See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów o kodzie 19 12 10
Beschreibung: Zamówienie podzielone na 3 części - Przedmiotem zamówienia jest sukcesywny odbiór, transport oraz zagospodarowanie w procesie odzysku lub recyklingu odpadów o kodzie 19 12 10 z Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Zawierciu przy ul. Podmiejskiej 53. Odpady o kodzie 19 12 10 – odpady palne (paliwo alternatywne) wytworzone w instalacji mechanicznego przetwarzania odpadów wielkogabarytowych w szacunkowej ilości 3000Mg (3 x 1000 Mg) .
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część I
Beschreibung: • Przedmiotem zamówienia jest sukcesywny odbiór, transport oraz zagospodarowanie w procesie odzysku lub recyklingu odpadów o kodzie 19 12 10 z Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Zawierciu przy ul. Podmiejskiej 53. • Odpady o kodzie 19 12 10 – odpady palne (paliwo alternatywne) wytworzone w instalacji mechanicznego przetwarzania odpadów wielkogabarytowych w szacunkowej ilości 1000 Mg. • Oferowany sposób realizacji usługi w zakresie odbioru, transportu i zagospodarowania odpadów o kodzie 19 12 10 musi być zgodny z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa oraz procesami odzysku wyszczególnionymi w załączniku nr 1 do Ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. - o odpadach (Dz.U. 2023 r., poz. 1587). • Odbiór odpadów będzie realizowany transportem zorganizowanym przez Wykonawcę i na jego wyłączny koszt. • Szacunkowa ilość odpadów o kodzie 19 12 10 w okresie realizacji zamówienia wynosić będzie 1000Mg. odbierana sukcesywnie przez czas trwania kontraktu. Są to ilości szacunkowe, służące pomocniczo do przygotowania oferty. Rzeczywista ilość odpadów wynikała będzie z bieżących potrzeb Zamawiającego. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmniejszenia ilości przewidzianych do zagospodarowania odpadów, co nie skutkuje odstąpieniem od umowy lub zmianą jej warunków. • Odbiór odpadów o kodzie 19 12 10 odbywał się będzie z Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych dla Miasta Zawiercie zlokalizowanego w Zawierciu przy ul. Podmiejskiej 53. • Usługę należy realizować w systemie sukcesywnego odbioru odpadów, za pomocą środków transportu Wykonawcy od poniedziałku do soboty w systemie dwuzmianowym lub w innych terminach i godzinach po wcześniejszym uzgodnieniu z Zamawiającym i wyrażeniu przez niego zgody. • Odpady o kodzie 19 12 10 są gromadzone w stanie luźnym i w takiej formie będą załadowywane na środki transportu. Załadunek będzie odbywał się sprzętem Zamawiającego. • Średnia waga załadunku na naczepę typu „ruchoma podłoga” to 15Mg (+/- 2Mg) • Do wykonania usługi będącej przedmiotem zamówienia Wykonawca użyje środków transportu na swój koszt. Załadunek komponentu leży po stronie Zamawiającego. Każdorazowe ważenie odbieranych odpadów odbywać się będzie na wadze Zamawiającego zlokalizowanej na terenie Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Zawierciu przy ul. Podmiejskiej 53 i potwierdzone zostanie kwitem wagowym. Dokument ten będzie stanowić wyłączną podstawę do określenia ilości odebranych od Zamawiającego. • Dokumenty, o których mowa powyżej stanowić będą podstawę do wystawienia przez Zamawiającego karty przekazania odpadu w systemie BDO, stanowiącej podstawę do rozliczeń pomiędzy Zamawiającym a Wykonawcą. • Wykonawca, po każdym miesiącu wykonania usługi zobowiązany jest dostarczyć oświadczenie o sposobie zagospodarowania odpadów ze wskazaniem procesu odzysku R12 wyszczególnionego w załączniku nr 1 do Ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. - o odpadach (Dz.U. z 2023 r., poz. 1587) – przetworzenie na paliwo alternatywne RDF. • Z chwilą wydania odpadów Wykonawcy przechodzą na niego wszelkie korzyści i ciężary związane z nimi oraz niebezpieczeństwo ich przypadkowej utraty lub uszkodzenia, w szczególności przejmuje on odpowiedzialność za wydane odpady, za należyte postępowanie z nimi i za skutki z tego wynikające. Wykonawca ponosi wyłączną odpowiedzialność za wszelkie szkody, jak i również za utratę, ubytki oraz uszkodzenia odpadów, powstałe w wyniku transportu odpadów od chwili ich wydania przez Zamawiającego do czasu poddania ich zakończenia procesów zagospodarowania. • Zagospodarowanie odpadów (odzysk) przez Wykonawcę będzie realizowane w ramach instalacji do przetwarzania odpadów dla kodu 19 12 10, przy czym nie musi być to instalacja, której dotyczyła decyzja przedkładana przez Wykonawcę na potwierdzenie spełniania warunku udziału w postępowaniu dotyczącego posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności. W sytuacji, gdy Wykonawca przekaże odpady do instalacji innej niż wskazana w decyzji potwierdzającej spełnianie warunku udziału w postępowaniu wówczas zobowiązany jest do przedłożenia decyzji umożliwiającej przetwarzanie odpadów o kodzie 19 12 10 na tej innej instalacji. Maksymalny czas dopuszczenia dla innej instalacji do przetwarzania odpadów to 3 miesiące z całego okresu realizacji umowy. • Minimalny zakres realizacji zamówienia to 75% szacunkowej ilości zamówienia • Wykonawca odpowiedzialny będzie za prawidłową realizację umowy, w tym za przebieg oraz terminowe wykonanie zamówienia w okresie wykonywania umowy. • Wykonawca zobowiązany będzie do wykonania zamówienia z należytą starannością, zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz postanowieniami umowy. • Ustalenia i decyzje dotyczące wykonania zamówienia uzgadnianie będą wyłącznie przez ustanowionych przedstawicieli Zamawiającego i Wykonawcy. • Wykonawca musi zapewnić realizację zamówienia we wskazanym przez Zamawiającego terminie, z zachowaniem wymaganego terminu uruchomienia usługi i przy uwzględnieniu zapisów SWZ. Termin na realizację zamówienia należy liczyć od daty udzielenia zamówienia, tj. od dnia zawarcia umowy. 4.5. Wykonawca zobowiązany jest do zgłoszenia wszelkich niezgodności w załączonej dokumentacji Zamawiającemu w sposób określony w niniejszej Specyfikacji. Wprowadzenie zmian bez zgody Zamawiającego, zostanie uznane za zmianę przedmiotu zamówienia i będzie skutkowało odrzuceniem oferty. 4.6. Czas reakcji odbioru odpadu to 48 godzin od zgłoszenia przez Zamawiającego (do czasu reakcji zaliczają się wyłącznie dni robocze). 4.7. Zamawiający od poniedziałku do soboty będzie dokonywał zgłoszeń odbioru odpadów wraz z podaną masą odpadów. Wykonawca zobowiązuje się odebrać całą zgłoszoną do odbioru przez Zamawiającego ilość odpadów o kodzie 19 12 10 zgodnie z zapisem w pkt 4.6. chyba że za obustronną zgodą stron wyrażoną w formie e-mail nastąpi zmiana terminu odbioru.
Los: LOT-0002
Titel: Część II
Los: LOT-0003
Titel: Część III