See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa warzyw i owoców świeżych oraz przetworów kwaszonych w roku 2025 (magazyny w Grudziądzu, Grupie, Chełmnie i Brodnicy) - sprawa 54/2024
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa warzyw i owoców świeżych oraz przetworów kwaszonych w roku 2025 (magazyny: w Grudziądzu, Grupie, Chełmnie i Brodnicy), zgodnie ze wskazanymi przez Zamawiającego normami, ilościami i wymaganiami oraz zgodnie z warunkami wyszczególnionymi w dokumentacji zamówienia według zadań następująco: zadanie nr 1: Dostawa warzyw świeżych w roku 2025 (magazyny w Grudziądzu, Grupie, Chełmnie i Brodnicy) zadanie nr 2: Dostawa przetworów warzywnych kwaszonych w roku 2025 (magazyny w Grudziądzu, Grupie, Chełmnie i Brodnicy) zadanie nr 3: Dostawa owoców świeżych w roku 2025 (magazyny w Grudziądzu, Grupie, Chełmnie i Brodnicy) Miejsce dostaw - magazyny znajdują się: w Grudziądzu przy ul. Bema 2; w Grudziądzu przy ul. Jagiełły 6; w Grupie przy ul. Dworcowej 6A; w Chełmnie przy Al. 3-go Maja 4; w Brodnicy przy ul. Czwartaków 1. Przedmiot zamówienia winien spełniać wymagania zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa żywnościowego, a w szczególności m.in.: 1) ustawą z dnia 25 sierpnia 2006 r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia (Dz.U. z 2023 r., poz. 1448 z późn.zm.); 2) ustawą z dnia 21 grudnia 2000 r. o jakości handlowej artykułów rolno – spożywczych (Dz.U. z 2023 r. poz. 1980 z późn.zm.) 3) rozporządzeniem WE nr 852/2004 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 29 kwietnia 2004 r. w sprawie higieny środków spożywczych (Dz. U. UE. L. 139, poz. 1 z 30.04.2004 r. z późn.zm.); 4) rozporządzeniem WE nr 178/2002 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 28 stycznia 2002 r. ustanawiające ogólne zasady i wymagania prawa żywnościowego, powołujące Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności oraz ustanawiające procedury w zakresie bezpieczeństwa żywności (Dz.U. UE L 31, poz. 1 z dnia 1 lutego 2002 r. z późn.zm.). Przedmiot zamówienia dostarczony będzie w opakowaniach oznakowanych zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 23 grudnia 2014 r. w sprawie znakowania poszczególnych rodzajów środków spożywczych (Dz.U. z 2015 r., poz. 29 z późn.zm.) oraz Rozporządzeniem WE nr 1935/2004 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 27 października 2004 r. w sprawie materiałów i wyrobów przeznaczonych do kontaktu z żywnością oraz uchylającym Dyrektywy 80/590/EWG i 89/109/EWG (Dz.U.UE.L.2004.338.4 z późn.zm.), a także ustawą z dnia 25 sierpnia 2006 r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia (Dz. U. z 2023 r., poz. 1448 z późn.zm.). Opakowanie winno zawierać co najmniej informacje wskazane w treści Załącznika nr 1 do SWZ. Zamawiający nie dopuszcza podczas realizacji niniejszej umowy stosowania opakowań zastępczych na produkty żywnościowe.
Vorherige Bekanntmachung: 00535528-2024
Interne Kennung: 54/2024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 03221112 Karotten
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Dostawa warzyw świeżych w roku 2025 (magazyny w Grudziądzu, Grupie, Chełmnie i Brodnicy) - sprawa 54/2024
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa warzyw świeżych w roku 2025 (magazyny: w Grudziądzu, Grupie, Chełmnie i Brodnicy), zgodnie ze wskazanymi przez Zamawiającego normami, ilościami i wymaganiami oraz zgodnie z warunkami wyszczególnionymi w dokumentacji zamówienia. Zakres przedmiotu zamówienia: zakres podstawowy: Buraki ćwikłowe 5 000,00 kg; Marchew 12 400,00 kg; Pietruszka korzeniowa 2 200,00 kg; Seler korzeniowy 6 600,00 kg; Cebula 10 800,00 kg; Cebula czerwona 80,000 kg; Por 7 400,00 kg; Kapusta biała 6 200,00 kg; Kapusta czerwona 1 600,00 kg; Fasola szparagowa 300,00 kg; Papryka słodka 2 400,00 kg; Pomidory 20 000,00 kg; Pomidory cherry 660,00 kg; Ogórki 20 000,00 kg; Sałata 320,00 kg; Sałata lodowa 340,00 kg; Sałata karbowana 4,00 kg; Sałata rzymska 300,00 kg; Roszponka 4,00 kg; Cykoria 4,00 kg; Rukola 100,00 kg; Brokuły 100,00 kg; Kapusta włoska 4,00 kg; Kapusta pekińska 1 800,00 kg; Kapusta brukselska 80,00 kg; Kalafior 80,00 kg; Rzodkiewka 600,00 kg; Rabarbar 4,00 kg; Natka pietruszki 180,00 kg; Koperek zielony 600,00 kg; Mięta świeża cięta 80,00 kg; Bazylia świeża cięta 20,00 kg; Oregano świeże cięte 20,00 kg; Szczypiorek 400,00 kg; Botwina 200,00 kg; Kiełki rzodkiewki 20,00 kg; Kiełki słonecznika 2,00 kg; Szpinak świeży 20,00 kg; Seler naciowy 2,00 kg; Kalarepa 2,00 kg; Czosnek 200,00 kg; Pieczarki 2 200,00 kg; Cukinia 200,00 kg; Dynia 2,00 kg; Imbir świeży kłącze 2,00 kg; Kukurydza (kolba) 2,00 kg; Bakłażan 2,00 kg; Szparagi 2,00 kg. Miejsce dostaw - magazyny znajdują się: w Grudziądzu przy ul. Bema 2; w Grudziądzu przy ul. Jagiełły 6; w Grupie przy ul. Dworcowej 6A; w Chełmnie przy Al. 3-go Maja 4; w Brodnicy przy ul. Czwartaków 1. Przedmiot zamówienia winien spełniać wymagania zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa żywnościowego, a w szczególności m.in.: 1) ustawą z dnia 25 sierpnia 2006 r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia (Dz.U. z 2023 r., poz. 1448 z późn.zm.); 2) ustawą z dnia 21 grudnia 2000 r. o jakości handlowej artykułów rolno – spożywczych (Dz.U. z 2023 r. poz. 1980 z późn.zm.) 3) rozporządzeniem WE nr 852/2004 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 29 kwietnia 2004 r. w sprawie higieny środków spożywczych (Dz. U. UE. L. 139, poz. 1 z 30.04.2004 r. z późn.zm.); 4) rozporządzeniem WE nr 178/2002 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 28 stycznia 2002 r. ustanawiające ogólne zasady i wymagania prawa żywnościowego, powołujące Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności oraz ustanawiające procedury w zakresie bezpieczeństwa żywności (Dz.U. UE L 31, poz. 1 z dnia 1 lutego 2002 r. z późn.zm.). Przedmiot zamówienia dostarczony będzie w opakowaniach oznakowanych zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 23 grudnia 2014 r. w sprawie znakowania poszczególnych rodzajów środków spożywczych (Dz.U. z 2015 r., poz. 29 z późn.zm.) oraz Rozporządzeniem WE nr 1935/2004 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 27 października 2004 r. w sprawie materiałów i wyrobów przeznaczonych do kontaktu z żywnością oraz uchylającym Dyrektywy 80/590/EWG i 89/109/EWG (Dz.U.UE.L.2004.338.4 z późn.zm.), a także ustawą z dnia 25 sierpnia 2006 r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia (Dz. U. z 2023 r., poz. 1448 z późn.zm.). Opakowanie winno zawierać co najmniej informacje wskazane w treści Załącznika nr 1 do SWZ. Zamawiający nie dopuszcza podczas realizacji niniejszej umowy stosowania opakowań zastępczych na produkty żywnościowe.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 03211200 Mais, 03221100 Wurzel- und Knollengemüse, 03221110 Wurzelgemüse, 03221111 Rote Beete, 03221113 Zwiebeln, 03221212 Grüne Bohnen, 03221230 Paprika, 03221240 Tomaten/Paradeiser, 03221250 Zucchini, 03221260 Pilze, 03221270 Gurken, 03221310 Kopfsalat, 03221400 Kohlgemüse, 03221410 Kohl, 03221420 Blumenkohl/Karfiol, 03221430 Brokkoli, 03221440 Rosenkohl/Kohlsprossen
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji określonego w art. 441 ustawy Pzp (prawo opcji). Realizacja prawa opcji polegać będzie na zwiększeniu podstawowego zakresu ilościowego przedmiotu zamówienia o ilości wynikające z uzasadnionych potrzeb Zamawiającego z zastrzeżeniem nieprzewyższenia maksymalnej wartości opcji, określonej w postanowieniach umowy. Zakres i rodzaj opcji: Buraki ćwikłowe 20 000,00 kg; Marchew 49 600,00 kg; Pietruszka korzeniowa 8 800,00 kg; Seler korzeniowy 26 400,00 kg; Cebula 43 200,00 kg; Cebula czerwona 120,000 kg; Por 29 600,00 kg; Kapusta biała 24 800,00 kg; Kapusta czerwona 6 400,00 kg; Fasola szparagowa 300,00 kg; Papryka słodka 9 600,00 kg; Pomidory 60 000,00 kg; Pomidory cherry 2 640,00 kg; Ogórki 70 000,00 kg; Sałata 1 280,00 kg; Sałata lodowa 1 360,00 kg; Sałata karbowana 16,00 kg; Sałata rzymska 1 000,00 kg; Roszponka 16,00 kg; Cykoria 16,00 kg; Rukola 400,00 kg; Brokuły 300,00 kg; Kapusta włoska 16,00 kg; Kapusta pekińska 7 200,00 kg; Kapusta brukselska 220,00 kg; Kalafior 220,00 kg; Rzodkiewka 2 400,00 kg; Rabarbar 16,00 kg; Natka pietruszki 720,00 kg; Koperek zielony 2 400,00 kg; Mięta świeża cięta 320,00 kg; Bazylia świeża cięta 80,00 kg; Oregano świeże cięte 80,00 kg; Szczypiorek 1 600,00 kg; Botwina 400,00 kg; Kiełki rzodkiewki 80,00 kg; Kiełki słonecznika 8,00 kg; Szpinak świeży 80,00 kg; Seler naciowy 8,00 kg; Kalarepa 8,00 kg; Czosnek 800,00 kg; Pieczarki 8 800,00 kg; Cukinia 400,00 kg; Dynia 8,00 kg; Imbir świeży kłącze 8,00 kg; Kukurydza (kolba) 8,00 kg; Bakłażan 8,00 kg; Szparagi 8,00 kg. Zasady realizacji przez Zamawiającego „opcji” oraz warunki i terminy dostaw są takie same jak dla zamówień realizowanych dla zakresu podstawowego umowy. Zamawiający wskazał wielkości, które są wielkościami szacowanymi (prognozowanymi) w zakresie opcjonalnym w związku z dynamicznie zmieniającymi się stanami żywionych uzależnionych od okoliczności jak poniżej. Powyższe oznacza, iż Zamawiający może zrealizować zamówienia w zwiększonych lub zmniejszonych ilościach niż ustalone powyżej, jak i Zamawiający może nie wykorzystać ich w ogóle. Zamówienia wynikające z prawa opcji będą realizowane w ramach ustalonej w umowie wartości opcji. Wartość opcji jest maksymalną wartością jaką może zapłacić Zamawiający za realizację zamówień. Granicą realizacji opcji będzie jej maksymalna wartość określona w postanowieniach umowy. Opcja będzie miała zastosowanie w sytuacjach niemożliwych do przewidzenia w dniu zawarcia umowy, spowodowanych w szczególności nieprzewidzianymi ćwiczeniami wojskowymi i przedsięwzięciami objętymi dokumentacją planistyczną tj. bieżącego „Zestawienia potrzeb środków spożywczych”, ale niemożliwymi do określenia co do ilości i rodzaju asortymentu i skali realizowanych przedsięwzięć uzależnionych od sytuacji politycznej i ekonomicznej kraju, które w konsekwencji powodują wzrost stanów żywionych. Ceny jednostkowe dla zakresu opcji są tożsame jak dla zakresu podstawowego – określone na podstawie oferty Wykonawcy w Załączniku nr 2a) do umowy. Wykonawca zostanie poinformowany o skorzystaniu z prawa opcji na piśmie z co najmniej 7-dniowym wyprzedzeniem terminu realizacji zamówienia (zastosowanie Zamawiającego z opcji nie wymaga aneksu). Realizacja przez Zamawiającego prawa opcji nie stanowi zmiany umowy. Zamawiający zastrzega, że realizacja zamówień w ramach „opcji” jest uprawnieniem Zamawiającego a nie bezwzględnym zobowiązaniem. Brak realizacji zamówień w ramach „opcji” nie będzie rodzić po stronie Zamawiającego żadnych roszczeń ze strony Wykonawcy w stosunku do Zamawiającego.
Los: LOT-0002
Titel: Dostawa przetworów warzywnych kwaszonych w roku 2025 (magazyny w Grudziądzu, Grupie, Chełmnie i Brodnicy) - sprawa 54/2024
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa przetworów warzywnych kwaszonych w roku 2025 (magazyny: w Grudziądzu, Grupie, Chełmnie i Brodnicy), zgodnie ze wskazanymi przez Zamawiającego normami, ilościami i wymaganiami oraz zgodnie z warunkami wyszczególnionymi w dokumentacji zamówienia. Zakres przedmiotu zamówienia: zakres podstawowy: Kapusta kwaszona 5 000,00 kg; Ogórki kwaszone 8 400,00 kg; Ogórki małosolne 500,00 kg. Miejsce dostaw - magazyny znajdują się: w Grudziądzu przy ul. Bema 2; w Grudziądzu przy ul. Jagiełły 6; w Grupie przy ul. Dworcowej 6A; w Chełmnie przy Al. 3-go Maja 4; w Brodnicy przy ul. Czwartaków 1. Przedmiot zamówienia winien spełniać wymagania zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa żywnościowego, a w szczególności m.in.: 1) ustawą z dnia 25 sierpnia 2006 r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia (Dz.U. z 2023 r., poz. 1448 z późn.zm.); 2) ustawą z dnia 21 grudnia 2000 r. o jakości handlowej artykułów rolno – spożywczych (Dz.U. z 2023 r. poz. 1980 z późn.zm.) 3) rozporządzeniem WE nr 852/2004 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 29 kwietnia 2004 r. w sprawie higieny środków spożywczych (Dz. U. UE. L. 139, poz. 1 z 30.04.2004 r. z późn.zm.); 4) rozporządzeniem WE nr 178/2002 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 28 stycznia 2002 r. ustanawiające ogólne zasady i wymagania prawa żywnościowego, powołujące Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności oraz ustanawiające procedury w zakresie bezpieczeństwa żywności (Dz.U. UE L 31, poz. 1 z dnia 1 lutego 2002 r. z późn.zm.). Przedmiot zamówienia dostarczony będzie w opakowaniach oznakowanych zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 23 grudnia 2014 r. w sprawie znakowania poszczególnych rodzajów środków spożywczych (Dz.U. z 2015 r., poz. 29 z późn.zm.) oraz Rozporządzeniem WE nr 1935/2004 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 27 października 2004 r. w sprawie materiałów i wyrobów przeznaczonych do kontaktu z żywnością oraz uchylającym Dyrektywy 80/590/EWG i 89/109/EWG (Dz.U.UE.L.2004.338.4 z późn.zm.), a także ustawą z dnia 25 sierpnia 2006 r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia (Dz. U. z 2023 r., poz. 1448 z późn.zm.). Opakowanie winno zawierać co najmniej informacje wskazane w treści Załącznika nr 1 do SWZ. Zamawiający nie dopuszcza podczas realizacji niniejszej umowy stosowania opakowań zastępczych na produkty żywnościowe.
Interne Kennung: 2
Haupteinstufung (cpv): 15331000 Verarbeitetes Gemüse
Beschreibung der Optionen: Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji określonego w art. 441 ustawy Pzp (prawo opcji). Realizacja prawa opcji polegać będzie na zwiększeniu podstawowego zakresu ilościowego przedmiotu zamówienia o ilości wynikające z uzasadnionych potrzeb Zamawiającego z zastrzeżeniem nieprzewyższenia maksymalnej wartości opcji, określonej w postanowieniach umowy. Zakres i rodzaj opcji: Kapusta kwaszona 20 000,00 kg; Ogórki kwaszone 33 600,00 kg; Ogórki małosolne 500,00 kg. Zasady realizacji przez Zamawiającego „opcji” oraz warunki i terminy dostaw są takie same jak dla zamówień realizowanych dla zakresu podstawowego umowy. Zamawiający wskazał wielkości, które są wielkościami szacowanymi (prognozowanymi) w zakresie opcjonalnym w związku z dynamicznie zmieniającymi się stanami żywionych uzależnionych od okoliczności jak poniżej. Powyższe oznacza, iż Zamawiający może zrealizować zamówienia w zwiększonych lub zmniejszonych ilościach niż ustalone powyżej, jak i Zamawiający może nie wykorzystać ich w ogóle. Zamówienia wynikające z prawa opcji będą realizowane w ramach ustalonej w umowie wartości opcji. Wartość opcji jest maksymalną wartością jaką może zapłacić Zamawiający za realizację zamówień. Granicą realizacji opcji będzie jej maksymalna wartość określona w postanowieniach umowy. Opcja będzie miała zastosowanie w sytuacjach niemożliwych do przewidzenia w dniu zawarcia umowy, spowodowanych w szczególności nieprzewidzianymi ćwiczeniami wojskowymi i przedsięwzięciami objętymi dokumentacją planistyczną tj. bieżącego „Zestawienia potrzeb środków spożywczych”, ale niemożliwymi do określenia co do ilości i rodzaju asortymentu i skali realizowanych przedsięwzięć uzależnionych od sytuacji politycznej i ekonomicznej kraju, które w konsekwencji powodują wzrost stanów żywionych. Ceny jednostkowe dla zakresu opcji są tożsame jak dla zakresu podstawowego – określone na podstawie oferty Wykonawcy w Załączniku nr 2a) do umowy. Wykonawca zostanie poinformowany o skorzystaniu z prawa opcji na piśmie z co najmniej 7-dniowym wyprzedzeniem terminu realizacji zamówienia (zastosowanie Zamawiającego z opcji nie wymaga aneksu). Realizacja przez Zamawiającego prawa opcji nie stanowi zmiany umowy. Zamawiający zastrzega, że realizacja zamówień w ramach „opcji” jest uprawnieniem Zamawiającego a nie bezwzględnym zobowiązaniem. Brak realizacji zamówień w ramach „opcji” nie będzie rodzić po stronie Zamawiającego żadnych roszczeń ze strony Wykonawcy w stosunku do Zamawiającego.
Los: LOT-0003
Titel: Dostawa owoców świeżych w roku 2025 (magazyny w Grudziądzu, Grupie, Chełmnie i Brodnicy) - sprawa 54/2024
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa owoców świeżych w roku 2025 (magazyny: w Grudziądzu, Grupie, Chełmnie i Brodnicy), zgodnie ze wskazanymi przez Zamawiającego normami, ilościami i wymaganiami oraz zgodnie z warunkami wyszczególnionymi w dokumentacji zamówienia. Zakres przedmiotu zamówienia: zakres podstawowy: Banany 4 800,00 kg; Cytryny 4 400,00 kg; Pomarańcze 50,00 kg; Mandarynki 6 800,00 kg; Grejpfruty 4,00 kg; Arbuz 4,00 kg; Kiwi 20,00 kg; Morele 4,00 kg; Brzoskwinie 4,00 kg; Winogrona 30,00 kg; Jabłka 30 000,00 kg; Gruszki 20,00 kg; Mango 2,00 kg; Ananas 2,00 kg; Nektarynki 2,00 kg; Melon 2,00 kg; Awocado 2,00 kg; Granat 2,00 kg; Limonka 2,00 kg; Wiśnie 4,00 kg; Czereśnie 4,00 kg; Śliwki 4,00 kg; Truskawka Świeża 4,00 kg; Malina 4,00 kg; Jeżyny 4,00 kg; Agrest 4,00 kg; Borówka 4,00 kg. Miejsce dostaw - magazyny znajdują się: w Grudziądzu przy ul. Bema 2; w Grudziądzu przy ul. Jagiełły 6; w Grupie przy ul. Dworcowej 6A; w Chełmnie przy Al. 3-go Maja 4; w Brodnicy przy ul. Czwartaków 1. Przedmiot zamówienia winien spełniać wymagania zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa żywnościowego, a w szczególności m.in.: 1) ustawą z dnia 25 sierpnia 2006 r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia (Dz.U. z 2023 r., poz. 1448 z późn.zm.); 2) ustawą z dnia 21 grudnia 2000 r. o jakości handlowej artykułów rolno – spożywczych (Dz.U. z 2023 r. poz. 1980 z późn.zm.) 3) rozporządzeniem WE nr 852/2004 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 29 kwietnia 2004 r. w sprawie higieny środków spożywczych (Dz. U. UE. L. 139, poz. 1 z 30.04.2004 r. z późn.zm.); 4) rozporządzeniem WE nr 178/2002 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 28 stycznia 2002 r. ustanawiające ogólne zasady i wymagania prawa żywnościowego, powołujące Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności oraz ustanawiające procedury w zakresie bezpieczeństwa żywności (Dz.U. UE L 31, poz. 1 z dnia 1 lutego 2002 r. z późn.zm.). Przedmiot zamówienia dostarczony będzie w opakowaniach oznakowanych zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 23 grudnia 2014 r. w sprawie znakowania poszczególnych rodzajów środków spożywczych (Dz.U. z 2015 r., poz. 29 z późn.zm.) oraz Rozporządzeniem WE nr 1935/2004 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 27 października 2004 r. w sprawie materiałów i wyrobów przeznaczonych do kontaktu z żywnością oraz uchylającym Dyrektywy 80/590/EWG i 89/109/EWG (Dz.U.UE.L.2004.338.4 z późn.zm.), a także ustawą z dnia 25 sierpnia 2006 r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia (Dz. U. z 2023 r., poz. 1448 z późn.zm.). Opakowanie winno zawierać co najmniej informacje wskazane w treści Załącznika nr 1 do SWZ. Zamawiający nie dopuszcza podczas realizacji niniejszej umowy stosowania opakowań zastępczych na produkty żywnościowe.
Interne Kennung: 3
Haupteinstufung (cpv): 03222111 Bananen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 03220000 Gemüse, Obst und Schalenfrüchte, 03222110 Tropenfrüchte, 03222300 Nichttropisches Obst, 03222220 Orangen, 03222230 Grapefruits, 03222210 Zitronen, 03222112 Ananas, 03222113 Mangos, 03222240 Tangerinen, 03222118 Kiwis, 03222250 Limonen, 03222310 Beerenobst, 03222312 Stachelbeeren, 03222313 Erdbeeren, 03222314 Himbeeren, 03222321 Äpfel, 03222322 Birnen, 03222331 Aprikosen/Marillen, 15332180 Melonen, 03222334 Pflaumen, 03222332 Pfirsiche, 03222333 Kirschen, 03222340 Trauben
Beschreibung der Optionen: Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji określonego w art. 441 ustawy Pzp (prawo opcji). Realizacja prawa opcji polegać będzie na zwiększeniu podstawowego zakresu ilościowego przedmiotu zamówienia o ilości wynikające z uzasadnionych potrzeb Zamawiającego z zastrzeżeniem nieprzewyższenia maksymalnej wartości opcji, określonej w postanowieniach umowy. Zakres i rodzaj opcji: Banany 19 200,00 kg; Cytryny 17 600,00 kg; Pomarańcze 150,00 kg; Mandarynki 27 200,00 kg; grejpfruty 16,00 kg; Arbuz 16,00 kg; Kiwi 80,00 kg; Morele 16,00 kg; Brzoskwinie 16,00 kg; Winogrona 120,00 kg; Jabłka 110 000,00 kg; Gruszki 80,00 kg; Mango 8,00 kg; Ananas 8,00 kg; Nektarynki 8,00 kg; Melon 8,00 kg; Awocado 8,00 kg; Granat 8,00 kg; Limonka 8,00 kg; Wiśnie 6,00 kg; Czereśnie 6,00 kg; Śliwki 6,00 kg; Truskawka Świeża 6,00 kg; Malina 6,00 kg; Jeżyny 6,00 kg; Agrest 6,00 kg; Borówka 6,00 kg. Zasady realizacji przez Zamawiającego „opcji” oraz warunki i terminy dostaw są takie same jak dla zamówień realizowanych dla zakresu podstawowego umowy. Zamawiający wskazał wielkości, które są wielkościami szacowanymi (prognozowanymi) w zakresie opcjonalnym w związku z dynamicznie zmieniającymi się stanami żywionych uzależnionych od okoliczności jak poniżej. Powyższe oznacza, iż Zamawiający może zrealizować zamówienia w zwiększonych lub zmniejszonych ilościach niż ustalone powyżej, jak i Zamawiający może nie wykorzystać ich w ogóle. Zamówienia wynikające z prawa opcji będą realizowane w ramach ustalonej w umowie wartości opcji. Wartość opcji jest maksymalną wartością jaką może zapłacić Zamawiający za realizację zamówień. Granicą realizacji opcji będzie jej maksymalna wartość określona w postanowieniach umowy. Opcja będzie miała zastosowanie w sytuacjach niemożliwych do przewidzenia w dniu zawarcia umowy, spowodowanych w szczególności nieprzewidzianymi ćwiczeniami wojskowymi i przedsięwzięciami objętymi dokumentacją planistyczną tj. bieżącego „Zestawienia potrzeb środków spożywczych”, ale niemożliwymi do określenia co do ilości i rodzaju asortymentu i skali realizowanych przedsięwzięć uzależnionych od sytuacji politycznej i ekonomicznej kraju, które w konsekwencji powodują wzrost stanów żywionych. Ceny jednostkowe dla zakresu opcji są tożsame jak dla zakresu podstawowego – określone na podstawie oferty Wykonawcy w Załączniku nr 2a) do umowy. Wykonawca zostanie poinformowany o skorzystaniu z prawa opcji na piśmie z co najmniej 7-dniowym wyprzedzeniem terminu realizacji zamówienia (zastosowanie Zamawiającego z opcji nie wymaga aneksu). Realizacja przez Zamawiającego prawa opcji nie stanowi zmiany umowy. Zamawiający zastrzega, że realizacja zamówień w ramach „opcji” jest uprawnieniem Zamawiającego a nie bezwzględnym zobowiązaniem. Brak realizacji zamówień w ramach „opcji” nie będzie rodzić po stronie Zamawiającego żadnych roszczeń ze strony Wykonawcy w stosunku do Zamawiającego.