225128-2025 - Wettbewerb
Dänemark – Rohrleitungen, Rohrleitungssysteme, Leitungen, Ummantelungen, Verrohrungen und zugehörige Artikel – Rammeaftale vedr. indkøb og levering af vandforsyningskomponenter og trykrør
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelRammeaftale vedr. indkøb og levering af vandforsyningskomponenter og trykrør
BeschreibungBornholms Vand A/S, Energi Viborg Vand A/S, Frederiksberg Vand A/S, Frederiksberg Fjernkøling A/S, Frederiksberg Bygas A/S og TREFOR Vand A/S (Ordregiver) udbyder en rammeaftale om indkøb og levering af vandforsyningskomponenter og trykrør såsom, ventiler, mekaniske koblinger, svejse fittings, PVC – fittings, diffusionstætte rør, PE-rør, bandager, koblinger, anboringsbøjler samt andet. Rammeaftalen tildeles til én tilbudsgiver. Rammeaftalen for TREFOR VAND A/S, Energi Viborg Vand A/S og Bornholms Vand A/S forventes at have kontraktstart 1. september 2025 og er gældende til og med 30. august 2029 med mulighed for forlængelse i 3 x 12 måneder på uændrede vilkår. Rammeaftalen for Frederiksberg Vand A/S, Frederiksberg Fjernkøling A/S og Frederiksberg Bygas A/S forventes at have kontraktstart 1. december 2025 og er gældende til og med 30. august 2029 med mulighed for forlængelse i 3 x 12 måneder på uændrede vilkår. Der henvises til det fulde udbudsmateriale for en mere detaljerede beskrivelse af rammeaftalen.
Interne Kennung417562
VerfahrensartVerhandlungsverfahren mit vorheriger Veröffentlichung eines Aufrufs zum Wettbewerb/Verhandlungsverfahren
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 44160000 Rohrleitungen, Rohrleitungssysteme, Leitungen, Ummantelungen, Verrohrungen und zugehörige Artikel
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33141113 Bandagen, 44523300 Beschläge, 42141500 Kupplungen
5. Los
LosLOT-0000
Optionen
Beschreibung der OptionenOrdregiver kan forlænge rammeaftale med 3 x 12 måneder