2. Verfahren
Verfahren
Titel: ZAKUP SPRZĘTU I OPROGRAMOWANIA w ramach projektu pn. «Modernizacja i rozbudowa systemów dziedzinowych oraz e-usług wraz z pozyskaniem danych do baz danych BDOT500 i GESUT w ramach projektu Platforma Elektronicznych Usług Geodezyjnych - PEUG II» (etap II)
Beschreibung: 1. Przedmiot zamówienia: „ZAKUP SPRZĘTU I OPROGRAMOWANIA w ramach projektu pn. «Modernizacja i rozbudowa systemów dziedzinowych oraz e-usług wraz z pozyskaniem danych do baz danych BDOT500 i GESUT w ramach projektu Platforma Elektronicznych Usług Geodezyjnych - PEUG II» (etap II)” – projekt realizowany w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska 2021 – 2027. 2. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje dostawę: − Serwera w obudowie 1 U – 12 szt. − Macierzy dyskowej 5 szt. − UPS – 8 szt. Szczegółowy zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia oraz szczegółowo zindywidualizowany zakres czynności wymaganych do wykonania przez Wykonawcę u Partnerów Projektu określa załącznik nr 3 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia (OPZ). 3. Wykonawca zrealizuje następujące czynności: 1) dostawę sprzętu wymienionego w Opisie Przedmiotu Zamówienia do wskazanych przez Zamawiającego lokalizacji oraz wniesienie go na piętra i do pomieszczeń ustalonych z każdym z Partnerów (powiatów wskazanych w niniejszym złączniku) przed terminem dostawy, 2) wykonanie montażu i konfiguracji urządzeń we wskazanym miejscu w szafie RACK; wymagane jest aby usługa montażu była wykonana z zachowaniem należytej staranności i przestrzeganiem przepisów BHP; wszystkie przewody powinny być ułożone w dedykowanych do tego celu organizerach; okablowanie sieciowe powinno być opisane tak aby możliwa była identyfikacja połączeń, 3) zapewnienie wszelkich dodatkowych elementów koniecznych do połączenia i uruchomienia produkcyjnego oferowanego sprzętu, 4) wykonanie instalacji i konfiguracja środowiska wirtualizacji (dla wybranych lokalizacji wg, wskazania konkretnego partnera projektu), W szczególności (w zależności od trybu rozbudowy): ● Instalacja i wdrożenie 3ciego węzła klastra w istniejącym dwu węzłowym klastrze wirtualizacyjnym na bazie oprogramowania firmy Oracle (alternatywnie na wniosek Zamawiającego oprogramowanie Hyper-V). Oprogramowanie wirtualizacyjne ma być w pełni zgodne z licencjonowaniem oprogramowania bazodanowego (w przypadku zakupu kompletu urządzeń). ● Instalacja i wdrożenie drugiego 2 węzłowego klastra wirtualizacyjnego na bazie oprogramowania firmy Oracle (alternatywnie Hyper-V). Oprogramowanie wirtualizacyjne ma być w pełni zgodne z licencjonowaniem oprogramowania bazodanowego (w przypadku zakupu kompletu urządzeń). ● Rozbudowany o trzeci węzeł klaster Oracle Linux Virtualization Manager (alternatywnie Hyper-V) ma zapewniać wysoką dostępność 1 maszyny wirtualnej z bazą danych oraz 1-2 maszyn wirtualnych z aplikacją. ● Drugi dwuwęzłowy klaster Oracle Linux Virtualization Manager (alternatywnie Hyper-V) ma zapewniać wysoką dostępność 1 maszyny wirtualnej z bazą danych oraz 1-2 maszyn wirtualnych z aplikacją. ● Klaster ma zapewniać możliwość szybkiej migracji on-line (z wykorzystaniem interfejsów Ethernet 10Gbit) maszyn pomiędzy węzłami klastra w razie przewidzianych prac serwisowych. ● Rozbudowany o trzeci węzeł dwuwęzłowy klaster ma wykorzystywać istniejącą hybrydową macierz dyskową jako wspólne repozytorium maszyn wirtualnych. ● Drugi dwuwęzłowy klaster ma wykorzystywać dostarczaną w ramach postępowania hybrydową macierz dyskową jako wspólne repozytorium maszyn wirtualnych. ● Druga macierz powinna być skonfigurowana w trybie asynchronicznej replikacji z istniejącą macierzą hybrydową za pomocą protokołu Fibre Channel. W tym przypadku istniejący dwuwęzłowy klaster (lub rozbudowany klaster do 3 węzłów) ma wykorzystywać dostarczaną w ramach postępowania drugą hybrydową macierz dyskową jako drugie wspólne repozytorium maszyn wirtualnych i umożliwiać przełączenie na replikę w przypadku awarii istniejącej macierzy. ● Wdrożenie obejmuje również przeprowadzenie testów odpornościowych na awarię pojedynczego punktu awarii: węzeł klastra, kontroler macierzy, dysk, połączenie FC, połączenie LAN. ● Instruktaż stanowiskowy dla administratora Zamawiającego w obszarach związanych z obsługą, konserwacją oraz podstawową administracją nowego sprzętu i oprogramowania, aby zapewnić efektywne korzystanie z dostarczonych rozwiązań oraz minimalizację potencjalnych problemów eksploatacyjnych; instruktaż powinien obejmować m.in. obsługę serwerów, macierzy, pamięci masowych, oprogramowania systemowego oraz do wirtualizacji. Czynności wymienione powyżej nie mogą być wykonywane zdalnie, konieczna jest fizyczna obecność pracownika/ów Wykonawcy. UWAGA: Czynności wymienione powyżej nie mogą być wykonywane zdalnie, konieczna jest fizyczna obecność pracownika/ów W 4. Szczegółowy zakres obowiązków Wykonawcy oraz warunki płatności określone zostały we wzorze umowy stanowiącej załącznik nr 2 do SWZ. 5. Zamawiający wymaga udzielenia gwarancji i rękojmi na cały przedmiot zamówienia, na okres minimum 36 miesięcy (z wyłączeniem baterii i akumulatorów). Zamawiający zastrzega, że Wykonawca może udzielić gwarancji dłuższej niż 36 miesięcy. Gwarancja na przedmiot zamówienia stanowi kryterium oceny ofert, które zostało opisane w pkt XXIII SWZ. 6. Szczegółowy zakres i warunki wykonania zamówienia określa: 1) Załącznik nr 2 do SWZ – projekt umowy; 2) Załącznik nr 3 do SWZ – opis przedmiotu zamówienia (OPZ).
Interne Kennung: ZPWD.02.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Zamawiający przewiduje zastosowanie procedury, o której mowa w art. 139 ustawy Pzp, tj. najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. Wykonawca, zgodnie z art. 139 ust. 2 ustawy PZP, nie jest obowiązany do złożenia wraz z ofertą oświadczenia o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy PZP. 2. Zgodnie z art. 257 pkt 1 ustawy Pzp Zamawiający przewiduje, że może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, jeżeli środki publiczne, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały mu przyznane. 3. Ofertę składa się na Formularzu Ofertowym – zgodnie z Załącznikiem nr 1 do SWZ. 4.WRAZ Z OFERTĄ WYKONAWCA JEST ZOBOWIĄZANY ZŁOŻYĆ: 1) Formularz techniczny – Załącznik nr 1A do SWZ; 2) Formularz cen jednostkowych – Załącznik nr 1B do SWZ; 3) Przedmiotowe środki dowodowe, o których mowa w pkt VI SWZ; 4) Wykaz certyfikatów dołączonych do oferty w zakresie przedmiotowych środków dowodowych – Załącznik nr 11 do SWZ; 5) Oświadczenie, o którym mowa w pkt XIII ust. 4 SWZ – Załącznik nr 4 do SWZ (także w zakresie podmiotu udostępniającego zasoby zgodnie z pkt X ust. 5 pkt 4 SWZ oraz podwykonawcy zgodnie z pkt XII ust. 4 SWZ - jeżeli dotyczy); 6) Zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby do oddania Wykonawcy do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji danego zamówienia wraz z oświadczeniem podmiotu udostępniającego zasoby potwierdzającym brak podstaw wykluczenia tego podmiotu oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu, w zakresie w jakim Wykonawca powołuje się na jego zasoby, (jeżeli dotyczy) – Załącznik nr 5 do SWZ; 7) Oświadczenie, o którym mowa w pkt XI ust. 5 SWZ (jeżeli dotyczy) – Załącznik nr 10 do SWZ; 8) Dowód wniesienia wadium. 9) Odpis lub informacja, o której mowa w pkt XX ust. 5 SWZ; 10) Stosowne pełnomocnictwo lub inny dokument, o którym mowa w pkt XX ust. 6 SWZ (jeżeli dotyczy). 3.W postępowaniu mają zastosowanie przepisy rozporządzenia Rady Unii Europejskiej z dnia 8 kwietnia 2022 r. (UE) 2022/576 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111 z 8.4.2022, str. 1) oraz ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. z 2023 poz. 129 ze zm.) w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych w art. 7 ust. 1 przywołanej ustawy.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48820000 Server
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72263000 Software-Implementierung, 48821000 Netzwerkserver, 48800000 Informationssysteme und Server, 30236000 Diverse Computerausrüstungen, 30233141 RAID (Redundant Array of Independent Disks, redundanter Verbund unabhängiger Festplatten), 32420000 Netzausrüstung, 35100000 Not- und Sicherheitsausrüstungen, 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme, 48900000 Diverse Softwarepakete und Computersysteme, 72268000 Bereitstellung von Software
5. Los
Los: LOT-0001
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72263000 Software-Implementierung, 48800000 Informationssysteme und Server, 48821000 Netzwerkserver, 48800000 Informationssysteme und Server, 30236000 Diverse Computerausrüstungen, 30233141 RAID (Redundant Array of Independent Disks, redundanter Verbund unabhängiger Festplatten), 32420000 Netzausrüstung, 35100000 Not- und Sicherheitsausrüstungen, 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme, 48900000 Diverse Softwarepakete und Computersysteme, 48900000 Diverse Softwarepakete und Computersysteme, 72268000 Bereitstellung von Software