2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udzielenie i obsługa kredytu długoterminowego z przeznaczeniem na sfinansowanie planowanego deficytu budżetu oraz na pokrycie zobowiązań finansowych planowanych w rozchodach budżetu Gminy Tomice na rok 2025
Beschreibung: 1. Opis przedmiotu zamówienia 1.1. Przedmiotem zamówienia jest udzielenie i obsługa kredytu długoterminowego w wysokości do kwoty 5 756 000,00 PLN (słownie: pięć milionów siedemset pięćdziesiąt sześć tysięcy złotych i 00/100) z przeznaczeniem na sfinansowanie planowanego deficytu budżetu oraz na pokrycie zobowiązań finansowych planowanych w rozchodach budżetu Gminy Tomice na rok 2025. 1.2. Szczegółowe określenie przedmiotu zamówienia zwarte zostało w Rozdziale IV SWZ pn. Opis Przedmiotu Zamówienia, dalej jako „OPZ” oraz Rozdziale III SWZ pn. Projektowane Postanowienia Umowy, dalej jako „PPU”. 2. Sposób zaciągnięcia kredytu: 2.1 Wykonawca przekaże na rachunek podstawowy budżetu Gminy Tomice w 2025 roku kwotę kredytu nie większą niż: 5 756 000,00 PLN (słownie: pięć milionów siedemset pięćdziesiąt sześć tysięcy złotych i 00/100). 2.2 Zamawiający zastrzega sobie możliwość zaciągnięcia kredytu w kwocie niższej od ustalonej bez dodatkowych opłat i prowizji na rzecz Wykonawcy. 3. Okres spłaty kredytu i odsetek: 3.1 Kredyt długoterminowy w wysokości do kwoty 5 756 000,00 PLN (słownie: pięć milionów siedemset pięćdziesiąt sześć tysięcy złotych i 00/100) zostanie udostępniony w 2025 roku, od dnia podpisania umowy z Bankiem. 3.2 Spłata rat kapitałowych kredytu nastąpi w latach 2027 - 2034 w okresach kwartalnych zgodnie z załączonym harmonogramem stanowiącym Załącznik nr 1 do OPZ, w ostatnim dniu roboczym danego kwartału. 3.3 Spłata pierwszej raty kapitałowej nastąpi nie później niż 31.03.2027 r. 3.4 Zapłata pierwszej raty odsetkowej nastąpi w ostatnim dniu roboczym kwartału, w którym uruchomiona zostanie pierwsza transza kredytu. 3.5 Odsetki będą naliczane od uruchomionej i niespłaconej części kredytu. 3.6 Stopa oprocentowania kredytu równa jest wysokości wskaźnika referencyjnego, powiększonej o marżę banku. 3.7 Wskaźnik referencyjny stanowi stawka WIBOR 3M oznaczająca stopę procentową dla międzybankowych depozytów 3-miesięcznych, ustaloną na ostatni dzień roboczy kwartału poprzedzającego kwartał obrachunkowy. 3.8 Przy naliczaniu odsetek przyjmuje się rzeczywistą liczbę dni wykorzystania kredytu w stosunku do rzeczywistej liczby dni w roku (365 lub 366 w roku przestępnym). 3.9 Uruchomienie kredytu nastąpi w całości lub w częściach (transzach) od dnia zawarcia umowy do dnia 31.12.2025 r. na pisemny wniosek Zamawiającego przesłany drogą elektroniczną najpóźniej na dwa dni robocze przed planowanym otrzymaniem środków z kredytu. 4. Warunki realizacji zamówienia: 4.1 Zamawiający zastrzega sobie prawo zmiany wysokości rat kapitałowych w okresie roku budżetowego oraz prawo do zmian wysokości rat kapitałowych pomiędzy latami budżetowymi nie powodującymi przekroczenia okresu kredytowania, w zależności od potrzeb Gminy bez dodatkowych prowizji, opłat oraz innych kosztów dla Gminy. 4.2 Zamawiający zastrzega sobie prawo wcześniejszej spłaty całości lub części kredytu przez Zamawiającego w dogodnych dla niego terminach, po uprzednim zawiadomieniu Wykonawcy o zamiarze dokonania spłaty w terminie 7 dni przed jej dokonaniem. W takiej sytuacji odsetki od kredytu naliczone będą wyłącznie od aktualnego zadłużenia i za faktyczny okres jego występowania a Zamawiający nie będzie ponosił żadnych opłat i prowizji z tego tytułu na rzecz Wykonawcy. 4.3 Zamawiający zastrzega sobie możliwość, bez ponoszenia dodatkowych kosztów, wydłużenia spłaty kredytu, gdy ulegną zmianie warunki prawne lub finansowe Kredytobiorcy mające wpływ na spłatę kredytu. 4.4 Zamawiający nie przewiduje żadnych dodatkowych płatności - opłat, prowizji, kosztów ubezpieczeń itp. związanych z uruchomieniem i obsługą kredytu innych niż odsetki.
Interne Kennung: RFN.271.2.1.2025.AP
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66113000 Kreditgewährung
5. Los
Los: LOT-0001