemnym rozumie się pojazdy samochodowe w rozumieniu art. 2 pkt 33 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym (tj. pojazdy silnikowe, których konstrukcja umożliwia jazdę z prędkością przekraczającą 25 km/h z wyłączeniem ciągników rolniczych), wykorzystujące do napędu sprężony gaz ziemny (CNG) lub skroplony gaz ziemny (LNG), w tym pochodzący z biometanu. Udział procentowego limitu pojazdów elektrycznych lub pojazdów napędzanych gazem ziemnym oblicza się stosując zasadę, zgodnie z którą wielkość tego udziału poniżej 0,5 zaokrągla się w dół, a wielkość tego udziału 0,5 i powyżej zaokrągla się w górę. Przykład: Jeżeli Wykonawca użytkować będzie przy wykonaniu zamówienia ogółem: • 7 - 16 pojazdów to udział pojazdów elektrycznych lub pojazdów napędzanych gazem ziemnym wynosić musi min. 1 sztuka, • od 17 do 27 pojazdów to udział pojazdów elektrycznych lub pojazdów napędzanych gazem ziemnym wynosić musi min. 2 sztuki. W związku z powyższym Wykonawca winien zapewnić udział pojazdów nisko i zeroemisyjnych we flocie pojazdów użytkowanych przy wykonywaniu przedmiotowego zamówienia, o ile ich ilość wynosi 7 lub więcej pojazdów. W takiej sytuacji w razie niezapewnienia przez Wykonawcę w/w obowiązku i wystąpienia z tego powodu skutków prawnych określonych przepisami prawa, Zamawiający odstępuje od umowy ze skutkiem natychmiastowym. Termin realizacji zamówienia: 12 miesięcy począwszy od dnia 01.01.2026 r. Obecna umowa na tożsame zamówienie obowiązuje do 31.12.2025 r. Zgodnie z SWZ
Vorherige Bekanntmachung: 703741-2025
Interne Kennung: ZP.271.1.39.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90533000 Verwaltung von Müllhalden, 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest odbieranie, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych w szacunkowej średniej ilości miesięcznej w kwocie podstawowej 458,33 Mg (łącznie na cały okres umowy 5 500 Mg), opcjonalnie: nie więcej niż 400 Mg - w skali całej umowy (szczegółowy opis prawa opcji zawarty jest w pkt 21.10 SWZ) ze wszystkich nieruchomości zamieszkałych, oraz od domku letniskowego lub od innej nieruchomości wykorzystywanej na cele rekreacyjno – wypoczynkowe, w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, zgodnie z zapisami ustawy z dnia 13 września 1996r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, oraz aktami wykonawczymi, a także aktualnymi w okresie wykonywania zamówienia zapisami Planu gospodarki odpadami dla województwa łódzkiego i przepisami prawa miejscowego oraz odbiorze i zagospodarowaniu całej ilości odpadów komunalnych, przekazanych przez właścicieli nieruchomości zamieszkałych oraz od domku letniskowego lub od innej nieruchomości wykorzystywanej na cele rekreacyjno – wypoczynkowe na terenie gminy Sulejów do PSZOK (bez prowadzenia i obsługi PSZOK. 3.2 Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w Załączniku nr 1 do SWZ. 3.3 Zgodnie z art. 4 ust. 3 Ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami Zamawiający przewidział warunki służące zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami. Warunki te Wykonawca winien spełnić w następujący sposób: • nadruki na workach na różnego rodzaju odpady z odpowiednią wielkością i rodzajem czcionki (bezszeryfowa), • poprzez sporządzenie harmonogramów usuwania odpadów jako plików dostępnych dla osób z niepełnosprawnościami z rozszerzeniem PDF (minimalna wielkość czcionki w harmonogramach – 11), ponadto 1 egz. harmonogramów winien być sporządzony w postaci tekstu wypukłego lub wykonanego pismem Braille’a i przekazany do Urzędu Miejskiego w Sulejowie w celu rozdysponowania dla osób z niepełnosprawnościami. 3.5 Zamawiający mając na uwadze treść art. 68 a ustawy z dnia 11 stycznia 2018 r. o elektromobilności i paliwach alternatywnych informuje, że do minimalnych udziałów pojazdów nisko- i zeroemisyjnych w całkowitej liczbie pojazdów objętych zamówieniami, zaliczają się także pojazdy wykorzystywane w usługach wywozu odpadów (kod CPV 90511000-2), co wynika wprost z treści art. 68 b pkt 3 wyżej cytowanej ustawy. Wykonawca zapewni udział pojazdów elektrycznych lub pojazdów napędzanych gazem ziemnym we flocie użytkowanych pojazdów przy wykonywaniu przedmiotu zamówienia na poziomie nie mniejszym niż 9%, zgodnie z wymogami określonymi w art. 68a ustawy z dnia 11 stycznia 2018 r o elektromobilności i paliwach alternatywnych. Przy określaniu rodzajów pojazdów zastosowanie znajduje nomenklatura rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2018/858 z dnia 30 maja 2018 r. w sprawie homologacji i nadzoru rynku pojazdów silnikowych i ich przyczep oraz układów, komponentów i oddzielnych zespołów technicznych przeznaczonych do tych pojazdów, zmieniającego rozporządzenie (WE) nr 715/2007 i (WE) nr 595/2009 oraz uchylającego dyrektywę 2007/46/WE. Przez pojazdy elektryczne, rozumie się pojazdy samochodowe w rozumieniu art. 2 pkt 33 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym (tj. pojazdy silnikowe, których konstrukcja umożliwia jazdę z prędkością przekraczającą 25 km/h z wyłączeniem ciągników rolniczych), wykorzystujące do napędu wyłącznie energię elektryczną akumulowaną przez podłączenie do zewnętrznego źródła zasilania. Przez pojazdy napędzane gazem ziemnym rozumie się pojazdy samochodowe w rozumieniu art. 2 pkt 33 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym (tj. pojazdy silnikowe, których konstrukcja umożliwia jazdę z prędkością przekraczającą 25 km/h z wyłączeniem ciągników rolniczych), wykorzystujące do napędu sprężony gaz ziemny (CNG) lub skroplony gaz ziemny (LNG), w tym pochodzący z biometanu. Udział procentowego limitu pojazdów elektrycznych lub pojazdów napędzanych gazem ziemnym oblicza się stosując zasadę, zgodnie z którą wielkość tego udziału poniżej 0,5 zaokrągla się w dół, a wielkość tego udziału 0,5 i powyżej zaokrągla się w górę. Przykład: Jeżeli Wykonawca użytkować będzie przy wykonaniu zamówienia ogółem: • 7 - 16 pojazdów to udział pojazdów elektrycznych lub pojazdów napędzanych gazem ziemnym wynosić musi min. 1 sztuka, • od 17 do 27 pojazdów to udział pojazdów elektrycznych lub pojazdów napędzanych gazem ziemnym wynosić musi min. 2 sztuki. W związku z powyższym Wykonawca winien zapewnić udział pojazdów nisko i zeroemisyjnych we flocie pojazdów użytkowanych przy wykonywaniu przedmiotowego zamówienia, o ile ich ilość wynosi 7 lub więcej pojazdów. W takiej sytuacji w razie niezapewnienia przez Wykonawcę w/w obowiązku i wystąpienia z tego powodu skutków prawnych określonych przepisami prawa, Zamawiający odstępuje od umowy ze skutkiem natychmiastowym. 3.6 Zamawiający wymaga zatrudnienia na podstawie umowy o pracę przez Wykonawcę lub Podwykonawcę osób wykonujących wskazane poniżej czynności w trakcie realizacji zamówienia, których wykonanie polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy: • wykonywanie czynności załadunku pojemników i worków do pojazdu odbierającego odpady komunalne, • wykonywanie czynności kierowcy pojazdu odbierającego odpady komunalne. Termin realizacji zamówienia: 12 miesięcy począwszy od dnia 01.01.2026 r. Obecna umowa na tożsame zamówienie obowiązuje do 31.12.2025 r. Zgodnie z SWZ
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający przewiduje skorzystanie z prawa opcji. Zamawiający udzieli zamówienia opcjonalnego w ilości nie większej niż 400 Mg, gdy zaistnieją potrzeby odbioru, transportu i zagospodarowania większej ilości odpadów niż zamówienie podstawowe, zarówno w terminie obowiązywania niniejszej umowy, jak i po jej zakończeniu (do maksymalnej ilości opcjonalnej, tj. 400 Mg), jednak nie dłużej niż o 1 miesiąc. Wykonawca wykona je w takim samym standardzie jak dla zamówienia podstawowego oraz zastosuje cenę jednostkową wskazaną w formularzu ofertowym. Prawo opcji jest uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać. Zamawiający zastrzega, iż poinformuje w terminie do 10 dni od otrzymania faktury za zrealizowany odbiór odpadów, która spowoduje uzyskanie zrealizowanego zamówienia podstawowego w wartości nie przekraczającej 90% kwoty umowy przed skorzystaniem z prawa opcji Wykonawcę o skorzystaniu z tego prawa i złoży pisemne oświadczenie w zakresie wskazanym powyżej. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, Wykonawcy nie przysługują jakiekolwiek roszczenia z tego tytułu, w tym roszczenie o realizację zamówienia opcjonalnego. Zamawiający zastrzega, iż Wykonawca może żądać wynagrodzenia wyłącznie za faktycznie odebraną ilość odpadów. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, Wykonawcy przysługuje wynagrodzenie za faktycznie odebraną ilość odpadów zrealizowanych na podstawie umowy w ramach opcji. Zgodnie z SWZ