See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zawarcie umowy ramowej na świadczenie usługi transportu drogowego na potrzeby Sił Zbrojnych RP w latach 2025 - 2027.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi transportu drogowego na potrzeby Sił Zbrojnych RP w latach 2025-2027.
Vorherige Bekanntmachung: 209381-2025
Interne Kennung: 11/2025
Verfahrensart: Nichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Ze względu na konflikt polityczno - obronny na wschodniej granicy Rzeczypospolitej Polskiej z Republiką Białorusi mający charakter ciągły oraz konflikt zbrojny na terenie Ukrainy, zachodzi bezwzględna konieczność zawarcia umowy ramowej na zabezpieczenie przewozów transportem drogowym nienormatywnego sprzętu wojskowego oraz środków zaopatrzenia na najbliższe trzy lata. Czas realizacji postępowania w trybie podstawowym (bez skrócenia terminu składania wniosków i otwarcia ofert)spowoduje brak możliwości dostarczenia ponadnormatywnego sprzętu wojskowego oraz środków zaopatrzenia (SpW) dla pododdziałów Sił Zbrojnych RP w wymaganym terminie określonym zadaniami zabezpieczania granicy państwa oraz ograniczy dostarczenie SpW do POLLOGHUB. Mając na uwadze potrzebę Sił Zbrojnych w zakresie zapewnienia obrony i bezpieczeństwa na wschodniej granicy państwa, zachodzi konieczność zawarcia umowy ramowej na w/w przewóz transportem drogowym SpW. Potrzeba szybkiego przemieszczenia SpW jest w obecnej chwili jednym z najistotniejszych elementów dla systemu bezpieczeństwa i obrony granicy państwa, co stanowi pilną potrzebę udzielenia zamówienia i zastosowania możliwości skrócenia terminów składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, jak i terminu składania ofert dla przetargu ograniczonego zgodnie z ustawą z dnia 11 września 2019 r., Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U z 2024 r., poz. 1320).
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60000000 Transport- und Beförderungsdienstleistungen (außer Abfalltransport)
Zusätzliche Einstufung (cpv): 60100000 Straßentransport/-beförderung
5. Los
Los: LOT-0004
Titel: Zadanie nr 4 Transport drogowy środków zaopatrzenia na terenie kraju
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia w zakresie zadania nr 4 jest usługa w zakresie transportu drogowego środków zaopatrzenia na terenie kraju
Interne Kennung: Zadanie nr 4
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający nie przewiduje zamówienia w ramach prawa opcji.
Los: LOT-0008
Titel: Zadanie nr 8 Transport drogowy środków zaopatrzenia na terenie UE
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia w zakresie zadania nr 8 jest usługa w zakresie transportu drogowego środków zaopatrzenia na terenie UE
Interne Kennung: Zadanie nr 8
Los: LOT-0012
Titel: Zadanie nr 12 Transport drogowy środków zaopatrzenia z/do Polski do/z terenu krajów Europy spoza UE
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia w zakresie zadania nr 12 jest usługa w zakresie transportu drogowego środków zaopatrzenia z/do Polski do/z terenu krajów Europy spoza UE
Interne Kennung: Zadanie nr 12