2. Verfahren
Verfahren
Titel: Konkurs ofert nr 11/KŚZ/26 na udzielanie świadczeń zdrowotnych polegających na całodobowym opisywaniu zleconych do opisu badań diagnostycznych w oparciu o teleradiologię dla Szpitala Miejskiego w Rudzie Śląskiej Sp. z o. o.
Beschreibung: 1.Przedmiotem zamówienia jest udzielanie świadczeń zdrowotnych polegających na całodobowym opisywaniu zleconych do opisu badań diagnostycznych tj. opisywaniu badań radiologicznych (RTG) oraz opisywaniu badań tomografii komputerowej (TK) w oparciu o teleradiologię dla Szpitala Miejskiego w Rudzie Śląskiej Sp. z o.o. z dostępem 24 godzinnym na dobę przez 7 dni w tygodniu również w dni wolne od pracy oraz święta. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w Regulaminie konkursu, w załączniku nr 1, (stanowiącym formularz ofertowy) oraz w załączniku nr 5 (wzór umowy) do Regulaminu konkursu ofert (CPV 85000000-9). Pod pojęciem ,,świadczenia zdrowotne” należy rozumieć wszelkie działania służące zachowaniu, ratowaniu, przywracaniu lub poprawie zdrowia oraz inne działania medyczne wynikające z procesu leczenia lub odrębnych przepisów regulujących zasady ich wykonywania. 2.Wykonywanie świadczeń zdrowotnych w zakresie przedmiotu zamówienia obejmuje wykonywanie opisów badań diagnostycznych w oparciu o teleradiologię z wykorzystaniem własnego personelu, własnej aparatury i sprzętu oraz systemu Przyjmującego zamówienie z zastrzeżeniem § 8 ust. 8 pkt 2 umowy. Minimalna liczba osób udzielających świadczeń zdrowotnych w zakresie przedmiotu zamówienia – 5 lekarzy specjalistów w dziedzinie radiologii i diagnostyki obrazowej, radiodiagnostyki lub tożsamej. Lekarze dokonujący opisów badań muszą posiadać fachową wiedzę niezbędną do rzetelnego wykonywania przedmiotu Umowy. Przyjmujący zamówienie zobowiązuje się dostarczyć Udzielającemu zamówienia każdorazowo aktualny wykaz lekarzy dokonujących opisów badań, który stanowi załącznik nr 2 do Regulaminu/Umowy. 3. Udzielający zamówienia dopuszcza opisywanie badań RTG przez lekarzy rezydentów, którzy posiadają całą odpowiednią dokumentację tzn. pozytywną opinię kierownika specjalizacji, a także zaświadczenie o odbyciu i zaliczeniu stażu i są pod stałym nadzorem lekarza specjalisty z radiologii. Wynik badania opisanego przez lekarza rezydenta musi być opatrzony podpisem nadzorującego lekarza specjalisty lub informacją na opisie badania dot. lekarza specjalisty nadzorującego dane badanie z podaniem specjalizacji i NPWZ lekarza nadzorującego oraz faksymile i NPWZ lekarza opisującego. 4.Przyjmujący zamówienie będzie odbierał dokumentację do wykonania świadczenia przy użyciu łącza teleinformatycznego (teleradiologii). 5. Przesłane badanie do opisu uznaje się za kompletne w przypadku gdy zawiera dane: - dane pacjenta: imię (imiona) i nazwisko, adres miejsca zamieszkania, datę urodzenia, numer PESEL, a w przypadku osób, którym nie nadano numeru PESEL – serię i numer paszportu albo innego dokumentu stwierdzającego tożsamość;-datę wykonania badania;-informacje dotyczące; rodzaju badania radiologicznego, użytej metody obrazowania, zastosowanych parametrów fizycznych oraz ilości i rodzaju zastosowanego środka kontrastującego oraz drogi jego podania, zakresu zobrazowanych struktur anatomicznych;- skierowanie na badanie uzupełnione o dane: a) cel i uzasadnienie badania, b) wstępne rozpoznanie kliniczne, c) informacje istotne do prawidłowego przeprowadzenia medycznej procedury radiologicznej; - data przesłania badania do opisu; - przedział czasowy (tryb) w jakim badanie ma zostać opisane. 6. Za pojedyncze badanie RTG należy rozumieć wykonanie do trzech ekspozycji radiograficznych jednej okolicy anatomicznej ustalonej zgodnie z regułami sztuki medycznej, które stanowią: głowa, twarzoczaszka, szyja, klatka piersiowa, jama brzuszna, miednica, stawy, kręgosłup z podziałem na okolice anatomiczne (kręgosłup szyjny, piersiowy, lędźwiowy), kończyna górna z podziałem na odcinki anatomiczne oraz kończyna dolna z podziałem na odcinki anatomiczne. 7. Za pojedyncze badanie TK należy rozumieć badanie dotyczące jednej okolicy anatomicznej ustalonej zgodnie z regułami sztuki medycznej, które stanowią: głowa, szyja, klatka piersiowa, jama brzuszna, miednica, kręgosłup z podziałem na okolice anatomiczne (kręgosłup szyjny, piersiowy, lędźwiowy), kończyna górna z podziałem na odcinki anatomiczne, oraz kończyna dolna z podziałem na odcinki anatomiczne. 8. Przez Angiografię TK rozumie się badanie: a) Angio TK mózgowia (zakres badania od poziomu żuchwy) - naliczanie płatności za jedno badanie, b) AngioTK tętnic dogłowowych (zakres badania od łuku aorty + tętnice szyjne) – naliczanie płatności za jedno badanie, c) Angio TK klatki piersiowej (zakres badania – klatka piersiowa) - naliczanie płatności za jedno badanie, d) Angio TK aorty brzusznej (zakres badania od przepony do spojenia łonowego – naliczanie płatności za jedno badanie, e) Angio TK całej aorty (zakres badania – klp + j. brzuszna do spojenia łonowego) – naliczanie płatności za dwa badania, f) Angio TK kończyn dolnych (zakres badania od poziomu rozwidlenia aorty + tętnice biodrowe i kończyn dolnych) - naliczanie płatności za jedno badanie, g) Angio TK aorty brzusznej i tętnic kończyn dolnych (zakres badania obejmujący aortę brzuszną i tętnice kończyn dolnych) - naliczanie płatności za dwa badania, h) Angio tętnic szyjnych i Angio TK głowy (zakres badania od łuku aorty) - naliczanie płatności za dwa badania. 9. Za badanie onkologiczne uważa się badanie wykonane: - na podstawie karty DILO;- z poradni specjalistycznych oraz oddziałów szpitalnych w przypadku kodu skierowania wg ICD 10 C00 – D48;- badanie, w którym uwidoczniono zmiany rozrostowe. 10. W przypadku niemożności wykonania zleconego świadczenia zdrowotnego z przyczyn leżących po stronie Przyjmującego zamówienie (z wyłączeniem siły wyższej) zobowiązany jest on do zorganizowania zastępczego wykonania usługi oraz pokrycia ewentualnej różnicy w wartości wykonywanego w tym trybie świadczenia zdrowotnego przez osobę trzecią (spoza listy).
Interne Kennung: 11/KŚZ/26
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 85000000 Dienstleistungen des Gesundheits- und Sozialwesens
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Konkurs ofert nr 11/KŚZ/26 na udzielanie świadczeń zdrowotnych polegających na całodobowym opisywaniu zleconych do opisu badań diagnostycznych w oparciu o teleradiologię dla Szpitala Miejskiego w Rudzie Śląskiej Sp. z o.o.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest udzielanie świadczeń zdrowotnych polegających na całodobowym opisywaniu zleconych do opisu badań diagnostycznych tj. opisywaniu badań radiologicznych (RTG) oraz opisywaniu badań tomografii komputerowej (TK) w oparciu o teleradiologię dla Szpitala Miejskiego w Rudzie Śląskiej Sp. z o.o. z dostępem 24 godzinnym na dobę przez 7 dni w tygodniu również w dni wolne od pracy oraz święta. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w Regulaminie konkursu, w załączniku nr 1, (stanowiącym formularz ofertowy) oraz w załączniku nr 5 (wzór umowy) do Regulaminu konkursu ofert (CPV 85000000-9). Pod pojęciem ,,świadczenia zdrowotne” należy rozumieć wszelkie działania służące zachowaniu, ratowaniu, przywracaniu lub poprawie zdrowia oraz inne działania medyczne wynikające z procesu leczenia lub odrębnych przepisów regulujących zasady ich wykonywania. 2. Wykonywanie świadczeń zdrowotnych w zakresie przedmiotu zamówienia obejmuje wykonywanie opisów badań diagnostycznych w oparciu o teleradiologię z wykorzystaniem własnego personelu, własnej aparatury i sprzętu oraz systemu Przyjmującego zamówienie z zastrzeżeniem § 8 ust. 8 pkt 2 umowy. Minimalna liczba osób udzielających świadczeń zdrowotnych w zakresie przedmiotu zamówienia – 5 lekarzy specjalistów w dziedzinie radiologii i diagnostyki obrazowej, radiodiagnostyki lub tożsamej. Lekarze dokonujący opisów badań muszą posiadać fachową wiedzę niezbędną do rzetelnego wykonywania przedmiotu Umowy. Przyjmujący zamówienie zobowiązuje się dostarczyć Udzielającemu zamówienia każdorazowo aktualny wykaz lekarzy dokonujących opisów badań, który stanowi załącznik nr 2 do Regulaminu/Umowy.