See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Adaptacja założenia pałacowo-parkowego w Nawrze na Muzeum Ziemiaństwa im. Rodziny Sczanieckich – II postępowanie
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlany dla zamówienia publicznego pn.: „Adaptacja założenia pałacowoparkowego w Nawrze na Muzeum Ziemiaństwa im. Rodziny Sczanieckich – II postępowanie“. Przedmiot zamówienia obejmuje roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków prowadzące do adaptacji założenia pałacowoparkowego w Nawrze, gm. Chełmża na Muzeum Ziemiaństwa im. Rodziny Sczanieckich, roboty budowlane przewidziane do realizacji na działce 101/10 w obrębie 0017 Nawra gmina Chełmża. Pałac wpisany jest do rejestru zabytków decyzją z 27.08.1927 r. nr A/284, oficyna lewa wpisana do rejestru zabytków decyzją z 17.05.2021 r. nr A/1789/1, oficyna prawa wpisana do rejestru zabytków decyzją z 17.05.2021 r. nr A/1789/2, dom ogrodnika wpisany do rejestru zabytków decyzją z 17.05.2021 r. nr A/1789/3. Ponadto cały obszar założenia pałacowoparkowego wpisany jest do rejestru zabytków. Zamawiający przekazuje plik o nazwie „spis zawartości do przetargu” (w załączniku nr 2 do SWZ) zawierający szczegółowy wykaz dokumentacji projektowej i wykonawczej oraz formalnoprawnej przygotowanej przez biuro Studium sp. z o.o. z Warszawy. Zamawiający załącza dokumentację projektową i wykonawczą wraz z przedmiarem robót, który ma charakter pomocniczy (załącznik nr 2 do SWZ). Jednocześnie zamawiający wskazuje, iz do SWZ z unieważnionego postępowania nr ZP/4/2024 złożone były wnioski o wyjaśnienie, które spowodowały zmiany SWZ lub wyjaśniały wątpliwości dot. dokumentacji projektowej i wykonawczej wraz z przedmiotem robót. Dlatego też Zamawiający wskazuje, iż udzielonym tam wyjaśnieniom, w tym prowadzącym do zmian ww. załączników do SWZ (dokumentacji projektowej i wykonawczej wraz z przedmiotem robót) postanowił nadać rangę integralnej części niniejszej SWZ. Odpowiedzi Zamawiającego, stanowiące integralną część niniejszej SWZ, w zakresie zmian i wyjaśnień do ww. załączników – dodane są do SWZ jako Załącznik nr 11 do SWZ (nie dotyczy to pytań i odpowiedzi, które zostały w załączniku nr 11 przekreślone [przekreślenie wzór]). Zamawiający w załączniku nr 12 do SWZ, tj. „Wykaz elementów nie wchodzących w zakres przedmiotu zamówienia“ wskazał wyposażenie, które nie wchodzi w zakres przedmiotu zamówienia. Zamawiający informuje, że w przypadku rezygnacji z wykonania części przedmiotu zamówienia minimalna wartość objętych przyszłą umową świadczeń zamawianych przez zamawiającego w okresie jej obowiązywania wynosi 80 % całkowitej wartości brutto określonej w treści oferty wykonawcy.
Zweck
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: ZP/5/2024