2260-2026 - Wettbewerb
Polen – Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen – Wykonanie usługi nasadzenia drzew i krzewów na Górze Parkowej w Kudowie-Zdroju w ramach zadnia pn.: „Poprawa bioróżnorodności Góry Parkowej w Kudowie-Zdroju”.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen - Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelWykonanie usługi nasadzenia drzew i krzewów na Górze Parkowej w Kudowie-Zdroju w ramach zadnia pn.: „Poprawa bioróżnorodności Góry Parkowej w Kudowie-Zdroju”.
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia obejmuje zakup, dostawę, sadzenie materiału roślinnego na Górze Parkowej w Kudowie-Zdroju oraz montaż elementów małej architektury zgodnie z załączoną dokumentacją projektową pn.: „Poprawa bioróżnorodności Góry Parkowej w Kudowie Zdroju” oraz „Poprawa bioróżnorodności Góry Parkowej w Kudowie-Zdroju – elementy małej architektury” Zadanie realizowane jest w ramach Programu: Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska 2021 – 2027 – Priorytet 2 Fundusze Europejskie na rzecz środowiska na Dolnym Śląsku współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej oraz z budżetu państwa. Zakres prac obejmuje w szczególności: 1) Przygotowanie terenu – usunięcie podrostów i nalotu na terenie całej Góry Parkowej objętej opracowanie. 2) Oczyszczenie terenu m.in. z usuniętego nalotu, podrostu oraz kłód martwego drewna. 3) Przygotowanie terenu w strefach biocenotycznych. 4) Wykonanie nasadzeń odpowiednio dostosowaną do terenu technologią. 5) Zabezpieczenie posadzonych sadzonek. 6) Sadzenie drzew starszych w alejach. 7) Sadzenie krzewów. 8) Odtworzenie osi widokowej z tzw. „Altanki Miłości” (wizura). 9) Zakup i montaż elementów małej architektury. Uwaga! • Miejsca nasadzeń drzew starszych i krzewów ze względu na wymagające warunki terenowe mają charakter orientacyjny i należy je sadzić pod nadzorem Zamawiającego. Dotyczy to szczególnie: • sadzenia drzew i krzewów na wizurze – obszar 22, • obsadzania alej, • stref ekotonowych na działce 69 i przy ul. St. Moniuszki. • obszaru 12, • wydzielania dokładnych granic zabytkowego cmentarza. Inwestycja zlokalizowana jest w województwie dolnośląskim, powiecie kłodzkim, na działkach stanowiących własność gminy Kudowa-Zdrój. Przedmiot umowy będzie wykonany zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia, dokumentacjami projektowymi, decyzją wydaną przez Dolnośląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, przepisami BHP oraz warunkami zawartej umowy.
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77310000 Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77211600 Aussaat von Baumsamen
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia obejmuje zakup, dostawę, sadzenie materiału roślinnego na Górze Parkowej w Kudowie-Zdroju oraz montaż elementów małej architektury zgodnie z załączoną dokumentacją projektową pn.: „Poprawa bioróżnorodności Góry Parkowej w Kudowie Zdroju” oraz „Poprawa bioróżnorodności Góry Parkowej w Kudowie-Zdroju – elementy małej architektury” Zadanie realizowane jest w ramach Programu: Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska 2021 – 2027 – Priorytet 2 Fundusze Europejskie na rzecz środowiska na Dolnym Śląsku współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej oraz z budżetu państwa. Zakres prac obejmuje w szczególności: 1) Przygotowanie terenu – usunięcie podrostów i nalotu na terenie całej Góry Parkowej objętej opracowanie. 2) Oczyszczenie terenu m.in. z usuniętego nalotu, podrostu oraz kłód martwego drewna. 3) Przygotowanie terenu w strefach biocenotycznych. 4) Wykonanie nasadzeń odpowiednio dostosowaną do terenu technologią. 5) Zabezpieczenie posadzonych sadzonek. 6) Sadzenie drzew starszych w alejach. 7) Sadzenie krzewów. 8) Odtworzenie osi widokowej z tzw. „Altanki Miłości” (wizura). 9) Zakup i montaż elementów małej architektury. Uwaga! • Miejsca nasadzeń drzew starszych i krzewów ze względu na wymagające warunki terenowe mają charakter orientacyjny i należy je sadzić pod nadzorem Zamawiającego. Dotyczy to szczególnie: • sadzenia drzew i krzewów na wizurze – obszar 22, • obsadzania alej, • stref ekotonowych na działce 69 i przy ul. St. Moniuszki. • obszaru 12, • wydzielania dokładnych granic zabytkowego cmentarza. Inwestycja zlokalizowana jest w województwie dolnośląskim, powiecie kłodzkim, na działkach stanowiących własność gminy Kudowa-Zdrój. Przedmiot umowy będzie wykonany zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia, dokumentacjami projektowymi, decyzją wydaną przez Dolnośląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, przepisami BHP oraz warunkami zawartej umowy. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają załączniki do niniejszej SWZ, w tym: w formie elektronicznej: 1) Załącznik nr 1 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia (OPZ). Plik zawierający skompresowaną w ZIP dokumentację projektową i wymagane dokumenty dla w formacie PDF 2) Załącznik nr 2 do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia (OPZ). Plik zawierający opinie i decyzje wydane przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w formacie PDF. 3) Załącznik nr 3 do SWZ – Istotne postanowienia umowy IPU (Wzór umowy). Plik zawierający istotne postanowienia umowy w formacie PDF. 3. ZALECENIA I WYMOGI DLA OFERENTA: 1) Zamawiający w postępowaniu przetargowym jako formę wynagrodzenia przyjął wynagrodzenie ryczałtowe. Przedmiary robót stanowią jedynie materiał pomocniczy i nie stanowią podstawy określenia zakresu przedmiot zamówienia. Przedmiar Robót powinien być odczytywany w powiązaniu z SWZ w tym Dokumentacji Projektowej. Uważa się, że Wykonawca dokładnie zapoznał się ze szczegółowym opisem robót, które należy wykonać i sposobem ich wykonania. 2) Odpowiedzialność Wykonawcy z tytułu gwarancji oraz rękojmi za wady przedmiotu zamówienia zakończy się po upływie min. 12 miesięcy od dnia następnego po odbiorze końcowym. 3) Wykonawca będzie realizował Przedmiot Umowy zgodnie z harmonogramem rzeczowo–finansowym. Pierwszy harmonogram wykonawca zobowiązany jest opracować i przekazać zamawiającemu w ciągu 7 dni od daty zawarcia Umowy. Harmonogram ma być sporządzony w układzie miesięcznym będzie zawierał realizowane prace w poszczególnych miesiącach w rozbiciu miesięcznym wraz harmonogramem płatności jako sumę należności za wszystkie prace realizowane w danym miesiącu rozliczeniowym. 4) Wykonawca zobowiązany jest do przekazania Zamawiającemu w ciągu 7 dni od daty zawarcia umowy kosztorysu ofertowego. 5) Wykonawca powinien we własnym zakresie przyjąć podstawy wyceny, tak aby zakres prac zawarty w wycenie – zapewniał wykonanie przedmiotu zamówienia w sposób określony w SWZ i dokumentacji projektowej. 6) Szczegółowe obowiązki Zamawiającego i Wykonawcy zawarte są w istotnych postanowieniach umowy.
Zusätzliche Art des AuftragsBauleistungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77211600 Aussaat von Baumsamen, 45112720 Landschaftsgärtnerische Bauleistungen für Sport- und Freizeitanlagen
Optionen
Beschreibung der OptionenNie dotyczy