224717-2026 - Ergebnis
Dänemark – Softwarepaket und Informationssysteme – EU-udbud af daginstitutionssystem
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelEU-udbud af daginstitutionssystem
BeschreibungSkive Kommune ønsker et system på dagtilbudsområdet med det formål at understøtte administrationen af børn, som benytter et eller flere af følgende pasningstilbud samt de pladser, der er til rådighed i disse tilbud:Dagtilbud til børn, herunder daginstitution (Vuggestue, børnehave, fritidshjem m.v.)KlubberSkolefritidsordning i henhold til folkeskolelovens § 3 m.m.Derudover skal tilbuddet indeholde en option til:DagplejemodulSystemet skal kunne anvendes af de dele af forvaltningen og de institutioner, der administrerer børn og daginstitutioner, m.v.
Vorherige Bekanntmachung35740-2026
Interne Kennung50393
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensOffentligt udbud
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48400000 Softwarepaket für Geschäftstransaktionen und persönliche Arbeitsabläufe, 72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung, 72210000 Programmierung von Softwarepaketen
5. Los
LosLOT-0000