See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego na sukcesywne dostawy zestawów diagnostycznych dla Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olsztynie
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia są sukcesywne dostawy zestawów diagnostycznych. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w Formularzu cenowym, załącznik nr 1/1-1/16 do SWZ. 3. Zasady realizacji zamówienia określa załącznik nr 4 i 4a do SWZ – Projektowane postanowienia umowy. 4. Zamawiający przewiduje składanie ofert częściowych na wybrane części. 5. Przedmiot zamówienia został podzielony na 16 części. Do każdej z poniższych części można złożyć tylko jedną ofertę: Część 1 - LBŚiŻ - testy do wirusów Część 2 - LBŚiŻ - testy do wirusów II Część 3 - LBŚiŻ - zestaw do automatycznej izolacji Część 4 - LBŚiŻ - preparat do dekontaminacji Część 5 - LBŚiŻ - odczynniki wirusy - pektynaza Część 6 - LBŚiŻ - odczynniki PCR Część 7 - LE - zestawy diagnostyczne Część 8 - LBŚiŻ - odczynniki E.coli STEC Część 9 - LBEK - zestawy diagnostyczne ELISA i Western blot - do immunologii Część 10 - LBEK - zestaw odczynników do manualnej izolacji materiału genetycznego - do biologii molekularnej Część 11 - LBEK - zestawy diagnostyczne Real Time PCR do BKV, CMV, EBV - do biologii molekularnej Część 12 - LBEK zestawy diagnostyczne Real Time PCR do HCV, HBV, SARS-CoV-2/FLU B/RSV do aparatu GeneXpert - do biologii molekularnej Część 13 - LBEK - zestawy odczynników do izolacji i diagnostyczne Real Time PCR do wykrywania materiału genetycznego patogenów STI, patogenów układu oddechowego, patogenów przewodu pokarmowego - do biologii molekularnej Część 14 - LBEK - zestawy diagnostyczne ELISA - do immunologii Część 15 - LBEK - zestawy diagnostyczne i odczynniki do aparatu mini VIDAS i VIDAS - do immunologii Część 16 - LBEK - zestawy odczynników do izolacji i diagnostyczne Real Time PCR do wykrywania genów eae, stx1, stx2 Escherichia coli 6. Opisy znajdujące się w załącznikach nr 1/1-1/16 do SWZ zawierają minimalne wymagania odnośnie do produktów objętych przedmiotem zamówienia, co oznacza, że wykonawca może oferować przedmiot zamówienia charakteryzujący się lepszymi parametrami technicznymi lub użytkowymi. 7. W każdym przypadku, gdy zamawiający w SWZ powołuje się na normy, europejskie oceny techniczne, aprobaty, certyfikaty, specyfikacje techniczne i systemy referencji technicznych, dopuszcza się rozwiązania równoważne opisywanym. 8. Zamawiający dopuszcza składanie ofert równoważnych zgodnie z art. 99 ust.5 ustawy Pzp, jednakże podane przez zamawiającego wymagania oraz parametry techniczne określające przedmiot zamówienia są warunkami minimalnymi, których spełniania zamawiający będzie oczekiwał. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego rozwiązanie spełnia wymagania określone przez zamawiającego. W takim przypadku wykonawca załącza do oferty wykaz rozwiązań równoważnych stosownie wraz z jego opisem lub normami. 9. Zamawiający zgodnie z art. 139 ust. 1 ustawy Pzp najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw do wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 10. Zamawiający nie przewiduje aukcji elektronicznej. 11. Zamawiający nie przewiduje złożenia oferty wariantowej oraz w postaci katalogów elektronicznych. 12. Zamawiający nie prowadzi postępowania w celu zawarcia umowy ramowej. 13. Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez wykonawców, o których mowa w art. 94 Pzp. 14. Zamawiający nie określa dodatkowych wymagań związanych z zatrudnianiem osób, o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt 2 Pzp.
Interne Kennung: ZPO.272.1.4.2026
Verfahrensart: Sonstiges einstufiges Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33141625 Diagnoseausrüstung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część 1 - LBŚiŻ - testy do wirusów
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik Nr 1/1 do SWZ - Formularz cenowy
Interne Kennung: część1
Menge: 7 Stück
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający zastrzega sobie możliwość zastosowania prawa opcji, tj. możliwość zwiększenia zamówienia. Zamawiający przewiduje możliwość zwiększenia zamówienia o maksymalnie: 200%. 2. Zamawiający skorzysta z opcji zwiększenia zamówienia w III lub IV kwartale 2026 r., w przypadku otrzymania dodatkowych środków lub wygospodarowania oszczędności z budżetu na rok 2026, zwiększenia ilości badań nadzorowych lub zleconych. 3. Zakres ewentualnego zwiększenia zamówienia w ramach opcji będzie obejmował dostawę produktów, zgodnie z załącznikiem nr 1/1. do SWZ, do siedziby Zamawiającego. 4. Zamawiający zastrzega, iż w ramach prawa opcji zwiększenia zamówienia może zlecać sukcesywnie w ramach istniejących potrzeb dostawę towaru, aż do wykorzystania pełnej wysokości opcji, ustalonej w ust. 1. 5. Prawo opcji jest uprawnieniem Zamawiającego, z którego może skorzystać w ramach realizacji niniejszej umowy. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji zwiększenia zamówienia Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. 6. W przypadku skorzystania z prawa opcji, zamówienia opcjonalne zostaną zrealizowane na takich samych warunkach co zamówienie podstawowe.
Los: LOT-0002
Titel: Część 2 - LBŚiŻ - testy do wirusów II
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik Nr 1/2 do SWZ - Formularz cenowy
Interne Kennung: część2
Menge: 13 Stück
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający zastrzega sobie możliwość zastosowania prawa opcji, tj. możliwość zwiększenia zamówienia. Zamawiający przewiduje możliwość zwiększenia zamówienia o maksymalnie: 200%. 2. Zamawiający skorzysta z opcji zwiększenia zamówienia w III lub IV kwartale 2026 r., w przypadku otrzymania dodatkowych środków lub wygospodarowania oszczędności z budżetu na rok 2026, zwiększenia ilości badań nadzorowych lub zleconych. 3. Zakres ewentualnego zwiększenia zamówienia w ramach opcji będzie obejmował dostawę produktów, zgodnie z załącznikiem nr 1/2. do SWZ, do siedziby Zamawiającego. 4. Zamawiający zastrzega, iż w ramach prawa opcji zwiększenia zamówienia może zlecać sukcesywnie w ramach istniejących potrzeb dostawę towaru, aż do wykorzystania pełnej wysokości opcji, ustalonej w ust. 1. 5. Prawo opcji jest uprawnieniem Zamawiającego, z którego może skorzystać w ramach realizacji niniejszej umowy. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji zwiększenia zamówienia Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. 6. W przypadku skorzystania z prawa opcji, zamówienia opcjonalne zostaną zrealizowane na takich samych warunkach co zamówienie podstawowe.
Los: LOT-0003
Titel: Część 3 - LBŚiŻ - zestaw do automatycznej izolacji
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik Nr 1/3 do SWZ - Formularz cenowy
Interne Kennung: część3
Menge: 2 Stück
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający zastrzega sobie możliwość zastosowania prawa opcji, tj. możliwość zwiększenia zamówienia. Zamawiający przewiduje możliwość zwiększenia zamówienia o maksymalnie:100%. 2. Zamawiający skorzysta z opcji zwiększenia zamówienia w III lub IV kwartale 2026 r., w przypadku otrzymania dodatkowych środków lub wygospodarowania oszczędności z budżetu na rok 2026, zwiększenia ilości badań nadzorowych lub zleconych. 3. Zakres ewentualnego zwiększenia zamówienia w ramach opcji będzie obejmował dostawę produktów, zgodnie z załącznikiem nr 1/3. do SWZ, do siedziby Zamawiającego. 4. Zamawiający zastrzega, iż w ramach prawa opcji zwiększenia zamówienia może zlecać sukcesywnie w ramach istniejących potrzeb dostawę towaru, aż do wykorzystania pełnej wysokości opcji, ustalonej w ust. 1. 5. Prawo opcji jest uprawnieniem Zamawiającego, z którego może skorzystać w ramach realizacji niniejszej umowy. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji zwiększenia zamówienia Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. 6. W przypadku skorzystania z prawa opcji, zamówienia opcjonalne zostaną zrealizowane na takich samych warunkach co zamówienie podstawowe.
Los: LOT-0004
Titel: Część 4 - LBŚiŻ - preparat do dekontaminacji
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik Nr 1/4 do SWZ - Formularz cenowy
Interne Kennung: część4
Menge: 1 Stück
Los: LOT-0005
Titel: Część 5 - LBŚiŻ - odczynniki wirusy - pektynaza
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik Nr 1/5 do SWZ - Formularz cenowy
Interne Kennung: część5
Los: LOT-0006
Titel: Część 6 - LBŚiŻ - odczynniki PCR
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik Nr 1/6 do SWZ - Formularz cenowy
Interne Kennung: część6
Menge: 11 Stück
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający zastrzega sobie możliwość zastosowania prawa opcji, tj. możliwość zwiększenia zamówienia. Zamawiający przewiduje możliwość zwiększenia zamówienia o maksymalnie: 200%. 2. Zamawiający skorzysta z opcji zwiększenia zamówienia w III lub IV kwartale 2026 r., w przypadku otrzymania dodatkowych środków lub wygospodarowania oszczędności z budżetu na rok 2026, zwiększenia ilości badań nadzorowych lub zleconych. 3. Zakres ewentualnego zwiększenia zamówienia w ramach opcji będzie obejmował dostawę produktów, zgodnie z załącznikiem nr 1/6. do SWZ, do siedziby Zamawiającego. 4. Zamawiający zastrzega, iż w ramach prawa opcji zwiększenia zamówienia może zlecać sukcesywnie w ramach istniejących potrzeb dostawę towaru, aż do wykorzystania pełnej wysokości opcji, ustalonej w ust. 1. 5. Prawo opcji jest uprawnieniem Zamawiającego, z którego może skorzystać w ramach realizacji niniejszej umowy. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji zwiększenia zamówienia Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. 6. W przypadku skorzystania z prawa opcji, zamówienia opcjonalne zostaną zrealizowane na takich samych warunkach co zamówienie podstawowe.
Los: LOT-0007
Titel: Część 7 - LE - zestawy diagnostyczne
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik Nr 1/7 do SWZ - Formularz cenowy
Interne Kennung: część7
Menge: 142 Stück
Los: LOT-0008
Titel: Część 8 - LBŚiŻ - odczynniki E.coli STEC
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik Nr 1/8 do SWZ - Formularz cenowy
Interne Kennung: część8
Menge: 3 Stück
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający zastrzega sobie możliwość zastosowania prawa opcji, tj. możliwość zwiększenia zamówienia. Zamawiający przewiduje możliwość zwiększenia zamówienia o maksymalnie: 200%. 2. Zamawiający skorzysta z opcji zwiększenia zamówienia w III lub IV kwartale 2026 r., w przypadku otrzymania dodatkowych środków lub wygospodarowania oszczędności z budżetu na rok 2026, zwiększenia ilości badań nadzorowych lub zleconych. 3. Zakres ewentualnego zwiększenia zamówienia w ramach opcji będzie obejmował dostawę produktów, zgodnie z załącznikiem nr 1/8. do SWZ, do siedziby Zamawiającego. 4. Zamawiający zastrzega, iż w ramach prawa opcji zwiększenia zamówienia może zlecać sukcesywnie w ramach istniejących potrzeb dostawę towaru, aż do wykorzystania pełnej wysokości opcji, ustalonej w ust. 1. 5. Prawo opcji jest uprawnieniem Zamawiającego, z którego może skorzystać w ramach realizacji niniejszej umowy. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji zwiększenia zamówienia Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. 6. W przypadku skorzystania z prawa opcji, zamówienia opcjonalne zostaną zrealizowane na takich samych warunkach co zamówienie podstawowe.
Los: LOT-0009
Titel: Część 9 - LBEK - zestawy diagnostyczne ELISA i Western blot - do immunologii
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik Nr 1/9 do SWZ - Formularz cenowy
Interne Kennung: część9
Menge: 14 Stück
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający zastrzega sobie możliwość zastosowania prawa opcji, tj. możliwość zwiększenia zamówienia. Zamawiający przewiduje możliwość zwiększenia zamówienia o maksymalnie: 100%. 2. Zamawiający skorzysta z opcji zwiększenia zamówienia w III lub IV kwartale 2026 r., w przypadku otrzymania dodatkowych środków lub wygospodarowania oszczędności z budżetu na rok 2026, zwiększenia ilości badań nadzorowych lub zleconych. 3. Zakres ewentualnego zwiększenia zamówienia w ramach opcji będzie obejmował dostawę produktów, zgodnie z załącznikiem nr 1/9. do SWZ, do siedziby Zamawiającego. 4. Zamawiający zastrzega, iż w ramach prawa opcji zwiększenia zamówienia może zlecać sukcesywnie w ramach istniejących potrzeb dostawę towaru, aż do wykorzystania pełnej wysokości opcji, ustalonej w ust. 1. 5. Prawo opcji jest uprawnieniem Zamawiającego, z którego może skorzystać w ramach realizacji niniejszej umowy. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji zwiększenia zamówienia Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. 6. W przypadku skorzystania z prawa opcji, zamówienia opcjonalne zostaną zrealizowane na takich samych warunkach co zamówienie podstawowe.
Los: LOT-0010
Titel: Część 10 - LBEK - zestaw odczynników do manualnej izolacji materiału genetycznego - do biologii molekularnej
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik Nr 1/10 do SWZ - Formularz cenowy
Interne Kennung: część10
Menge: 6 Stück
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający zastrzega sobie możliwość zastosowania prawa opcji, tj. możliwość zwiększenia zamówienia. Zamawiający przewiduje możliwość zwiększenia zamówienia o maksymalnie: 65%. 2. Zamawiający skorzysta z opcji zwiększenia zamówienia w III lub IV kwartale 2026 r., w przypadku otrzymania dodatkowych środków lub wygospodarowania oszczędności z budżetu na rok 2026, zwiększenia ilości badań nadzorowych lub zleconych. 3. Zakres ewentualnego zwiększenia zamówienia w ramach opcji będzie obejmował dostawę produktów, zgodnie z załącznikiem nr 1/10. do SWZ, do siedziby Zamawiającego. 4. Zamawiający zastrzega, iż w ramach prawa opcji zwiększenia zamówienia może zlecać sukcesywnie w ramach istniejących potrzeb dostawę towaru, aż do wykorzystania pełnej wysokości opcji, ustalonej w ust. 1. 5. Prawo opcji jest uprawnieniem Zamawiającego, z którego może skorzystać w ramach realizacji niniejszej umowy. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji zwiększenia zamówienia Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. 6. W przypadku skorzystania z prawa opcji, zamówienia opcjonalne zostaną zrealizowane na takich samych warunkach co zamówienie podstawowe.
Los: LOT-0011
Titel: Część 11 - LBEK - zestawy diagnostyczne Real Time PCR do BKV, CMV, EBV - do biologii molekularnej
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik Nr 1/11 do SWZ - Formularz cenowy
Interne Kennung: część11
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający zastrzega sobie możliwość zastosowania prawa opcji, tj. możliwość zwiększenia zamówienia. Zamawiający przewiduje możliwość zwiększenia zamówienia o maksymalnie: 100%. 2. Zamawiający skorzysta z opcji zwiększenia zamówienia w III lub IV kwartale 2026 r., w przypadku otrzymania dodatkowych środków lub wygospodarowania oszczędności z budżetu na rok 2026, zwiększenia ilości badań nadzorowych lub zleconych. 3. Zakres ewentualnego zwiększenia zamówienia w ramach opcji będzie obejmował dostawę produktów, zgodnie z załącznikiem nr 1/11. do SWZ, do siedziby Zamawiającego. 4. Zamawiający zastrzega, iż w ramach prawa opcji zwiększenia zamówienia może zlecać sukcesywnie w ramach istniejących potrzeb dostawę towaru, aż do wykorzystania pełnej wysokości opcji, ustalonej w ust. 1. 5. Prawo opcji jest uprawnieniem Zamawiającego, z którego może skorzystać w ramach realizacji niniejszej umowy. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji zwiększenia zamówienia Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. 6. W przypadku skorzystania z prawa opcji, zamówienia opcjonalne zostaną zrealizowane na takich samych warunkach co zamówienie podstawowe.
Los: LOT-0012
Titel: Część 12 - LBEK zestawy diagnostyczne Real Time PCR do HCV, HBV, SARS-CoV-2/FLU B/RSV do aparatu GeneXpert - do biologii molekularnej
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik Nr 1/12 do SWZ - Formularz cenowy
Interne Kennung: część12
Menge: 5 Stück
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający zastrzega sobie możliwość zastosowania prawa opcji, tj. możliwość zwiększenia zamówienia. Zamawiający przewiduje możliwość zwiększenia zamówienia o maksymalnie: 100%. 2. Zamawiający skorzysta z opcji zwiększenia zamówienia w III lub IV kwartale 2026 r., w przypadku otrzymania dodatkowych środków lub wygospodarowania oszczędności z budżetu na rok 2026, zwiększenia ilości badań nadzorowych lub zleconych. 3. Zakres ewentualnego zwiększenia zamówienia w ramach opcji będzie obejmował dostawę produktów, zgodnie z załącznikiem nr 1/12. do SWZ, do siedziby Zamawiającego. 4. Zamawiający zastrzega, iż w ramach prawa opcji zwiększenia zamówienia może zlecać sukcesywnie w ramach istniejących potrzeb dostawę towaru, aż do wykorzystania pełnej wysokości opcji, ustalonej w ust. 1. 5. Prawo opcji jest uprawnieniem Zamawiającego, z którego może skorzystać w ramach realizacji niniejszej umowy. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji zwiększenia zamówienia Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. 6. W przypadku skorzystania z prawa opcji, zamówienia opcjonalne zostaną zrealizowane na takich samych warunkach co zamówienie podstawowe.
Los: LOT-0013
Titel: Część 13 - LBEK - zestawy odczynników do izolacji i diagnostyczne Real Time PCR do wykrywania materiału genetycznego patogenów STI, patogenów układu oddechowego, patogenów przewodu pokarmowego - do biologii molekularnej
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik Nr 1/13 do SWZ - Formularz cenowy
Interne Kennung: część13
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający zastrzega sobie możliwość zastosowania prawa opcji, tj. możliwość zwiększenia zamówienia. Zamawiający przewiduje możliwość zwiększenia zamówienia o maksymalnie: 300%. 2. Zamawiający skorzysta z opcji zwiększenia zamówienia w III lub IV kwartale 2026 r., w przypadku otrzymania dodatkowych środków lub wygospodarowania oszczędności z budżetu na rok 2026, zwiększenia ilości badań nadzorowych lub zleconych. 3. Zakres ewentualnego zwiększenia zamówienia w ramach opcji będzie obejmował dostawę produktów, zgodnie z załącznikiem nr 1/13. do SWZ, do siedziby Zamawiającego. 4. Zamawiający zastrzega, iż w ramach prawa opcji zwiększenia zamówienia może zlecać sukcesywnie w ramach istniejących potrzeb dostawę towaru, aż do wykorzystania pełnej wysokości opcji, ustalonej w ust. 1. 5. Prawo opcji jest uprawnieniem Zamawiającego, z którego może skorzystać w ramach realizacji niniejszej umowy. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji zwiększenia zamówienia Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. 6. W przypadku skorzystania z prawa opcji, zamówienia opcjonalne zostaną zrealizowane na takich samych warunkach co zamówienie podstawowe.
Los: LOT-0014
Titel: Część 14 - LBEK - zestawy diagnostyczne ELISA - do immunologii
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik Nr 1/14 do SWZ - Formularz cenowy
Interne Kennung: część14
Menge: 28 Stück
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający zastrzega sobie możliwość zastosowania prawa opcji, tj. możliwość zwiększenia zamówienia. Zamawiający przewiduje możliwość zwiększenia zamówienia o maksymalnie: 60%. 2. Zamawiający skorzysta z opcji zwiększenia zamówienia w III lub IV kwartale 2026 r., w przypadku otrzymania dodatkowych środków lub wygospodarowania oszczędności z budżetu na rok 2026, zwiększenia ilości badań nadzorowych lub zleconych. 3. Zakres ewentualnego zwiększenia zamówienia w ramach opcji będzie obejmował dostawę produktów, zgodnie z załącznikiem nr 1/14. do SWZ, do siedziby Zamawiającego. 4. Zamawiający zastrzega, iż w ramach prawa opcji zwiększenia zamówienia może zlecać sukcesywnie w ramach istniejących potrzeb dostawę towaru, aż do wykorzystania pełnej wysokości opcji, ustalonej w ust. 1. 5. Prawo opcji jest uprawnieniem Zamawiającego, z którego może skorzystać w ramach realizacji niniejszej umowy. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji zwiększenia zamówienia Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. 6. W przypadku skorzystania z prawa opcji, zamówienia opcjonalne zostaną zrealizowane na takich samych warunkach co zamówienie podstawowe.
Los: LOT-0015
Titel: Część 15 - LBEK - zestawy diagnostyczne i odczynniki do aparatu mini VIDAS i VIDAS - do immunologii
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik Nr 1/15 do SWZ - Formularz cenowy
Interne Kennung: część15
Menge: 35 Stück
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający zastrzega sobie możliwość zastosowania prawa opcji, tj. możliwość zwiększenia zamówienia. Zamawiający przewiduje możliwość zwiększenia zamówienia o maksymalnie: 100%. 2. Zamawiający skorzysta z opcji zwiększenia zamówienia w III lub IV kwartale 2026 r., w przypadku otrzymania dodatkowych środków lub wygospodarowania oszczędności z budżetu na rok 2026, zwiększenia ilości badań nadzorowych lub zleconych. 3. Zakres ewentualnego zwiększenia zamówienia w ramach opcji będzie obejmował dostawę produktów, zgodnie z załącznikiem nr 1/15. do SWZ, do siedziby Zamawiającego. 4. Zamawiający zastrzega, iż w ramach prawa opcji zwiększenia zamówienia może zlecać sukcesywnie w ramach istniejących potrzeb dostawę towaru, aż do wykorzystania pełnej wysokości opcji, ustalonej w ust. 1. 5. Prawo opcji jest uprawnieniem Zamawiającego, z którego może skorzystać w ramach realizacji niniejszej umowy. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji zwiększenia zamówienia Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. 6. W przypadku skorzystania z prawa opcji, zamówienia opcjonalne zostaną zrealizowane na takich samych warunkach co zamówienie podstawowe.
Los: LOT-0016
Titel: Część 16 - LBEK - zestawy odczynników do izolacji i diagnostyczne Real Time PCR do wykrywania genów eae, stx1, stx2 Escherichia coli
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik Nr 1/16 do SWZ - Formularz cenowy
Interne Kennung: część16
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający zastrzega sobie możliwość zastosowania prawa opcji, tj. możliwość zwiększenia zamówienia. Zamawiający przewiduje możliwość zwiększenia zamówienia o maksymalnie: 50%. 2. Zamawiający skorzysta z opcji zwiększenia zamówienia w III lub IV kwartale 2026 r., w przypadku otrzymania dodatkowych środków lub wygospodarowania oszczędności z budżetu na rok 2026, zwiększenia ilości badań nadzorowych lub zleconych. 3. Zakres ewentualnego zwiększenia zamówienia w ramach opcji będzie obejmował dostawę produktów, zgodnie z załącznikiem nr 1/16. do SWZ, do siedziby Zamawiającego. 4. Zamawiający zastrzega, iż w ramach prawa opcji zwiększenia zamówienia może zlecać sukcesywnie w ramach istniejących potrzeb dostawę towaru, aż do wykorzystania pełnej wysokości opcji, ustalonej w ust. 1. 5. Prawo opcji jest uprawnieniem Zamawiającego, z którego może skorzystać w ramach realizacji niniejszej umowy. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji zwiększenia zamówienia Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. 6. W przypadku skorzystania z prawa opcji, zamówienia opcjonalne zostaną zrealizowane na takich samych warunkach co zamówienie podstawowe.