226245-2026 - Wettbewerb
Polen – Akkumulatoren und Batterien – „Dostawa – sukcesywny zakup akumulatorów i filtrów, dla Służby Łączności i Informatyki” Znak postępowania 125/2026
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel„Dostawa – sukcesywny zakup akumulatorów i filtrów, dla Służby Łączności i Informatyki” Znak postępowania 125/2026
Beschreibung1. 1. Przedmiotem zamówienia jest: dostawa sukcesywny zakup i dostawa akumulatorów, filtrów do sprzętu łączności 2. Zakres zamówienia - postępowanie podzielono na zadania: Zadanie 1. Dostawa akumulatorów do sprzętu łączności Zadanie 2. Dostawa filtrów do sprzętu łączności 3. Przedmiotem postępowania jest zawarcie umowy ramowej na sukcesywne zakupy i dostawy filtrów, akumulatorów , których to potrzeb Zamawiający w bieżącej działalności nie był w stanie przewidzieć. 4. Zamawiający zawrze umowę ramową z maksymalnie 3 Wykonawcami dla każdego zadania, których oferty spełnią wszystkie wymagania SWZ oraz przepisy ustawy i otrzymają najwyższą liczbę punktów na podstawie kryteriów oceny ofert określonych w SWZ. W przypadku, gdy zostaną złożone mniej niż 3 oferty, Zamawiający zawrze umowę ramową ze wszystkimi Wykonawcami, którzy złożą ważne oferty i spełnią wymagania opisane w SWZ, dokumentach zamówienia oraz przepisy ustawy pzp. Zgodnie z art. 7 pkt 26 ustawy pzp, przez umowę ramową – należy rozumieć umowę zawartą między zamawiającym a jednym lub większą liczbą wykonawców, której celem jest ustalenie warunków dotyczących zamówień, jakie mogą zostać udzielone w danym okresie, w szczególności cen i, jeżeli zachodzi taka potrzeba, przewidywanych ilości. W podpisanej umowie ramowej wskazane będą maksymalne ceny jednostkowe zawarte w ofertach – formularzach cenowych złożonych przez Wykonawców. 5. Po podpisaniu umowy ramowej, Zamawiający będzie zapraszał każdorazowo do składania ofert szczegółowych w postępowaniu wykonawczym wszystkich Wykonawców, z którymi zawarł umowę ramową dla danej części. Na etapie składania ofert szczegółowych, zaoferowane ceny jednostkowe oraz termin realizacji zamówienia jednostkowego nie będą mogły przekraczać wartości granicznych zawartych w ofercie będącej podstawą zawarcia umowy ramowej. Zamawiający będzie do każdego z Wykonawców/do Wykonawcy wysyłał drogą elektroniczną na wskazany przez Wykonawcę adres e-mail, każdorazowo w ramach potrzeb zaproszenie do złożenia oferty cząstkowej wg. wzoru (załącznik do umowy) z wyznaczonym terminem na złożenie oferty (art. 314 ust.1 pkt.3). 6. Zamówienie wykonawcze zostanie udzielone temu Wykonawcy, którego oferta będzie najkorzystniejsza na podstawie kryterium ceny spośród wszystkich złożonych ofert. 7. Ceny jednostkowe brutto przedmiotu zamówienia zaproponowane przez Wykonawców w złożonych ofertach dla poszczególnego asortymentu nie mogą być wyższe od cen jednostkowych brutto zadeklarowanych w ofercie złożonej przez Wykonawcę w ramach postępowania o zawarcie umowy ramowej wraz z upustem wskazanym w ofercie lub w przypadku dodatkowych potrzeb Zamawiającego nie mogą być rażąco zawyżone w stosunku do cen rynkowych. 8. Oferta Wykonawcy zawierająca ceny wyższe będzie podlegała odrzuceniu. 9. Zamawiający w zaproszeniu do składania ofert cząstkowych określi wykaz towarów zgodny z przedmiotem zamówienia, bieżącymi potrzebami Zamawiającego podając symbolu producenta oferowanych towarów lub inne dane niezbędne do identyfikacji towaru. 10. Wykonawcy złożą oferty w wiadomości zwrotnej do zaproszenia w terminie wskazanym przez Zamawiającego wskazując symbol katalogowy oferowanych towarów z założeniem, że jeśli Zamawiający poda symbol katalogowy, oczekuje towaru o takim samym symbolu, bądź w porozumieniu z Zamawiającym towar równoważny w zakresie wszelkich parametrów technicznych i jakościowych. 11. Wykonawca zostanie powiadomiony o wyborze jego oferty niezwłocznie po dokonaniu wyboru na wskazany adres e-mail. 12. Zamawiający zastrzega sobie prawo nieprzyjęcia oferty najtańszej, jeśli warunki finansowe złożonej oferty najtańszej, będą powyżej możliwości finansowych Zamawiającego lub jeśli ceny zaoferowane będą zawyżone w stosunku do cen rynkowych. 13. Dopuszcza się oferty niekompletne tylko w przypadku braku ofert kompletnych. W takim przypadku za ofertę najkorzystniejszą uważa się ofertę najbardziej kompletną pod względem asortymentowym. W przypadku otrzymania ofert takich samych pod względem asortymentowo - ilościowym za ofertę najkorzystniejszą uważa się ofertę z najniższą wartością. 14. Wartość zawartej umowy ramowej nie będzie wynikała z wartości zawartych przez Wykonawców w formularzach ofertowych/cenowych, które posłużą tylko do dokonania klasyfikacji złożonych ofert, wartość zawartej umowy ramowej będzie wynikała z wysokości środków jakie zamawiający przeznaczył na realizacje danego zadania. 15. Szczegółowe informacje dotyczące przedmiotu zamówienia zostały zawarte w załącznikach do SWZ, opisie przedmiotu zamówienia, projekcie umowy. 16. Zamawiający informuje, że zawarcie umowy ramowy nie ogranicza prawa zamawiającego do przeprowadzenia odrębnych postępowań w trybach przewidzianych ustawą w celu udzielenia odrębnego zamówienia. 17. Na każdym etapie postępowania Zamawiający może wezwać Wykonawcę do przedstawienia kart charakterystyki (opisu produktu) w języku polskim, z których jasno będzie wynikało, że produkty spełniają wymagania postawione przez Zamawiającego. Przez kartę charakterystyki należy rozumieć kopię z katalogu producenta, wydruk ryciny ze strony internetowej z opisem i charakterystyką danego produktu, potwierdzone za zgodność z oryginałem.
Interne Kennung125/2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 31400000 Akkumulatoren und Batterien
Zusätzliche Einstufung (cpv): 42913000 Öl-, Benzin- und Luftansaugfilter
5. Los
LosLOT-0001
TitelZadanie 1. Dostawa akumulatorów do sprzętu łączności
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest dostawa akumulatorów do pojazdów
Interne Kennung1
Haupteinstufung (cpv): 31431000 Bleiakkumulatoren
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający zastrzega możliwość skorzystania z prawa opcji, o której mowa w art. 441 Ustawy Pzp w ramach, którego zakłada, że szacowana wielkość prawa opcji nie przekroczy 90 % zamówienia podstawowego, przy czym prawo opcji realizowane będzie na takich samych warunkach jak zamówienie podstawowe w czasie trwania umowy, cena jednostkowa prawa opcji będzie na takich samych warunkach jak zamówienia podstawowego określona w formularzu cenowym dołączonym do oferty przez Wykonawcę, o zamiarze skorzystania z prawa opcji Zamawiający poinformuje Wykonawcę odrębnym pismem.
LosLOT-0002
TitelZadanie 2. Dostawa filtrów do sprzętu łączności
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest dostawa filtrów do pojazdów
Interne Kennung2
Haupteinstufung (cpv): 42913000 Öl-, Benzin- und Luftansaugfilter