See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: fsb - Indkøb af forsikringer
Beschreibung: fsb ønsker tilbud på én eller flere af nedenstående delaftaler efter kriteriet om det økonomisk mest fordelagtige bud ud fra bedste forhold mellem pris og kvalitet:Delaftale 1: Bygnings-, løsøre-, teknisk- og ansvarsforsikringDelaftale 2: Glas- og sanitetsforsikringDelaftale 3: MotorkøretøjsforsikringDelaftale 4: ArbejdsskadeforsikringDelaftale 5: Kollektiv ulykkesforsikringDer henvises nærmere til de respektive kravspecifikationer i udbudsmaterialet. Se udbudsbetingelser for øvrige oplysninger.
Interne Kennung: 260478176
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: fsb ønsker tilbud på én eller flere af nedenstående delaftaler efter kriteriet om det økonomisk mest fordelagtige bud ud fra bedste forhold mellem pris og kvalitet:Delaftale 1: Bygnings-, løsøre-, teknisk- og ansvarsforsikringDelaftale 2: Glas- og sanitetsforsikringDelaftale 3: MotorkøretøjsforsikringDelaftale 4: ArbejdsskadeforsikringDelaftale 5: Kollektiv ulykkesforsikringDer henvises nærmere til de respektive kravspecifikationer i udbudsmaterialet. Se udbudsbetingelser for øvrige oplysninger.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66515200 Vermögensversicherungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66512100 Unfallversicherungen, 66514110 Kraftfahrzeugversicherungen, 66516000 Haftpflichtversicherungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: fsb: Delaftale 1 - Bygnings-, løsøre-, teknisk- og ansvarsforsikring
Beschreibung: fsb ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Bygnings-, løsøre-, teknisk- og ansvarsforsikring.Denne delaftale omfatter 4 forsikringsaftaler:BygningsforsikringLøsøreforsikringTeknisk forsikringAnsvarsforsikringDer skal afgives tilbud på alle forsikringer under denne delaftale.
Interne Kennung: 260482042-1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66516000 Haftpflichtversicherungen
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Jf. udbudsmateriale
Los: LOT-0002
Titel: fsb: Delaftale 2 - Glas- og sanitetsforsikring
Beschreibung: fsb ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Glas- og sanitetsforsikring.
Interne Kennung: 260482077-2
Los: LOT-0003
Titel: fsb: Delaftale 3 - Motorkøretøjsforsikring
Beschreibung: fsb ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Motorkøretøjsforsikring.
Interne Kennung: 260482187-3
Haupteinstufung (cpv): 66514110 Kraftfahrzeugversicherungen
Los: LOT-0004
Titel: fsb: Delaftale 4 - Arbejdsskadeforsikring
Beschreibung: fsb ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Arbejdsskadeforsikring.
Interne Kennung: 260485140-4
Haupteinstufung (cpv): 66512100 Unfallversicherungen
Los: LOT-0005
Titel: fsb: Delaftale 5 - Kollektiv ulykkesforsikring
Beschreibung: fsb ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Kollektiv ulykkesforsikring.
Interne Kennung: 260485184-5