See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Międzychód w roku 2025.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2024 r. poz. 530 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz gospodarstwa szkółkarskiego i nasiennictwa, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Międzychód w roku 2025. Szczegółowy zakres prac opisanych został w Dokumentach zamówienia (Specyfikacja Warunków Zamówienia - "SWZ" i załącznikach do SWZ). Zamawiający zgodnie z art. 95 PZP wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia polegające na pozyskaniu i zrywce surowca drzewnego, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy (tekst jedn.: Dz. U. z 2023 r. poz.1465 z późn. zm.). Zamawiający dysponuje pomieszczeniem socjalnym oraz maszynami i urządzeniami szkółkarskimi, które odpłatnie może udostępnić Wykonawcy (na jego pisemny wniosek), któremu zostanie udzielone zamówienie na Pakiet nr 06. Szczegółowe warunki udostępnienia zawarte są w SWZ, we wzorze umowy dzierżawy sprzętu szkółkarskiego (Załącznik nr 13.1. do SWZ) oraz we wzorze umowy najmu pomieszczenia socjalnego na szkółce (Załącznik nr 13.2. do SWZ). Zamawiający może zlecić w trakcie realizacji Umowy zakres prac mniejszy niż wskazany w SWZ, jednakże nie mniejszy niż stanowiący równowartość 70 % Wynagrodzenia. Zlecenia będą przekazywane przez Zamawiającego w okresie od dnia zawarcia Umowy (nie wcześniej jednak niż od 2 stycznia 2025 r.) do dnia 31 grudnia 2025 r. Terminy wykonania Pozycji Zlecenia określone zostaną każdorazowo w Zleceniu. Wskazany w Zleceniach termin wykonania Pozycji Zlecenia w żadnym przypadku nie będzie późniejszy niż 15 stycznia 2026 r. Szacunkowa wartość zamówienia jest sumą: zamówienia podstawowego (wartość zamówienia netto plus prawo opcji na poziomie 30 %) i przewidywanych zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP w wysokości 70% zamówienia podstawowego.
Vorherige Bekanntmachung: 657623-2024
Interne Kennung: SA.270.1.8.2024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający informuje, iż w dniu 20.09.2024 r. opublikowane zostało w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej wstępne ogłoszenie informacyjne o planowanych w okresie najbliższych 12 miesięcy zamówieniach (nr publikacji ogłoszenia: 567635-2024, nr wydania Dz. U. S: 184/2024). Ogłoszenie, o którym mowa w zadaniu poprzednim zawierało wszystkie informacje wymagane dla ogłoszenia o zamówieniu, w zakresie, w jakim były one dostępne w chwili jego publikacji oraz zostało przekazane do publikacji Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej na co najmniej 35 dni i nie więcej niż 12 miesięcy przed dniem przekazania ogłoszenia Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. W związku z tym Zamawiający działając na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 1) PZP wyznaczył termin składania ofert krótszy niż 35 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, lecz nie krótszy niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Pakiet nr 01- L. Sowia Góra, L. Kamień, L. Mokrzec
Beschreibung: Wykonanie usług z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna w Leśnictwach Sowia Góra, Kamień, Mokrzec.
Interne Kennung: SA.270.1.8.2024.01
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 30 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: (1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, (2) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, (3) powierzania Wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę (na Obszarze Realizacji Pakietu).
Los: LOT-0002
Titel: Pakiet nr 02- L. Kraniec, L. Przedlesie, L. Żmijowiec
Beschreibung: Wykonanie usług z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna w Leśnictwach Kraniec, Przedlesie, Żmijowiec.
Interne Kennung: SA.270.1.8.2024.02
Los: LOT-0003
Titel: Pakiet nr 03- L. Leszczyny, L. Krobielewko, L. Nadziejewki
Beschreibung: Wykonanie usług z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna w Leśnictwach Leszczyny, Krobielewko, Nadziejewki.
Interne Kennung: SA.270.1.8.2024.03
Los: LOT-0004
Titel: Pakiet nr 04- L. Kolno, L. Gorzyń
Beschreibung: Wykonanie usług z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna w Leśnictwach Kolno, Gorzyń.
Interne Kennung: SA.270.1.8.2024.04
Los: LOT-0005
Titel: Pakiet nr 05- L. Muchocin, L. Goraj, L. Lubikowo
Beschreibung: Wykonanie usług z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna w Leśnictwach Muchocin, Goraj, Lubikowo.
Interne Kennung: SA.270.1.8.2024.05
Los: LOT-0006
Titel: Pakiet nr 06- Gospodarstwo szkółkarskie i nasiennictwo
Beschreibung: Wykonanie usług z zakresu gospodarstwa szkółkarskiego i nasiennictwa w Gospodarstwie Szkółkarskim.
Interne Kennung: SA.270.1.8.2024.06
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen