2. Verfahren
Verfahren
Titel: Kompleksowa dostawa gazu ziemnego obejmująca sprzedaż i dystrybucję dla potrzeb obiektów Wielospecjalistycznego Szpitala – SP ZOZ w Zgorzelcu
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest Kompleksowa dostawa gazu ziemnego obejmująca sprzedaż i dystrybucję dla potrzeb obiektów Wielospecjalistycznego Szpitala – SP ZOZ w Zgorzelcu. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 2, 3, 3A, 3B, 6 do SWZ. Numeracja zgodna z SWZ: 2.1.Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. UZASADNIENIE: Przedmiotem zamówienia są dostawy gazu ziemnego o ustalonych standardach jakościowych ( Rozporządzenie Ministra Gospodarki z dnia 2 lipca 2010r. w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemu gazowego, rozdział 8 § 38 ust. 1 (Dz. U. z 2025r. poz. 1382 t.j. ze zm.). Ponieważ do sprzedaży gazu wymagana jest koncesja, podmioty przystępujące do przetargu muszą ją posiadać. Brak podziału zamówienia nie narusza zasady zachowania uczciwej konkurencji poprzez ograniczenie możliwości ubiegania się o zamówienie mniejszym podmiotom, ponieważ jedynym warunkiem jest posiadanie koncesji oraz posiadanie umowy umożliwiającej sprzedaż za pośrednictwem sieci dystrybucyjnej zgodnie ze spisem punktów poboru Zamawiającego. 2.2.Zamawiający nie dopuszcza składania ofert równoważnych. 2.3. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert wariantowych (art. 92 ustawy). 2.4. Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej. 2.5. Zamawiający nie przewiduje udzielenia zamówienia, o którym mowa w art. 214 ust. 1 pkt. 7 i 8 ustawy. 2.6. Zamawiający nie przewiduje aukcji elektronicznej.2.7. Zamawiający nie wymaga przeprowadzenia wizji lokalnej lub sprawdzenia dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia przez wykonawcę, o których mowa w art. 131 ust. 2 ustawy PZP. 2.8. Zamawiający nie dopuszcza możliwości rozliczania się w walutach obcych. 2.9. Zamawiający żąda wskazania przez Wykonawcę w ofercie, części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz podania nazw ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani. 2.10.Zamawiający żąda, aby przed przystąpieniem do wykonania zamówienia, Wykonawca, o ile są już znane, podał nazwy oraz dane kontaktowe podwykonawców i osób do kontaktu z nimi, zaangażowanych w realizację zamówienia. Wykonawca zawiadamia Zamawiającego o wszelkich zmianach danych, o których mowa powyżej, w trakcie realizacji zamówienia, a także przekazuje informacje na temat nowych podwykonawców, którym w późniejszym okresie zamierza powierzyć realizację dostaw. 2.11.Jeżeli zmiana albo rezygnacja z podwykonawcy dotyczy podmiotu, na którego zasoby wykonawca powoływał się, na zasadach określonych w art. 118 ust. 1, w celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu, Wykonawca jest obowiązany wykazać Zamawiającemu, że proponowany inny podwykonawca lub wykonawca samodzielnie spełnia je w stopniu nie mniejszym niż podwykonawca, na którego zasoby wykonawca powoływał się w trakcie postępowania o udzielenie zamówienia. 2.12.Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielania zaliczek na poczet wykonania zamówienia. 2.13. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu, za wyjątkiem sytuacji, o której mowa w art. 261 Ustawy. 2.14. Zamawiający nie dopuszcza złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia katalogów elektronicznych do oferty, w sytuacji określonej w art. 93 ustawy PZP. 2.15.Zamawiający zastrzega zgodnie z art. 139 Ustawy, że najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełnienia warunków udziału w postępowaniu. 2.16. Zamawiający w części IV Standardowego Formularza Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia wymaga wypełnienia części alfa. 4.1. Okres trwania umowy: Umowa zostanie zawarta na czas określony 12 miesięcy, lecz nie wcześniej niż od dnia 01.04.2026r. do dnia 31.03.2027r., po zawarciu umowy sprzedaży gazu, pozytywnie przeprowadzonej procedurze zmiany sprzedawcy i pozytywnym zgłoszeniu umowy do OSD. 4.2. Termin płatności: 30 dni licząc od daty prawidłowo wystawionej faktury VAT i uprzednio otrzymanej dostawy, przelewem na konto Wykonawcy wskazane w fakturze. 5.1.W celu potwierdzenia, że oferowany przedmiot zamówienia odpowiada wymaganiom określonym przez Zamawiającego, Wykonawcy zobowiązani są do złożenia następujących dokumentów (dokumenty należy złożyć wraz z ofertą): 5.1.1.Zamawiający nie stawia warunku w tym zakresie. 6.1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy: 6.1.1. nie podlegają wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 108 ust. 1 ustawy PZP art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014r. (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1) zmienionego art. 1 pkt 23 Rozporządzenia Rady (UE) z dnia 8 kwietnia 2022 nr 2022/576 w sprawie dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111 z 8.4.2022, str. 1) zmienionego art. 1 pkt 16 Rozporządzenia Rady (UE) z dnia 23 października 2025 nr 2025/2033 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 2025.2033) i art. 7 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022r. o szczególnych rozwiązaniach związanych w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz.U z 2025r. poz. 514 t.j.). 6.1.2. spełniają warunki udziału w postępowaniu: 6.1.2.1 dotyczące zdolności do występowania w obrocie gospodarczym: Zamawiający nie określa warunku dotyczącego zdolności do występowania w obrocie gospodarczym.
Vorherige Bekanntmachung: 138936-2026
Interne Kennung: 1/ZP/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: na podstawie art. 138 ust. 2 pkt. 2 ustawy Prawo Zamówień Publicznych - dokonano skrócenia terminu składania ofert, z uwagi na to, że zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia. Nie udzielenie niniejszego zamówienia spowodowałoby brak możliwości bieżącego funkcjonowania obiektów WS – SPZOZ oraz udzielania świadczeń zdrowotnych, co skutkowałoby bezpośrednim zagrożeniem zdrowia i życia pacjentów.
Zentrale Elemente des Verfahrens: Numeracja zgodna z SWZ: 8.2. W celu potwierdzenia braku podstaw obligatoryjnego wykluczenia Wykonawcy z udziału w postępowaniu Zamawiający żąda następujących dokumentów:8.2.1. Informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 108 ust. 1 pkt. 1 i 2 oraz w art. 108 ust. 1 pkt. 4 Ustawy, sporządzonej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem.NA WEZWANIE Zamawiającego (zgodnie z punktem 8.4 SWZ). 8.2.2.Oświadczenia Wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt. 5 ustawy, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2025r. poz. 1714 t.j.) z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową albo oświadczenie o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej - NA WEZWANIE Zamawiającego załącznik nr 5 do SWZ (zgodnie z punktem 8.4 SWZ). 8.2.3.Oświadczenia Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu JEDZ (o którym mowa w art. 125 ust. 1 Ustawy), w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania: NA WEZWANIE Zamawiającego (zgodnie z punktem 8.4 SWZ): 8.2.3.1.o braku wydania wobec niego prawomocnego wyroku sądu lub ostatecznej decyzji administracyjnej o zaleganiu z uiszczaniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne, chyba że wykonawca odpowiednio przed upływem terminu do składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo przed upływem terminu składania ofert dokonał płatności należnych podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne wraz z odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłaty tych należności, 8.2.3.2.o braku orzeczenia wobec niego tytułem środka zapobiegawczego zakazu ubiegania się o zamówienie, 8.2.3.3.o braku zawarcia z innymi wykonawcami porozumienia mającego na celu zakłócenie konkurencji.8.3.Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej zamiast: a)informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 i 4 ustawy PZP składa informację z odpowiedniego rejestru, takiego jak rejestr sądowy, albo, w przypadku braku takiego rejestru, inny równoważny dokument wydany przez właściwy organ sądowy lub administracyjny kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dotyczy informacja albo dokument w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 i 4 ustawy PZP, 8.3.1. Dokument o którym mowa w pkt. 8.3. a), powinien być wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jego złożeniem. 8.3.2.Jeżeli w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dotyczy informacja albo dokument, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w pkt. 8.3 lub gdy dokumenty te nie odnoszą się do wszystkich przypadków, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 i 4 ustawy PZP, zastępuje się je odpowiednio w całości lub w części dokumentem zawierającym odpowiednio oświadczenie wykonawcy, ze wskazaniem osoby albo osób uprawnionych do jego reprezentacji, lub oświadczenie osoby, której, dokument miał dotyczyć, złożone pod przysięgą, lub, jeżeli w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument miał dotyczyć, nie ma przepisów o oświadczeniu pod przysięgą, złożone przed organem sądowym lub administracyjnym, notariuszem, organem samorządu zawodowego lub gospodarczego, właściwym ze względu na siedzibę lub miejsce zamieszkania wykonawcy lub miejsce zamieszkania osoby, której dokument miał dotyczyć. Przepisy pkt. 8.3.1. stosuje się odpowiednio. 8.3.3.W przypadku wątpliwości co do treści dokumentu złożonego przez Wykonawcę, Zamawiający może zwrócić się do właściwych organów odpowiedniego kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument dotyczy, o udzielenie niezbędnych informacji dotyczących tego dokumentu. 8.7.W celu zapewnienia, że osoba działająca w imieniu wykonawcy jest umocowana do jego reprezentowania, Zamawiający żąda od wykonawcy przedłożenia odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru. Wykonawca nie jest zobowiązany do złożenia w/w dokumentów, jeżeli zamawiający może je uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, o ile wykonawca wskazał dane umożliwiające dostęp do tych dokumentów. Zapisy tego punktu stosuje się odpowiednio do osoby działającej w imieniu podmiotu udostępniającego zasoby na zasadach określonych w art. 118 ustawy PZP lub podwykonawcy niebędącego podmiotem udostępniającym zasoby na takich zasadach. 12.Termin związania ofertą.12.1.Termin związania ofertą wynosi 90 dni, tj. do dnia 06.06.2026r.17.5. Zamawiający będzie wymagał od Wykonawcy którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza przedłożenia na wezwanie:od Wykonawcy niebędącego właścicielem sieci dystrybucyjnej dostarczenia umowy z Operatorem Systemu Dystrybucyjnego na świadczenie usług dystrybucji gazu ziemnego;wzorca umowy uwzględniającego zapisy Istotnych postanowień umowy (załącznik nr 6 do SWZ) w formie literalnej lub zachowującej to samo znaczenie odrębnie dla każdego punktu (umowa kompleksowa) poboru gazu przygotowanego przez Wykonawcę.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09120000 Gasförmige Brennstoffe
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09123000 Erdgas, 65210000 Gasversorgung
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Kompleksowa dostawa gazu ziemnego obejmująca sprzedaż i dystrybucję dla potrzeb obiektów Wielospecjalistycznego Szpitala – SP ZOZ w Zgorzelcu
Interne Kennung: Kompleksowa dostawa gazu ziemnego obejmująca sprzedaż i dystrybucję dla potrzeb obiektów Wielospecjalistycznego Szpitala – SP ZOZ w Zgorzelcu