225363-2025 - Ergebnis
Niederlande – Einsammeln von Hausmüll – Publiek publieke samenwerking afvalinzameling
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelPubliek publieke samenwerking afvalinzameling
BeschreibungZie onderbouwing zie onderbouwing
VerfahrensartVerhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90511200 Einsammeln von Hausmüll
5. Los
LosLOT-0000
BeschreibungDe gemeenten Beesel en Horst aan de Maas ('Gemeenten') hebben de intentie om toe te treden tot de gemeenschappelijke regeling ('GR') RD Maasland per 1 maart 2025. Daardoor zal RD Maasland de inzameling van het huishoudelijk afval per die datum (ook) voor de twee Gemeenten gaan verzorgen. De overeenkomsten tussen de Gemeenten en de zittende dienstverleners lopen namelijk af per 28 februari 2025. De voorbereidingen voor toetreding zijn gestart, waaronder het besluitvormingsproces. Gelet op de (nieuwe) Wet gemeenschappelijke regelingen is de besluitvormingsperiode bij alle betrokken gemeenten uitgebreid. Dat leidt ertoe dat het proces in het meest gunstige geval in februari 2025 kan zijn voltooid. Enige stagnatie zou de afvalzameling in de Gemeenten derhalve in gevaar brengen. Indien voormelde stagnatie zich dreigt voor te doen, zullen de Gemeenten en RD Maasland (vooruitlopend op toetreding) een publiek-publieke samenwerking ('PPS') aangaan ex artikel 2.24c van de Aanbestedingswet, teneinde voor te sorteren op de beoogde toetreding tot de GR alsook om uitloop in het besluitvormingstraject voor toetreding te ondervangen. Met de samenwerkingsovereenkomst zal derhalve een mogelijke periode tussen (i) het aflopen van de huidige lopende afvalinzamelingsovereenkomsten tussen de Gemeenten en hun zittende dienstverlener en (ii) het moment van toetreding van die Gemeenten tot RD Maasland worden overbrugd, mocht dat vanwege enige vertraging in het besluitvormingsproces nodig blijken. Door middel van de samenwerking uit hoofde van de samenwerkingsovereenkomst zal dus door de samenwerkingspartners worden zorggedragen voor de inzameling van huishoudelijk afval binnen de Gemeenten voor de in deze publicatie genoemde periode. Vanaf het moment van toetreding van de Gemeenten tot de GR is op hen overigens de vrijstelling voor quasi-inbesteding van toepassing, zoals deze nu ook geldt in de verhouding tussen de huidige aan de GR deelnemende gemeenten en de GR zelf. De samenwerkingsovereenkomst, als die wordt aangegaan, komt in dat geval te vervallen. Mocht de toetreding om welke reden dan ook uiteindelijk geen doorgang vinden, dan zal de samenwerkingsovereenkomst een periode bestrijken van 1 maart tot en met 31 december 2025. Gedurende die periode zal de inzameling van het huishoudelijk afval binnen de Gemeenten door middel van de samenwerking worden geborgd. Die periode zal vervolgens door de Gemeenten worden aangewend voor het doorlopen van een aanbestedingsprocedure voor de afvalinzameling vanaf 1 januari 2026.
Interne Kennung1