228389-2025 - Wettbewerb
Dänemark – Kleidung, Fußbekleidung, Gepäckartikel und Zubehör – EU udbud - grov arbejdsbeklædning
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelEU udbud - grov arbejdsbeklædning
BeschreibungUdbuddet vedrører levering af grov arbejdsbeklædning til Assens Kommune. Udbuddet er opdelt i følgende delaftaler: • Delaftale 1: Grov arbejdsbeklædning (herunder men ikke udtømmende: grov beklædning, fluorescerende tøj, regntøj og T-shirts). Forventet omsætning pr. år. Ca. 480.000 kr. • Delaftale 2: Sikkerhedsfodtøj (herunder men ikke udtømmende, sikkerhedssko, sikkerhedssandaler, sikkerhedsstøvler, sikkerhedstræsko og asfaltsko). Forventet omsætning pr. år. Ca. 140.000 kr. Det er primært afdelinger hjemmehørende under plan & kultur, vej, byg & ejendom, herunder blandt andet entreprenørgården og rengøringsteamet, miljø & natur, jobcenteret samt madservice og kantinen, der aftager de produkter der er omfattet af udbuddet.
Interne Kennung24/13835
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 18000000 Kleidung, Fußbekleidung, Gepäckartikel und Zubehör
Zusätzliche Einstufung (cpv): 18100000 Arbeitskleidung, besondere Arbeitsbekleidungen und Zubehör, 18110000 Berufskleidung, 18140000 Zubehör für Arbeitskleidung, 18220000 Wetterfeste Kleidung, 18221000 Wasserdichte Kleidung, 18222000 Firmenkleidung, 18224000 Bekleidung aus beschichteten oder getränkten Textilien, 18300000 Kleidung, 35113400 Schutz- und Sicherheitskleidung
5. Los
LosLOT-0000
Optionen
Beschreibung der OptionenOption på at tilbudsgiver stiller en kollektion af gense sko i størrelse 32-47 og et passende udvalg af arbejdstøj til rådighed på én central lokation i Assens Kommune, hvor nye medarbejdere skal kunne afprøve tøj og fodtøj med henblik på fastlæggelse af størrelser og bestilling. Vedligehold af kollektionerne (opdatering af sortiment) foretages af Tilbudsgiver.