2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Zakup serwerów aplikacyjnych z oprogramowaniem - rozbudowa istniejącej infrastruktury w celu zwiększenia mocy obliczeniowej na potrzeby instalacji nowych systemów operacyjnych i rozbudowanych aplikacji systemów szpitalnych dla Copernicus PL Sp. z o.o.”
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest zakup serwerów aplikacyjnych z oprogramowaniem – rozbudowa istniejącej infrastruktury w celu zwiększenia mocy obliczeniowej na potrzeby instalacji nowych systemów operacyjnych i rozbudowanych aplikacji systemów szpitalnych dla Copernicus PL Sp. z o.o. 2. Przedmiot zamówienia składa się z 1 części. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, ilości oraz warunki realizacji zamówienia zawarte są w : 1) załączniku nr 1A do SWZ – Formularz cenowy 2) załączniku nr 1B do SWZ – Opis Przedmiotu Zamówienia (OPZ), 3) załączniku nr 3 do SWZ – Projekt umowy. 3. Oferowane przedmioty zamówienia muszą być kompletne, o wysokim standardzie zarówno pod względem jakości jak i funkcjonalności, a także wolne od wad materiałowych, konstrukcyjnych i prawnych. 4. Oferowane przedmioty zamówienia muszą być dopuszczone do obrotu i używania zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. 5. We wszystkich zapisach SWZ oraz jej załącznikach, w których Zamawiający odwołuje się do norm, aprobat, specyfikacji technicznych lub systemów odniesienia bądź wskazane są znaki towarowe, parametry lub źródła pochodzenia (nazwy producentów lub urządzeń), zgodnie z art. 99 ust. 5 oraz art. 101 ust. 4 ustawy Pzp Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne. 6. Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o zamówienie wyłącznie przez Wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy Pzp. 7. Zamawiający nie stawia wymagań, o których mowa w art. 96 ustawy Pzp. 8. Zamawiający wymaga, aby zakupiony asortyment był zgodny z zasadą „niewyrządzania znaczącej szkody środowisku” (DNSH – „do no significant harm”). 9. Źródło finansowania zamówienia publicznego: Zamówienie jest finansowane w ramach Inwestycji D1.1.2. „Przyspieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia poprzez dalszy rozwój usług cyfrowych w ochronie zdrowia (nabór konkurencyjny).” realizowanej w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności. 10. Na podstawie art. 257 pkt. 1 Zamawiający informuje, iż może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały mu przyznane. 11. Wykonawca może zostać zobowiązany do dostarczenia dokumentów na potwierdzenie parametrów określonych w Opisie Przedmiotu Zamówienia, w szczególności na potrzeby przedstawienia instytucji kontrolującej realizację projektu KPO, na każdym etapie realizacji umowy po jej zawarciu.
Interne Kennung: D10.251.24.N.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp Zamawiający wyznaczył skrócony termin składania ofert krótszy niż termin określony w art. 138 ust. 1 ustawy Pzp, z uwagi na to, że zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia. Uzasadnienie krótszego terminu składania ofert: Zamawiający skraca termin składania ofert z uwagi na pilność zamówienia oraz konieczność zapewnienia terminowej realizacji zadania w ramach Inwestycji D1.1.2. „Przyspieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia poprzez dalszy rozwój usług cyfrowych w ochronie zdrowia (nabór konkurencyjny)", realizowanej w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności, z którego realizowane jest zamówienie. Zamówienie to dotyczy dostawy serwerów aplikacyjnych z oprogramowaniem - rozbudowa istniejącej infrastruktury w celu zwiększenia mocy obliczeniowej na potrzeby instalacji nowych systemów operacyjnych i rozbudowanych aplikacji systemów szpitalnych w terminie do 31.05.2026. Zachowanie standardowego terminu składania ofert uniemożliwiłoby wykonania zamówienia w wymaganym czasie i mogłoby skutkować utratą przyznanych środków finansowych. Biorąc pod uwagę fakt, że zakres realizacji zadania przyczynia się do skutecznego podniesienia stopnia bezpieczeństwa działania systemów informatycznych, które są istotnym elementem utrzymania ciągłości działania procesów leczniczych realizowanych przez Spółkę, skrócenie terminu jest niezbędne i uzasadnione okolicznościami niezależnymi od Zamawiającego, a jego celem jest zapewnienie terminowej realizacji zadania oraz efektywnego wykorzystania środków publicznych. Jednocześnie Zamawiający wskazuje, że skrócenie terminu składania ofert nie wpłynie na krąg potencjalnych wykonawców. Realizacja zamówienia we wskazanym terminie nie ograniczy konkurencji, ani nie będzie miała wpływu na możliwość złożenia ofert przez potencjalnych wykonawców.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48820000 Server
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
5. Los
Los: LOT-0001