2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa serwerów i licencji umożliwiających uruchomienie nowego klastra wirtualizacji w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa serwerów i licencji umożliwiających uruchomienie nowego klastra wirtualizacji w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności. Szczegółowy opis oraz sposób realizacji zamówienia zawiera formularz cenowy zał. nr 2 do SWZ i opis przedmiotu zamówienia („OPZ”) zał. nr 3 do SWZ oraz wzór umowy zał. nr 5 do SWZ. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych. Podział zamówienia na części nie jest zasadny z przyczyn technicznych i organizacyjnych. Przedmiot zamówienia obejmuje dostawę infrastruktury serwerowej, systemów kopii zapasowych oraz licencji, które muszą zostać wdrożone i uruchomione jako jedno, spójne środowisko wirtualizacji. Realizacja zamówienia w częściach wiązałaby się z ryzykiem braku kompatybilności sprzętowej i licencyjnej, rozbieżności konfiguracyjnych oraz trudności w integracji poszczególnych elementów infrastruktury. Niedostarczenie lub opóźnienie realizacji któregokolwiek z elementów zamówienia uniemożliwiłoby uruchomienie klastra wirtualizacji oraz systemów backupu, a tym samym osiągnięcie celu zamówienia. Dodatkowo podział zamówienia mógłby skutkować problemami w zakresie odpowiedzialności za poprawne wdrożenie, konfigurację i wsparcie techniczne środowiska jako całości, co zwiększałoby ryzyko operacyjne oraz koszty po stronie Zamawiającego. Zamawiający nie przewiduje udzielania zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 8 Pzp. Zamawiający oświadcza, iż będąc administratorem danych oraz mając na względzie przepisy ustawy z dnia 10.5.2018 r. o ochronie danych osobowych (dalej RODO) wdrożył środki bezpieczeństwa adekwatne do zidentyfikowanych przez siebie ryzyk oraz dające rękojmie należytego zabezpieczenia danych osobowych przekazywanych w ramach postępowania. Szczegółowa klauzula informacyjna z art. 13 RODO zawarta jest w SWZ.
Vorherige Bekanntmachung: 131436-2026
Interne Kennung: A/ZP/SZP.261-8/26
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: I. 1. Zamawiający żąda złożenia wraz z ofertą pod rygorem nieważności w formie elektronicznej następujących przedmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie, że oferowane dostawy spełniają określone przez Zamawiającego wymagania: 1) Materiały informacyjne zawierające opis oferowanego przedmiotu zamówienia (prospekt, katalog, ulotka, karta danych technicznych, instrukcja obsługi/używania, oświadczenie dystrybutora/wykonawcy*, itp.) wystawiona przez producenta lub autoryzowanego przedstawiciela producenta potwierdzające wymagania zawarte w zał. nr 3 do SWZ w tabelach – z wyłączeniem parametrów „Warunki gwarancji”, „Dokumentacja użytkownika”, (z zaznaczeniem wymaganych parametrów, pozycji oferowanego przedmiotu zamówienia). *Zamawiający dopuszcza oświadczenie dystrybutora/wykonawcy wyłącznie w zakresie potwierdzenia parametrów wymaganych przez Zamawiającego, nieujętych w wyżej wymienionych dokumentach producenta lub autoryzowanego przedstawiciela producenta. Zamawiający dopuszcza złożenie ww. dokumentów w języku angielskim. 2. Jeżeli Wykonawca nie złoży przedmiotowych środków dowodowych lub złożone przedmiotowe środki dowodowe będą niekompletne, Zamawiający wezwie do ich złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie. II. 3. Ofertę sporządza się w języku polskim na Formularzu Ofertowym - wypełniony formularz oferty za pośrednictwem formularza dostępnego na platformie Marketplanet OnePlace oraz formularz cenowy – zgodnie z zał. nr 2 do SWZ i w opisie przedmiotu zamówienia (OPZ) – zał. nr 3 do SWZ oraz arkusz parametrów ocenianych – zał. nr 3a do SWZ, stanowiących integralną część oferty. Wraz z ofertą (tj. formularzem oferty, tabelą asortymentowo-cenową, opz) Wykonawca jest zobowiązany złożyć: 1) oświadczenie Wykonawcy, którego wzór stanowi zał. nr 1 do SWZ; 2) oświadczenie w formie Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia (ESPD), o którym mowa w Rozdziale IX ust. 1 SWZ; 3) oświadczenie dotyczące przesłanek wykluczenia, o którym mowa w Rozdziale IX ust. 1 - zał. nr 4a do SWZ; 4) oświadczenie, zobowiązanie innego podmiotu, o których mowa w Rozdz. XI pkt 3 i 8 – zgodnie z zał. nr 4b i 8 do SWZ – jeżeli dotyczy; 5) przedmiotowe środki dowodowe zgodnie z Rozdziałem X; 6) pełnomocnictwo, o którym mowa w Rozdziale XII ust. 1 (jeśli dotyczy). 4. Oferta oraz pozostałe oświadczenia i dokumenty, dla których Zamawiający określił wzory w formie formularzy zamieszczonych w załącznikach do SWZ, powinny być sporządzone zgodnie z tymi wzorami. 5. W przypadku gdy oferta nie została podpisana przez osobę uprawnioną do reprezentacji Wykonawcy określoną w odpowiednim rejestrze lub innym dokumencie właściwym dla danej formy organizacyjnej Wykonawcy, do oferty należy dołączyć dokument pełnomocnictwa, złożony w postaci elektronicznej, opatrzony kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub elektronicznej kopii, poświadczonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez notariusza.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48820000 Server
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30233160 Streamer-Laufwerk, 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme, 72260000 Dienstleistungen in Verbindung mit Software, 72263000 Software-Implementierung, 72265000 Software-Konfiguration
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa serwerów i licencji umożliwiających uruchomienie nowego klastra wirtualizacji w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności. Szczegółowy opis oraz sposób realizacji zamówienia zawiera formularz cenowy zał. nr 2 do SWZ i opis przedmiotu zamówienia („OPZ”) zał. nr 3 do SWZ oraz wzór umowy zał. nr 5 do SWZ. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych. Podział zamówienia na części nie jest zasadny z przyczyn technicznych i organizacyjnych. Przedmiot zamówienia obejmuje dostawę infrastruktury serwerowej, systemów kopii zapasowych oraz licencji, które muszą zostać wdrożone i uruchomione jako jedno, spójne środowisko wirtualizacji. Realizacja zamówienia w częściach wiązałaby się z ryzykiem braku kompatybilności sprzętowej i licencyjnej, rozbieżności konfiguracyjnych oraz trudności w integracji poszczególnych elementów infrastruktury. Niedostarczenie lub opóźnienie realizacji któregokolwiek z elementów zamówienia uniemożliwiłoby uruchomienie klastra wirtualizacji oraz systemów backupu, a tym samym osiągnięcie celu zamówienia. Dodatkowo podział zamówienia mógłby skutkować problemami w zakresie odpowiedzialności za poprawne wdrożenie, konfigurację i wsparcie techniczne środowiska jako całości, co zwiększałoby ryzyko operacyjne oraz koszty po stronie Zamawiającego.