See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Repelenty do zabezpieczenia drzewek przed zwierzyną leśną
Beschreibung: 1. Przedmiot zamówienia został podzielony na 3 części. 2. Miejscem realizacji przedmiotu zamówienia są jednostki Lasów Państwowych na terenie kraju, które będą każdorazowo wskazywane w zamówieniach. 3. Zamawiający przewiduje zawarcie odrębnej umowy na każdą z część. 4. Zamawiający przewiduje składanie ofert w odniesieniu tylko do jednej części zamówienia. 5. Przedmiotem zamówienia jest dostawa w formie dostaw częściowych repelentów do zabezpieczenia drzewek przed zwierzyną leśną . Część 1 - Repelent 1 Część 2 - Repelent 2 Część 3 - Repelent 3 6. Każdy zaoferowany środek ochrony roślin musi być umieszczony w wykazie aktualnych środków ochrony roślin oraz środków biobójczych zalecanych do stosowania w leśnictwie publikowanym przez Instytut Badań Leśnictwa oraz posiadać aktualne zezwolenie Ministra Rozwoju Rolnictwa i Rozwoju Wsi do obrotu i stosowania na terenie Polski w okresie obowiązywania umowy. 7. Okres przydatności do użycia środków nie może być krótszy, niż 15 miesięcy od daty dostawy do Zamawiającego. 8. Zamawiający dopuszcza składanie ofert równoważnych (tzn. o takim samym składzie chemicznym). Ze względu na konieczność przemienności stosowania nie mogą być uznane, za równoważne środki wymienione w niniejszej specyfikacji w części 1, części 2 oraz części 3. 9. W wypadku zamówień częściowych opatrzonych klauzulą „pilne” wykonawca zobowiązany jest wykonać zamówienie częściowe w terminie 2 dni roboczych, jednak nie częściej niż raz na 5 dni roboczych (do 2 000 kg). Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia do każdej części został zawarty w Rozdziale IV SWZ.
Interne Kennung: HP.270.12.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 24451000 Pestizide
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część 1 - Repelent 1
Beschreibung: Repelent 1 - środek zabezpieczający drzewa przed zgryzaniem i spałowaniem przez zwierzynę - środek o działaniu odstraszającym, w formie pasty gotowej do smarowania, przeznaczony do stosowania w leśnictwie w celu ochrony sadzonek i drzewek drzew liściastych i iglastych przed zgryzaniem i spałowaniem przez zwierzynę łowną. Substancja aktywna – piasek kwarcowy (tlenek krzemu – związek z grupy tlenków nieorganicznych) – 251 g/kg, środek przeznaczony do stosowania przez użytkowników profesjonalnych o istotnych warunkach stosowania : • w okresie jesienno-zimowym ( na sadzonki drzew liściastych po opadnięciu liści), • na drzewka liściaste-cały pęd główny, jeśli jego grubość nie przekracza 1 cm, • w temperaturze powyżej 0, • na sadzonki i młode drzewka drzew liściastych i iglastych (sosna, jodła, dąb, buk i inne). Ilość 645 000 kg (w opakowaniach 5-20 kg, a opakowanie wysyłkowe 3 szt. x 5 kg w kartonie) . Środek powinien posiadać aktualne zezwolenie do stosowania i obrotu MRiRW oraz znajdować się w wykazie IBL -Środków zalecanych do stosowania w leśnictwie. Wymóg: w okresie wrzesień-październik zagwarantowany wywóz 100 000 kg w tydzień.
Interne Kennung: HP.270.12.1.2025
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1) Zamówienie obejmuje prawo opcji. 2) Dostawy będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, która nie będzie przekraczała 20% wartości brutto umowy Części 1. 3) Zamawiający przewiduje skorzystanie z prawa Opcji w przypadku, gdy wyczerpaniu ulegnie zakres podstawowy i zakup dodatkowej ilości produktu będzie leżał w interesie Zamawiającego oraz wynikał z jego bieżących potrzeb 4) Zlecanie dostaw będących przedmiotem Opcji, ich odbiór, uiszczanie zapłaty oraz odpowiedzialność za ich niewykonanie lub nienależyte wykonanie, w tym odpowiedzialność w postaci kar umownych, jak również realizacja uprawnień Zamawiającego wynikających z Umowy, następować będzie na analogicznych zasadach, jak w przypadku dostaw będących Przedmiotem Umowy.
Los: LOT-0002
Titel: Część 2 - Repelent 2
Beschreibung: Repelent 2 - środek zabezpieczający drzewa przed zgryzaniem i spałowaniem przez zwierzynę - środek o działaniu odstraszającym, w formie pasty gotowej do smarowania, przeznaczony do stosowania w leśnictwie w celu ochrony sadzonek i drzewek drzew liściastych i iglastych przed zgryzaniem i spałowaniem przez zwierzynę łowną. Substancja aktywna – piasek kwarcowy (tlenek krzemu – związek z grupy tlenków nieorganicznych) – 251 g/kg , środek przeznaczony do stosowania przez użytkowników profesjonalnych o istotnych warunkach stosowania: • środek stosować w dni bezdeszczowe, w temperaturze nie niższej niż 0°C, • po wyschnięciu środek utrzymuje się na pędach do około 7 miesięcy, • na drzewa liściaste nanosić na cały pęd główny, gdy jego grubość nie przekracza 2 cm a wysokość 60-80 cm. Ilość 645 000 kg (w opakowaniach od 5 -20 kg). Środek powinien posiadać aktualne zezwolenie do stosowania i obrotu MRiRW oraz znajdować się w wykazie IBL -Środków zalecanych do stosowania w leśnictwie. Wymóg: w okresie wrzesień-październik zagwarantowany wywóz 100 000 kg w tydzień.
Interne Kennung: HP.270.12.2.2025
Beschreibung der Optionen: 1) Zamówienie obejmuje prawo opcji. 2) Dostawy będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, która nie będzie przekraczała 20% wartości brutto umowy Części 2. 3) Zamawiający przewiduje skorzystanie z prawa Opcji w przypadku, gdy wyczerpaniu ulegnie zakres podstawowy i zakup dodatkowej ilości produktu będzie leżał w interesie Zamawiającego oraz wynikał z jego bieżących potrzeb. 4) Zlecanie dostaw będących przedmiotem Opcji, ich odbiór, uiszczanie zapłaty oraz odpowiedzialność za ich niewykonanie lub nienależyte wykonanie, w tym odpowiedzialność w postaci kar umownych, jak również realizacja uprawnień Zamawiającego wynikających z Umowy, następować będzie na analogicznych zasadach, jak w przypadku dostaw będących Przedmiotem Umowy.
Los: LOT-0003
Titel: Część 3 - Repelent 3
Beschreibung: Repelent 3 – środek o działaniu odstraszającym, w formie pasty (PA) gotowej do smarowania, przeznaczony do stosowania w leśnictwie w celu ochrony przed zgryzaniem przez jeleniowate. Zawartość substancji czynnej: piasek kwarcowy (związek z grupy tlenków nieorganicznych) – 300 g/kg (30 %) , środek przeznaczony do stosowania przez użytkowników profesjonalnych o istotnych warunkach stosowania: • stosować jednorako jesienią Ilość : 104 000 kg ( w opakowaniach 5 kg ) Środek powinien posiadać aktualne zezwolenie do stosowania i obrotu MRiRW oraz znajdować się w wykazie IBL -Środków zalecanych do stosowania w leśnictwie.
Interne Kennung: HP.270.12.3.2025
Beschreibung der Optionen: 1) Zamówienie obejmuje prawo opcji. 2) Dostawy będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, która nie będzie przekraczała 20% wartości brutto umowy Części 3. 3) Zamawiający przewiduje skorzystanie z prawa Opcji w przypadku, gdy wyczerpaniu ulegnie zakres podstawowy i zakup dodatkowej ilości produktu będzie leżał w interesie Zamawiającego oraz wynikał z jego bieżących potrzeb. 4) Zlecanie dostaw będących przedmiotem Opcji, ich odbiór, uiszczanie zapłaty oraz odpowiedzialność za ich niewykonanie lub nienależyte wykonanie, w tym odpowiedzialność w postaci kar umownych, jak również realizacja uprawnień Zamawiającego wynikających z Umowy, następować będzie na analogicznych zasadach, jak w przypadku dostaw będących Przedmiotem Umowy.