2. Verfahren
Verfahren
Titel: Kontrakt om køb af tjenesteydelser vedrørende projektstyringsværktøj
Beschreibung: Nærværende kontrakt vedrører en aftale om køb af tjenesteydelser vedrørende projektstyringsværktøj til håndtering af projektstyring, -planlægning, ressource-allokeringer og planlægning og eksekvering af markedsføringskampagner.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme, 48331000 Projektmanagementsoftwarepaket, 72261000 Software-Unterstützung, 72262000 Software-Entwicklung, 72263000 Software-Implementierung, 72266000 Software-Beratung
5. Los
Los: LOT-0000