226711-2026 - Wettbewerb
Dänemark – Bauarbeiten – Dynamisk indkøbssystem for håndværks- og entrepriseydelser - Renovering af Betonvej 12
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDynamisk indkøbssystem for håndværks- og entrepriseydelser - Renovering af Betonvej 12
BeschreibungUdbuddet omfatter etablering af et Dynamisk Indkøbssystem for håndværks- og en-trepriseydelser i forbindelse med renovering af Ordregivers administrationsbygning beliggende Betonvej 12, 4000 Roskilde. Egnethedskrav til ansøgere fremgår af udbudsbetingelserne. Egnethedskrav er de krav, der stilles til ansøgerne for, at de kan blive optaget på systemet. Alle de ansøgere, der lever op til de stillede egnethedskrav, gives adgang til systemet efter udløbet af fristen for ansøgning, og efter at ordregiver har færdigbehandlet de modtagne ansøgninger. Der skal ikke afgives tilbud i forbindelse med ansøgning om optagelse på det dynamiske indkøbssystem, idet tilbud først afgives i forbindelse med afholdelse af miniudbud efter det dynamiske indkøbssystems etablering.
Interne Kennung310326-01
VerfahrensartNichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensUdbuddet gennemføres som oprettelse af dynamisk indkøbssystem.
Zweck
Art des AuftragsBauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45200000 Komplett- oder Teilbauleistungen im Hochbau sowie Tiefbauarbeiten, 45300000 Bauinstallationsarbeiten
5. Los
LosLOT-0000